Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy 200 nm-es telket kis...

Egy 200 nm-es telket kis 80nm-es családi házzal milyen nehéz rendben tartani?

Figyelt kérdés
Ingatlan vásárlása elött állok és a városban, ahol szeretnék vásárolni négyzetméter árban sokkal olcsóbbak a családi házak. Első tervem egy erkélyes, tégla lakás volt, de azt, ha jó környéken szeretném nem bírja a pénztárcám. Találtam viszont egy kisházat, nagyon tetszik. Viszont én világ életemben panel kényelemben éltem és bevallom a kertészkedés se vonz. Félek, hogy egy családi házat nehéz fentartani, sok munka lesz vele. Én munka után pihenni, kikapcsolódni akarok nem még tenni-venni, de ha meg nem tartom rendbe akkor egy putri lesz, mint ami a falvakban is szokott lenni. Nincs közös képviselő, ha bármi gond lenne a házzal, mindent nekem kellene megfabrikálni? Nem tudom bírnám-e ezt a változást? Volt aki hasonlóan váltott? Véleményekre vagyok kíváncsi. Köszönöm.

2021. ápr. 5. 23:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
"ha bármi gond lenne a házzal, mindent nekem kellene megfabrikálni" nem kell megfabrikálni semmit ha nem értesz hozzá, kb mindenre lehet embert hívni, akár még a kert rendben tartására is ha pénzed engedi. Egyébként egy ilyen kis telek egyáltalán nem macera, ha 80 nm a ház meg gondolom van valami járda, kocsibeálló akkor alig marad zöldfelület. Kertet néha ki kell gazolni, füvet lenyírni (ilyen kis helyre a tescos elektromos fűnyíró is bőven jó) télen elkotorni a havat meg lesózni a járdát, nyáron felsöpörni az udvar betonozott felületeit kéthavonta egyszer, kb ennyi. Magával a házzal nem kell többet foglalkozni mint egy lakással, ha meg van valami dolog vele (nyílászáró csere, kerítés felújítása, festés, vakolás stb) arra a legtöbben ma már amúgy is szakembert hívnak.
2021. ápr. 6. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekünk 280 m2 a telek, nyaralóövezeti és 80m2 a ház. Van egy kocsibeálló és egy terasz is. A kerítés előtt sövény van, azt nyíratni szoktam, a többi mninimális részen fű van, az nem sok munka.
2021. ápr. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha nem bízol magadban vagy jobban szereted, ha mások végeznek el helyetted mindet, akkor felejtsd el.
2021. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs gyakorlatom ebben, mivel nem ebben nőttem fel. Ezért tettem fel a kérdést, nem azért mert lusta lennék.
2021. ápr. 6. 14:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha csak azért vennél házat mert az jobb áron van, és egyébként nem zavar a szomszédok közelséges és a kert hiánya akkor maradj a lakásnál. Nem nagy teher egy ekkora ház rendben tartása, de az egyetlen előnye hogy van kert és kicsit nagyobb a privát tered. Ha ezt nem tudod "kihasználni" csak hátránya lesz a keretes háznak.
2021. ápr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

200 m2 az az a méret ami pont elég haverokkal kiülni, grillezni stb. Itt már egy közepes mozgásigényű kutya is el van, gyereket nyugodtan kirakhatod.... Sok mindenre nem alkalmas, de sokkal jobb, sőt felbecsülhetetlenül jobb, mint egy lakás 5 m2-es tarasza.

Ami 50-150 m2 az már probléma kategóriába tartozik, mert ugyanúgy foglalkozni kell vele, de semmire sem elegendő a mérete.

Egy elektromos fűnyíróval heti 1x le kell vágni a füvet, max 1 óra, de akkor már mindent is megcsináltál. Én 600 m2-t 1 óra alatt vágok le benzines fűnyíróval itthon. plusz még 1 óra a szegélyvágás és az árok. De ebben az összesen 2 órában már benne van a gépek elmosása is.

Egy jó tanács úgy kell kialakítania az udvart, hogy ne kelljen szegélyvágó!!! Ez csak nyűg, viszont a hamarosan következő kertrendezés után max 1 óra alatt végzek majd mindennel. Szóval nagyon fontos a megfelelő udvar kialakítás

2021. ápr. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!