Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Sopronban az ingatlantulajdono...

Sopronban az ingatlantulajdonosok még mindig azt hiszik, hogy az már ott Ausztria?

Figyelt kérdés

A covid előttig az volt, hogy Sopronban már drágább volt az ingatlan mint jópár Burgenlandi osztrák városban. Mondván, hogy az gyakorlatilag már Ausztria, hiszen csak át kell járni dolgozni és ott vannak az osztrák bérek.

Igen ám, de a covid kitörése óta egyre nehezebb átjárni, és munka se nagyon van ingázók részére. Az osztrákok sem jönnek már át fogorvoshoz vagy autószerelőhöz. A munka nélkül maradt ex-ingázók pedig nem kapnak semmilyen támogatást az osztrák államtól. Csak az kap, akinek osztrák lakcíme van, a többi az menjen vissza ahonnan jött isten hírével. Magyarországon meg ugye nincs semmilyen állami támogatás alapból.

Ha a covid járvány állandósul, - amire minden esély megvan, a vakcina rezisztens mutánsok világa jön - akkor Sopron az Mátészalka 2.0 lesz gazdaságilag is meg ingatlanárakban is?



2021. ápr. 8. 17:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Nem unod?
2021. ápr. 8. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Sopron mindig is Kis-Ausztria marad, bármi történjen is.
2021. ápr. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
#1: nagyon elemében van, nem tud lenyugodni... :-D
2021. ápr. 8. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

"Sopron mindig is Kis-Ausztria marad, bármi történjen is."

Kivéve akkor, ha magyar vidéki bérekért lesznek kénytelenek dolgozni az emberek. Az nagyon cumi. Márpedig ez a helyzet. Ausztria nélkül az a város egy semmi.

2021. ápr. 8. 18:01
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem értek tejesen egyet vele de vannak bizonyos szempontok ami alapján igaznak is vélhető ez. Nekem sok ismerősöm költözött végül ki Ausztriába végül Sopronból. A lakásárak azért még magasabbak, habár Sopronba se talál az ember normális kis házat 50-60 millió alatt, de cserébe alacsonyabb önerővel lehet kapni kedvezőbb kamatozású hitelt ( már ha helyes információkat kaptam erről), és mindkét fél eurós fizetésre váltott. Így bizonyos feltételekkel lehet, hogy a határ túloldalán már jobban megéri.
2021. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Tulajdonképpen mi a bajod? Hogy más drágán adja a lakását és te nem tudod tőlük olcsón megvenni?


Tudod szívük joga annyiért adni, amennyiért akarják. Majd ha neked lesz ott lakásod, akkor adhatod olcsóbban (mert te tudod, hogy nem Ausztria ugye).


A piac nem úgy működik, hogy én kitalálom, hogy mennyiért akarok valamit megvenni, és a másiknak márpedig oda kell adnia annyiért.

2021. ápr. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
#6: 10pont! :)
2021. ápr. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 mindentudó99 ***** válasza:
94%
Én itt Bács megyében eladtam egy vájog házat. Négy felújított kertest vettem Sopronban az áráért olyan lepusztult hely lett. Bagóért adják veszik az ingatlant. Rosszabb mint Borsodban. Pfejj
2021. ápr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

"Tulajdonképpen mi a bajod? Hogy más drágán adja a lakását és te nem tudod tőlük olcsón megvenni?"

Ki a franc akarna Sopronban házat venni, amikor pár év múlva Mátészalka lesz?

Csak milyen jó nézni, ahogy most letörik a szarvuk a sok Ausztriába kapaszkodó lúzernek akik most 0 Ft jövedelemmel rendelkeznek.

2021. ápr. 9. 13:23
 10/14 mindentudó99 ***** válasza:
90%
Sz@r dolog az irigység.
2021. ápr. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!