Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Biztos, hogy túl fogják élni...

Biztos, hogy túl fogják élni a budapesti ingatlanárak a moratórium feloldást?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm nettó 140 ezres állásra jelentkezett Budapesten, de nem vették fel mert még arra is túljelentkezés volt, és találtak jobb munkaerőt annyiért is. Bizony, nem mindenki Senior Java fejlesztő Budapesten, arról nem is beszélve, hogy egy Senior Java fejlesztő is:

-a mai világban már dolgozhat akárhonnan, kényelmesen, vidékről is

-nekik sem éri meg itt maradni, mert külföldön 3-4x jobban fizetik őket is

A turizmus is megszűnt, véglegesen, ami szintén csak felfele tolta az árakat. Így végül a legtúlárazottabb, de legalacsonyabb életszínvonalú várossá nőtte ki magát.

Igaz, az árak már mennek lefele, de az igazi kalapács, a moratórium feloldás még nem ütött be. Biztos, hogy túl fogják élni a jelenlegi árak Budapesten? Miből fogja fizetni a hitelt a bebukott vállalkozó és a sok munkanélküli/bércsökkentett? Az állam egyiküknek sem segít semmit, csak az oligarcháknak ad lóvét közpénzből, de azzal mi nem sokra megyünk. Más országokban azért van támogatás, itt nincs.

Lesz olyan árzuhanás majd mint 2008 utáni években?



2021. ápr. 2. 13:03
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
13%
Az itteni válaszadók nagyrésze szerint igen. Aztán épp emiatt lesz összeomlás, mert ennyire nem képesek itthon előre gondolkodni az emberek. :)
2021. ápr. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
88%
Tök jó egyes, hogy te tudod csak a tutit, mindenki más hülye...
2021. ápr. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
84%
Touché?
2021. ápr. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
100%
A turizmus nem szűnt meg véglegesen, talán nem véletlen, hogy a Mészáros-művek, kihasználva a jelenlegi időszakot, az összes szállodáját felújíttatja. Egyszer véget ér ez az időszak is, és beindul az utazás a minden pontjára, magyarok külföldre, külföldiek hozzánk.
2021. ápr. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
100%
Még az a "szerencse", hogy a világjárvány csak Magyarországot sújtotta, miközben mindenütt másutt tejjel-mézzel folyó Kánaán van, mindenki milliomos és mosolyog, az ingatlanokat meg alanyi jogon osztogatják! Ennyire idióta még te sem lehetsz!
2021. ápr. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
86%

Nekem nem úgy tűnik, hogy hatalmas bajban lenne az ingatlanpiac. Az adásvételek száma ismét növekedésnek indult, jelenleg rekordokat döntöget.

A turizmus nem szűnt meg véglegesen, nem tudom ezt honnét vetted.

Külföldön, gazdagabb országokban eddig is jobban lehetett keresni, de ettől még nem fog mindenki elköltözni, plusz bevándorló is elég sok van.

2021. ápr. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
95%

Én mezei ingatlanvásárlóként csak azt látom, hogy az ingatlanok ára csak egyre feljebb megy, folyamatosan.

Mondjuk nem ráz meg különösebben, mert a jelenlegit el akarom adni és helyette venni egy nekem kényelmesebbet. Tehát akár le, akár felmegy én ugyanott vagyok.

Hiába vizionálsz heti 3x 2008-as árakról, csak nevetségessé teszed magad!

2021. ápr. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
42%
Az nem gond, hogy a moratórium időszaka alapján következtettek egy olyan időszakra, melyben már nem lesz moratórium? Csak mert a kérdés erről szólt. Éppen erről írtam az első kommentben.
2021. ápr. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
73%
Ááá, kizárt dolog, hogy túléljék az ingatlanárak a jelenlegi helyzetet. Az ingatlanok értéke 0ra fog csökkenni. Sőt! Az eladók fognak milliókat adni érte, hogy átvegyem a lakás tulajdonjogát. Én is csak erre az időre várok. És annál hamarabb jön el ez az idő, minél több ilyen jellegű kérdés születik a gyakorin. Úgyhogy hajrá! 🙄
2021. ápr. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
82%
Felét sose fogja érni. Azonban az ingatlanpiac hullámzó. 10-20 százalékot bármikor korrigálhat lefelé de akar felfelé is. Az az ügyes befektető aki ezeket eltalálja .
2021. ápr. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!