Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Fiatalok! 18-40évig tartó...

Fiatalok! 18-40évig tartó korosztálytól szeretném megk érdezni, hogy tervezed a saját otthonod megvásárlását?

Figyelt kérdés

Van egyáltalán reményed hogy lesz valaha saját ingatlanod? Mit gondolsz mennyi idő alatt lesz pénzed megvenni a saját házad vagy lakásod? Támogatnak, vagy össze tudsz gyűjteni egy átlag lakás/ház árát belátható időn belül mielőtt megszületik az első gyermeked? Vagy hitel+önerő, esetleg csok? Ha van kiszemelt ingatlanod mennyiért fogod megvenni és hogy?


Én 21 éves vagyok és teljesen kilátástalan eddig az egész. Kb elérhetetlennek tűnik, egyedül a csok adna némi reményt de nem tudom megtudnék szülni 2-3 gyereket és azokat felnevelni úgy hogy 20 év hitel minimum 70.000ft/hó törlesztővel. Kíváncsi vagyok mások hogy csinálják vagy csinálták. Borsod megyében élek Miskolcon egy vagyonba kerül egy normális ingatlan normális környékén. Lassan már jobban megéri Pest megyében ingatlan vásárláson gondolkodni. Van párom együtt élünk 5 éven belül szeretnénk gyereket de egyenlőre a semmire nagyon nehéz támaszkodni. Úgy érzem hogy cserben hagy a kormány, vagy kevés lehetőséget látok? Remélem érthető a kérdésem mindenképp válaszoljatok ha tudtok a fő kérdésemre az én jelenlegi helyzeten csak mellékes, azért írtam le, mert mi perpill így állunk. :(



2021. márc. 29. 13:23
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
74%

Orokseg, vagy kulfold. Nem veszek fel 30 evre hitelt. Csok nem njatszik, illetve ki tudja meddig lesz (mondjuk jobb lenne ha nem lenne).


Ha azt hiszed Pest megyeben annyival jobb a fizetes hogy megerje a kulonbozetet akkor tevedsz, tovabbra is itt a legnehezebb ingatlanhoz jutni. Gyormoson soporon a legjobb ar-ertek arany most fizeteseket is nezve.

2021. márc. 29. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
82%

Ha ketten vagytok, az már könnyebbség.

Érdemes kicsiben kezdeni, aztán tovább állni, ahogy bővül a család.

Egy 1,5-2 szobás panellakás remek kezdés lehet. Ehhez pár év alatt össze lehet rakni az önerőt, a többit pedig (támogatott vagy piaci alapú) hitelből tudjátok finanszírozni. Ekkor már saját ingatlanban lakhattok.

Később, ha bővül a család, illetve a szakmai tapasztalatotoknak köszönhetően jobban is kerestek, majd tovább tudtok menni egy nagyobb/szebb otthonba. Önerőnek ott lesz a kifizetett vagy részben kifizetett ingatlan eladásából származó bevétel.

2021. márc. 29. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 A kérdező kommentje:
Itt egy 1,5 szobas lakás normális környékén 15-20M Ft annyiért már családi házat veszek. Iszonyatosan el mentek árak. :(
2021. márc. 29. 13:42
 4/55 A kérdező kommentje:

#1 nem a fizetés miatt hanem az ingatlan árak. Itt pl Martin telepen vagy szirmán 30-40M Ft egy átlagos családi ház vagy több.


Ami nem Miskolc hanem pl Bükkaranyos (közel van) ott 10-15M Ft egy családiház lakható, de felújítást igényel.

2021. márc. 29. 13:45
 5/55 anonim ***** válasza:
100%
A lényeg a fokozatosság. 30-40 milliós házat általában nem első ingatlanként vásárolnak az emberek, amikor már tartanak valahol a karrierjükben.
2021. márc. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
88%

#3

Kérdező!


"Itt egy 1,5 szobas lakás normális környékén 15-20M Ft annyiért már családi házat veszek."


Ha 15-20 millióért kapsz családi házat, akkor mi a gond?

Akkor azt kell venni!

Egyébként két kereső, gyerektelen ember nehogy már ne tudjon havi 100-200ezret félretenni és akkor 3-4 év alatt megvan az önerő.

2021. márc. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 A kérdező kommentje:

10 millió is nagyon nagy falat elérhetetlennek tűnik. Sőt még 2 millió is.... Ennél olcsóbban csak a határhoz közel C. Emberekkel teli falvakban lenne.


Össz jövedelem 400.000ft de ebből nagyon sok a kiadás kocsi, albérlet 110.ezer+40 a rezsi, kaja, nekem van egy betegségem ami most Mind1 annak is van egy havi 10-15E Ft kiadása, párom most egy újabb jogsit csinál C+E kategória az sokat ki vesz most. Konkrétan örülök ha 30ezret félre teszünk sokszor annyit sem. Rengeteg a kiadás. Az élet elején vagyok de depresszió elfog ha hosszú távon próbálok gondolkodni....

2021. márc. 29. 13:53
 8/55 anonim ***** válasza:
87%

Én még idejében összekapartam egy budai panel árát.

De hiába szeretnék házat, még az agglomerációban (nyugati) is 150 milla.

Szóval úgy tűnik maradok panelproli.

2021. márc. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
56%

Én akarok, és mostmár diploma után is olyan állásom van, hogy 30 éves koromra majdnem biztos hogy lesz házam, sőt, építeni szeretnék!


Én azt mondom van lehetőség, csak ügyesen kell tanulni, helyezkedni. És nem-nem vagyok fidesz talpnyalonc...

2021. márc. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 A kérdező kommentje:
#6 én annyit adnék egy házért amennyit ér. Nem 15-20milliót ez nem egy cél nekem hogy kötelezően annyiért akarok venni. Az meg hogy nehogy már ne szedjünk össze 100-200ezret/hó ez abszurd. Ilyet akkor mondanék talán ha ismerném az illetőt. Nem szeretném nyilvánosan megosztani az utolsó forintig a kiadásainkat nagyvonalakban előzőleg leírtam
2021. márc. 29. 13:57
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!