Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlásnak mi a menete?

Ingatlan vásárlásnak mi a menete?

Figyelt kérdés
A párommal szeretnénk venni egy családi házat/lakást (hitel nélkül). Sajnos nincs tapasztalatunk ingatlan vásárlásával kapcsolatban. Mi a menete lépésről lépésre? Mire érdemes odafigyelni? Ha ingatlanirodán keresztül vesszük, akkor az miben különbözik egy magánszemélyhez képest?
2021. ápr. 8. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

1. Keress egy jó ügyvédet, aki végig fogja a kezedet.

2. A babaváró, csok is hitelnek számít, ha ilyeamiben gondolkodtok, akkor keressetek egy hitelügyintézőt

3. Kiválasztjâtok a lakást

4. Tesztek árajánlatot (ha nem vagytok benne biztosak, akkor ez előtt hívtok nem hivatalos értékbecslőt)

5 Az ügyvédnél aláírjátok a szerződést és tesztek foglalót/előleget, széljegyre rakatjátok magatokat minél előbb, hogy az eladó ne tudjon jelzáloghitelt felvenni ezután az ingatlanra vagy ne tudja másnak is eladni

6. Ha a szerződésben vannak feltételek, amiket az eladónak teljesíteni kell (hitel visszafizetése, vízóra lecserélése), akkor ezt kivárjátok,

7. Utaljátok a részleteket a megbeszélt ütemezéssel

8. Utolsó részletnél, ellenőrzitek a közműtartozásokat. Megkapjátok a kulcsokat, ellenőrzitek, hogy a ti neveteken van az ingatlan, befizetitek az illetéket, átiratjátok az órákat.

2021. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha mindent megbeszéltél az eladóval keresel ügyvédet.Ő az adatok alapján utánanéz mindennek,megírja az adásvételit.Megbeszélt időpontban aláírjátok és átadjátok a foglalót.Ő bejegyezteti a földhivatalban .A szerződés szerint kifizeted a vételárat.Szinte mindent az ügyvéd intéz.Ingatlanoson keresztül nem tudom hogy van.
2021. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha ingatlan irodán keresztül veszitek, akkor annyi a különbség, hogy nem az eladóval beszéltek, hanem plusz zajként az ingatlanos ott van a kommunikációban.


Ilyen esetben ő is kap a foglalóból, úgyhogy ha meghiusul az adásvétel, akkor nehezebben kapjátok vissza (mert az eladónak kell előteremtenie).


Az ingatlanos amúgy a szerződéskötésig segít, keres vevőket az ingatlanra, segít beárazni az ingatlant, elviekben segít az eladó/vevő közötti kommunikációban. Gyakorlatilag én nagyon kevés esetben tapasztaltam (mintegy 20 házat néztünk meg), hogy segített volna az ingatlanos. Áltlában kérdeztünk tőle valamit, amire nem tudott válaszolni, megkérdezte a mellette állô eladót és ő válaszolt az ingatlanos meg bólogatott. Meg olyanokat mondott, hogy "sok lakást eladtam már, de ennek kifejezetten sok ablaka van, nagyon világos". "Nagyon jó az elosztása a lakásnak". "Remek a környék".

2021. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá, hogy műszaki szakértő mindenképp nézze át a pincétől a padlásig, család háznál különösen!
2021. ápr. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Ha hitel nélkül veszed gyorsan egyszerűen megy. Persze ügyvéddel. A házat kell átnézni. A falak szárazak legyenek a tető jó legyen mert ezek a lehúzósabb tételek ha gond van szerintem. Ha megvettétek felírjétok az óraállásokat és végigjérjátok a szolgáltatókat és átírjátok a közműveket
2021. ápr. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Mikor kiírtad a kérdést, feljött 25 ugyanilyen című topic. Azokban vannak a válaszok. Csak én 2x írtam le csak ezen a héten valakiknek.
2021. ápr. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
75%
2: "Ha mindent megbeszéltél az eladóval keresel ügyvédet." Fordítva. Gyors a piac, amíg ügyvédet keresel, elviszi más. Egy vételi ajánlatnak része az ügyvéd címe, neve és a szerződéskötés időpontja is!
2021. ápr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!