Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan lehet finoman közölni...

Hogyan lehet finoman közölni az eladóval, hogy nagyon túlárazva próbálja eladni az ingatlanát?

Figyelt kérdés

Már jó ideje keressük a számunkra megfelelő lakást, most végre ki is jött a piacra egy, de elképesztően túlárazva.

69 m2-es, átlagosnál talán valamivel jobb állapotú Panel lakást 45 millió forintért árul. A mellette lévő újépítésű társasházban ugyanekkora, ugyanennyi szobás lakás kerül 45,5 millióba, a környéken a hasonló állapotú panellakásokat olyan 450.000 Ft/m2 körül hirdetik.


Ha csak 10-15% a túlárazás odamegyek, megnézem, aztán alkudok, de ez 40%-al van túlárazva... Ilyenkor mit lehet csinálni? Érdemes odamenni egyáltalán megnézni? Vagy lehet már kapcsolatfelvételkor jelezni valahogy finoman, hogy ezen az áron a büdös életben nem adja el? Hogy kell ezt csinálni? Vagy engedjem el, az ilyennek nem komoly az eladási szándéka?



2021. ápr. 8. 08:59
1 2 3 4 5 6 7
 51/66 anonim ***** válasza:
25%

"hogy azért nem tudunk másikat venni, mert nincs jelenleg a piacon olyan ami nekünk megfelelne."

Ha csak ez az egy felel meg, akkor nyilván valamivel más mint a többi, tehát mért kerülne ugyanannyiba? Nyilván másnak is ez tetszik jobban, másik ilyen meg nincs eladó, kereslet-kínálat alakítja az árat.


"Fél év alatt 4 lakásra tettünk ajánlatot, mindig másé lett a lakás. Egy olyanra, amit szeptember óta hirdetnek januárban tettünk ajánlatot, nem fogadta el az eladó, azóta is hirdeti." Lehet hogy nem ajánlatokat kéne tenni, hanem keresni egy olyat, amit a megadott áran is megvesztek. Ha 4 esetben is elutasították az ajánlatot, akkor valószínűleg túl alacsony volt az ajánlat. De valószínűleg minden eladó hülye és csak te vagy a helikopter.


"mivel több mint egy hónapja a piacon van mindegyik." Az az ingatlanpiacon rövid idő, nem si értem miért hivatkozol erre.


"Azaz azok is a piaci ár felett vannak hirdetve, de egy jó lakásért mi megadnánk azt az árat, amiért a "nem jó" lakásokat nem tudják eladni..." Ha egy csomó lakás van a piaci felett hirdetve, akkor azok nincsennek a piaci ár felett hirdetve, mert akkor az a piaci ár.

Tehát jó lakást akartok annyiért venni, amennyiért a nem jó lakásoakt hirdetik. Így má értem miért hajtanak el mindenhonnan az ajánlatoddal.

2021. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/66 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, az önerővel legyél óvatos. Ha tudsz, akkor hívj előre értékbecslőt, mert ha alul értékelik 30-40%-kal és ráadásul picit piaci ár fölött veszed, akkor azon is bukhat a hiteled.
2021. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/66 anonim ***** válasza:
53%

"Azóta kijött egy tipp-top, valóban szuper, jobb elosztású, csendesebb környéken lévő, 2. emeleti, ugyanekkora, de erkélyes lakás tele beépített szekrényekkel, 36 millióért, épp azt számolgatom, hogy mennyi a maximum amit én azért adni tudnék, mert lehet, hogy ha nem is 36-ot,de 33-34-et nekem megérne."


Volt egy lakás ami tetszett 45-ért. Sokalltad, alkudni akartál. Most kijött egy ugyanakkor, jobb környéken, erkélyes, jobb elosztású 36-ért. És za első gondolatod, hogy ebből is alkudni akarsz. Hát megáll az eszem, nem véletlen nem sikerült találnod eddig lakást. Pont ezért dobnak rá jópár milliót sokan az árra, mert még a jó áron hirdetett lakásból is alkudni akar a sok gyökér.

2021. ápr. 9. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/66 anonim ***** válasza:

#53 De miért ne akarna? Te megvennéd a sütőt az aldiban drágábban 100 000, ha pont ugyanazt, pont ugxanolyan felételekkel elvihetnéd olcsóbban is?


Van, aki belekalkulálja, hogy alkudni fognak belőle és van aki nem enged belőle, honnét tudnád, hogy melyik tulajjal beszélsz?

2021. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/66 A kérdező kommentje:

"Ha egy csomó lakás van a piaci felett hirdetve, akkor azok nincsennek a piaci ár felett hirdetve, mert akkor az a piaci ár."


Ha az lenne a piaci ár elvinnék őket azon az áron, de nem viszik, hanem 4-5 hét után csökkentik a hirdetési árat 1-2 millióval. És még úgy se megy el. Van egy lakás amit 34 millióért kezdtek árulni kb. 1,5 hónápja. A város összes ingatlanosa hirdeti, minden portálon vagy 15x fenn van, már csak 29,9 millió az ára de még annyiért se kell senkinek, pedig felújított, első emeleti, csak a kilátás szar. Ne mond már hogy ennek 34 millió volt a piaci ára, mert annyiért hirdették meg... Persze a következő látta, hogy nézd már ezt 34 millióért hirdetik, de én az ugyanilyen lakásomat átalakítottam úgy, hogy amerikai konyhás legyen, meghirdettem 38 millióért... 1 hét után bekötötte egy ingatlanos és az már csak 33-ért hírdeti. Nem, ennek se volt a piaci ára 38 millió, de még csak 33 sem, mert annyiért se kell egyelőre senkinek. A piaci ár az, amennyiért megveszik az ingatlant, nem az, amin hirdetik.


Ha nem 45 millió szerepelne a hirdetésben, hanem 35 akkor nem született volna meg ez a kérdés. Ha a között hogy nekem mennyit érne a lakás és a között, hogy az eladónak mennyit ér max 10-15% különbség van, az ok, sokan bele is kalkulálnak akár 10% alkut, de itt az volt a megdöbbentő, hogy az egész városban akkor a legdrágábban hirdetett panellakásnál is 10 millió forinttal drágábban hirdette.


Ha kacsalábon forogna, akkor se érne 10-15 millióval többet, mint a többi hasonló méretű lakás.

2021. ápr. 9. 16:37
 56/66 anonim ***** válasza:

"Ha nem 45 millió szerepelne a hirdetésben, hanem 35 akkor nem született volna meg ez a kérdés." Ezt értem, de ha az a lakás 35-ért (az 10 százalék alkuval is 31,5) megfelelne, akkor egy ugyanakkora, jobb környéken lévő, erkélyes, jobb elrendezésű, részben berendezett lakásért miért sokallod a 36-ot?


"Van, aki belekalkulálja, hogy alkudni fognak belőle és van aki nem enged belőle, honnét tudnád, hogy melyik tulajjal beszélsz?" Nem arról beszéltem hogy megpróbál akudni, hanem hogy abban az estben ha nem engednek az árból nem viszi el a hirdetési áron.

2021. ápr. 9. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/66 A kérdező kommentje:

Nem viszem el, mert annyiért nem kell. Látunk egy hirdetést, megbeszéljük a férjemmel, hogy mennyit érne nekünk és annyit ajánlunk. Ha annyiért nem adják megyünk tovább.


Volt egy amiből mindössze 400-el mondtunk kevesebbet, mint a hirdetési ár, más is annyit mondott, 1 nappal hamarabb nézte a lakást

és talán a fizetési ütemezése is jobb volt, mint a miénk, úgyhogy az övé lett. Ha megadjuk a hirdetési árat valószínűleg akkor se mi leszünk a befutók, ilyen kis összegeknél már szerintem többet nyom a latba a többi tényező (szimpátia, fizetési ütemezés) Ráadásul ha megadja teljesen a hirdetési árat az ember, akkor az eladónak az az érzése lesz drágábban is adhatta volna.

Amúgy az jóval kisebb is volt, nem volt az az "igazi" érzésünk, őszintén mikor vártuk a visszajelzést inkább annak drukktam, hogy ne mi legyünk a befutók (Lehet ők is érezték, hogy nekünk nem ez az igazi, az is benne lehetett abban, hogy másik vevő kapta).

Ha az "igazi" lett volna lehet a 25,9-es hirdetési árra bemondjuk a 26-ot, de nem volt az.


A most meghirdetett tipp-toppban zuhanyzó van, én a kádat szeretem. Nyilván számomra ez olyan, mintha a fürdőszoba felújítandó lenne, másnak meg nem. Persze ez a legkevesebb, lehet rajta változtatni, de attól még nekem személyesen kevesebbet ér.


Abszolút egyedi tényezőktől is függ kinek mi mennyit ér. Pl ami a munkahelyemhez közelebb van az nekem többet ér, mint az ami a belváros másik végén, csendesebb környéken. De ez csak konkrétan az én személyemre vonatkozik, másnak a csendes fog többet érni.

2021. ápr. 9. 17:11
 58/66 anonim ***** válasza:
8%
Ebből xsak akkpr lesz lakas ha észhez térsz. Ezt is ugyanúgy el fogják vinni előled ha pár millán cgkodsz.
2021. ápr. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/66 anonim ***** válasza:
32%
" őszintén mikor vártuk a visszajelzést inkább annak drukktam, hogy ne mi legyünk a befutók" Akkor mi a jó büdös búbánatért tettél ajánlatot egyáltalán? Komolyan nem tudon eldönteni, hogy te csak trollkodsz, vagy tényleg ekkora keretén vagy.
2021. ápr. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/66 anonim ***** válasza:
100%

#59 Jól gondolom, hogy még nem vettél a pároddal lakást? Van olyan, amikor a másiknak nagyon tetszik vagy úgy érzitek, hogy nem találtok jobbat.


Mi egy évig néztünk lakásokat. A másodikat nagyon sajnálom, hogy elengedtük, az volt a gond vele, hogy osztatlan közös volt (meg nem ismertük a piacot). Közben 10 milliót drágultak az ingatlanok abban az árfekvésben, amit néztünk (mikor elkeztük nézni, akkor 4 hálószobás felújítandó családi ház volt annyiért, mint amennyiért most 59 nm-es lakást vettünk).


Kb. 20 lakást néztünk meg egy év alatt. Ebből 3-ra tettünk ajánlatot, de közben olyat szerettünk volna, mint az, amiről lecsúsztunk. De ott volt bennünk, hogy van önerőnk egy családi házra forintban, (papíron meg is kapnànk, de ha elmegyek gyesre, akkor nem tudjuk fizetni a részleteket), ki tudja, hogy mennyit inflálódik és nem csak egy 2 szobás lakást fogunk még egy év múlva kapni ennyiért?


Nagyon sok szempontnak kellett megfelelnie a lokáció szerint és végül tényleg adtunk árajánlatokat kb. kényszerből, mert azt éreztük, hogy nem lesz jobb és ha nem lépünk, akkor nem lesz abban a városban lakásunk, ahol a szülők laknak, pedig én úgy szeretnék szülni és gyesen lenni, hogy közel vannak, nem 300 km-re.

2021. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!