Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Felszámolás alatt lévő cég...

Felszámolás alatt lévő cég eladhatja az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Egy kisebb ingatlant akartam vásárolni magánszemélytől. Megnéztem a tulajdoni lapot. Azon azt láttam, hogy a jelenlegi tulajdonos 3 hónapja vette az ingatlant egy olyan Kft-től, amelyik ellen felszámolási eljárás van folyamatban már néhány éve. Cégbírósági nyilvántartás szerint "FA" jelölés van a cég neve végén.


Érdeklődtem a szomszédoknál mit tudnak erről. Azt mondták, hogy a felszámolás alatt lévő Kft ingatlanjait már elárverezték a házban, mert hatalmas adótartozása van, jelenleg is. De erről az ingatlanról nem tudják, miért nem lett elárverezve és a felszámolás alatt lévő cég hogy tudta eladni a jelenlegi tulajdonosnak.


Természetesen érdeklődtem az ügyvédnél, mi a helyzet, megvehetem-e. Azt válaszolta, hogy a tulajdoni lap ebben a pillanatban rendben látszik, de ha tudok ilyen háttér információkat (amiket fent leírtam), nem zárható ki, hogy később valaki megtámadja a szerződést.


Arra nem tudott adni választ, hogy egy Kft felszámolás alatt (ki van jelölve már évek óta egy felszámoló cég), eladhatta-e szabályosan ezt az ingatlant magánszemélynek, akitől én megvenném.



2021. ápr. 2. 22:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a felszamolo adja el akkor igen. A cég tulajdonosa nem adhatja el!
2021. ápr. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ha a felszámoló adja el, akkor is a tulajdoni lapon előzményként csak a Kft neve látszik?

Úgy értem, a tulajdoni lapból nem derül ki, hogy a Kft vagy a felszámoló adta-e el?

2021. ápr. 2. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezt sajnos nem tudom.
2021. ápr. 2. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
Viszont a Földhivatalnal próbáljátok meg vagy csak egy betekintessel megnezni, vagy egy szerződésmasolatot kikerni. Abból kiderul.
2021. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Most nem lehet bemenni, betekinteni, tudomásom szerint.
2021. ápr. 3. 00:05
 6/7 anonim ***** válasza:
Telefonon lehet érdeklődni, mi van helyette. Pld bírságon írásos iratkikeres másolat működik.
2021. ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 xswerdy ***** válasza:
ha egy cég felszámolás alatt áll, akkor a felszámoló vezeti a céget. Ha elad valamit, azt is a cég adja el, csak a cég nevében a felszámoló ír alá, nem a korábbi ügyvezető. Így a tulajdoni lapról nem derül ki, hogy ki írta alá a korábbi adásvételi szerződést, de nem hiszem, hogy ezzel gond lenne. A szerződést ellenjegyző ügyvédnek ellenőriznie kell a felek személyazonosságát, ha nem saját nevükben járnak el (pl. céget képviselnek), akkor a képviseleti jogosultságukat is. A földhivatal a benyújtott iratokat szintén ellenőrzi a bejegyzés előtt. Arra nem látok esélyt, hogy a szerződésből az derülne ki, hogy nem az arra feljogosított személy írt volna alá (pl. a korábbi cégvezető a felszámolás alatt). Persze a szerződést sok más okból is meg lehet támadni (pl. mert az egyik felet megtévesztették, kényszerítették...), de ez meg a szerződésből sem fog kiderülni.
2021. ápr. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!