Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megéri most úgy lakást venni,...

Megéri most úgy lakást venni, hogy a hitel törlesztője egy kicsivel kevesebb mintha albérletben lennék?

Figyelt kérdés
Nekem van erre a kérdésre egy válaszom, inkább arra vagyok kíváncsi mi a véleménye másoknak, mit gondolnak az emberek.

2021. ápr. 5. 20:33
A kérdező szavazást indított:
Most megéri hitelt felvenni ha alacsonyabb a törlesztő.
Nem éri mig a hitellel 20 évre elköteleződni, akkor mâr inkább albérlet.
29 szavazat
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
42%
3. verzió: Ne 20 évre köteleződj el, hanem csak 10-re! Tehát vegyél olcsóbb lakást!
2021. ápr. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Sajnos 25 m2 alá nem akarok menni és putris környékre sem szeretnék költözni, ezért tegyük fel ez a legolcsóbb ami van.
2021. ápr. 5. 20:40
 3/30 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudsz 20 évre építeni az alacsony törtleszőre, mert a bankok időszakosan felülvizsgálják a kamatot.


Max 10 év, és max az ingatlan értékenek az 50%-ára.

2021. ápr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem könnyű kérdés. A moratórium lejárta után én pl. számítok egy nagyobb eladási hullámra, viszont nem biztos, hogy addigra maradnak a jelenlegi kedvező hitelek. Ha van biztos családi háttér + munkahely, én a hitel mellett döntenék, de fixálnám legalább 10 évre. Most lehet bátran alkudni, van bőven kínálat is.
2021. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Mert az albérletet nem fizeted 20 évnél is tovább, ha nem veszel sajátot? Az sem lesz olcsóbb, sőt... A fő különbség, hogy abból 20 év múlva sem lesz semmid, míg a hiteles verzióban lesz 20 év múlva egy tehermentes lakásod. Fix kamatozású hitel, és akkor még a törlesztő sem fog meglepetést okozni.
2021. ápr. 5. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
16%
gondolom neked utolsó még életedben nem volt hiteled
2021. ápr. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
6: de, van. Fix kamatozású, rögzített törlesztővel.
2021. ápr. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
9%

2: Mindig van olcsóbb.

Vagy igenis lehet menni 5-8 évre putris környékre, ha így lehet elérni a célt, hogy X időn belül meglegyen a saját lakóingatlan.

2021. ápr. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan az önerő, akkor nem kérdés.

Az albérlet nettó bukás.

A hitelnek ugyan a kamata megy a kukába, de mire betörleszted simán többet fog érni a lakás.

Forintban törlesztesz, és olyan szuperinfláció lesz, beszarsz. (már elkezdődött)

2021. ápr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Bár ilyen opció nincs felsorolva, de én egy évre elmennék albérletbe, aztán meglátjuk milyen a helyzet. Ha lejár a moratórium valószínűleg lesz valamekkor csökkenés az ingatlanárakban, addig lehet hogy érdemes várni a vétellel.
2021. ápr. 6. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!