Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet finoman közölni...

Hogyan lehet finoman közölni az eladóval, hogy nagyon túlárazva próbálja eladni az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Már jó ideje keressük a számunkra megfelelő lakást, most végre ki is jött a piacra egy, de elképesztően túlárazva.

69 m2-es, átlagosnál talán valamivel jobb állapotú Panel lakást 45 millió forintért árul. A mellette lévő újépítésű társasházban ugyanekkora, ugyanennyi szobás lakás kerül 45,5 millióba, a környéken a hasonló állapotú panellakásokat olyan 450.000 Ft/m2 körül hirdetik.


Ha csak 10-15% a túlárazás odamegyek, megnézem, aztán alkudok, de ez 40%-al van túlárazva... Ilyenkor mit lehet csinálni? Érdemes odamenni egyáltalán megnézni? Vagy lehet már kapcsolatfelvételkor jelezni valahogy finoman, hogy ezen az áron a büdös életben nem adja el? Hogy kell ezt csinálni? Vagy engedjem el, az ilyennek nem komoly az eladási szándéka?



2021. ápr. 8. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 11/66 anonim ***** válasza:
86%

Imádni fogja a tanácsod.

Hozzám is jöttek már így háznézőbe, majdnem fele áron akarták megvenni.

Van 2 házzal arrébb egy másik eladó, az egy parasztház, se csatorna, se gáz, fürdőszoba sincs és 1 millióval olcsóbb csak mint az én felújított kocka házam.

Persze bútorozva is szerették volna. Elküldtem őket a jó krrva anyjukba. Szó szerint.


Kb hasonlóra számíthatsz szerintem.

Inkább üzenetben/telefonon kérdezd meg hogy alkuképes-e. Ennyire mondjuk biztos nem lesz alkuképes, de egy kérdést megér, és kevésbé pofátlan mint személyesen..

Ha nem sürgős neki az eladás akkor úgyse adja olcsóbban. Lehet ráér évekig is hirdetni.

2021. ápr. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/66 anonim ***** válasza:
100%
Megmondod neki hogy x összeget adsz vagy mész az új építésűbe
2021. ápr. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/66 anonim ***** válasza:
83%
Soha nem találkoztam még olyan eladóval aki vigyázott, nehogy túl drágán áruljon bármit is
2021. ápr. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/66 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó, hogy olyan extrás lenne a lakás. Látszik hogy kb 10-15 éve fel lett újítva, van egy klíma és ennyi. Erkély nélküli, lift nélküli, viszonylag forgalmas útra néz.

Meglep, hogy mindenki úgy áll hozzá, hogy biztos ennyit ér, csak én szeretném féláron... Ha ennyibe kerülnének ezen a környéken a panellakások biztos nem ugyanennyiért próbálnák eladni az újépítésűt... Ha megtudnám fizetni az újépítésűt akkor nem a paneleket nézegetném.

Októberben 28,5-ért adtak el egy ilyen méretű, szebben felújított erkélyeset, liftes házban, 1 utcával feljebb (csendesebb jobb környékén), januárban 29-ért a szomszédját, novemberben 33 millióért adtak el egy ugyanennyire felújított 76 m2-est. Azért tudom, mert ezekről csúsztunk le eddig azért mert 1 millióval kevesebbet ajánlottunk, vagy ugyanannyit mint egy másik vevő csak mi hitelesek vagyunk. Szóval a 45 millió az nagyon sok. Pont ezért félek az eladó "haragjától" ha mi beajánlunk látatlanban 30 milliót...


(A "fordítva ülünk a lovonnak" felhívnám a figyelmét arra, hogy egy lakás annyit ér amennyit a legtöbbet ajánló vevő ad érte, nem annyit, amennyiért az eladó árulja)

2021. ápr. 8. 10:00
 15/66 anonim ***** válasza:
96%

De most mit kell tőle félni? Teszel egy ajánlatot, max kiröhög, te meg keresgélsz tovább.

Nem ő a helyi ingatlanmágnás gondolom, hogy a hat másik neked tetsző lakást is ő árulja.

2021. ápr. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/66 anonim ***** válasza:
73%
Ismerős kérdező. Mivel senki nem akarja eladni, így iszonyúan áron felül adjàk a lakásokat. Mi most vettünk agglomerációban 900 ezer forintos négyzetméter áron, mert egy éve nem került fel hirdetés. Nyilván tùl van árazva, de mit lehet csinálni?
2021. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/66 anonim ***** válasza:
49%
Nem az a baj hogy szerinted nem ér ennyit, vagy akar objektíven nem ér ennyit. Ha nem tetszik az ára, tovabbmész, vagy teszel egy ajánlatot és elfogadod a döntését. Azért nem fogja neked levinni mert valaki tavaly feleennyiért árult egy ilyet. Vedd észre hogy neki megvan a joga annyiért árulni, amennyiért akarja, a panaszaiddal meg mehetsz a sóhivatalba.
2021. ápr. 8. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/66 anonim ***** válasza:
94%
Nekem is volt ilyen háznézőm aki felháborodott hogy túlárazva akarom eladni, mit képzelek magamról, hogy nem engedek az árból 50%-ot. Ordibálva elküldtem onnan.
2021. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/66 A kérdező kommentje:

Na pont az ilyen ordibálva elküldős eladótól félek...


Szerintem nagyon nem mind1, hogy ház vagy lakás, háznak nehezebb objektíven meghagározni az értékét, mindegyik egyedi és megismégelhetetlen.


A lakás szerintem más tészta.

Ekkora panelakásból ezen a környéken van kB. 160 db. Nyilván nem mindegy hányadik emelet, milyen állapotban van, de ezek a tényezők pár %-os eltérésre adnak okot, egy 2. emeleti csitti-fitti lakás nem fog dupla annyit érni, mint ugyanabban a lépcsőházban a 10. emeleti putri, hiába szeretné az eladó...

2021. ápr. 8. 11:27
 20/66 anonim ***** válasza:
56%

30millió??

Mikor volt 20millió? mert én csak arra emlékszem, hogy 15millió volt 2008 ban, aztán el kezdték kiabálni, hogy 30 millió

2021. ápr. 8. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!