Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Belevágnátok lakás vásárlásba...

Belevágnátok lakás vásárlásba úgy,hogy a tulajdonos ragaszkodik a saját ügyvédjéhez?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy lakást,megtekintettem,tennék is rá ajánlatot. Mikor megbeszéltük az ingatlanossal az időpontot az írásbeli ajánlattételre, mondta,hogy most tudta meg, hogy a tulajdonos ragaszkodik a saját ügyvédjéhez,mert valami családtagjának a hitele rá van terhelve a lakásra,és ő ismeri az ügyet. Kifizetni az ügyvédet ugyanúgy nekem kellene persze.

Nekem megmondom őszintén ez nagyon sántít. Túlságosan gyanakvó vagyok? Délre mennék megtenni az ajánlatot,ez tegnap délután derült ki.


2021. ápr. 9. 09:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4%

Ez egy hatalmas átverés, eleve nem is kell ügyvéd

Még a te ügyvédeddel is rizikós.

Ha délbe megveszed, ők még 1159 kor rátehetnek egy 20millás végrehajtást, ami azt jelenti, hogy neked -20millió, nekik meg plusz

2021. ápr. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azert egy lakasvasarlashoz csak kell egy ügyved...
2021. ápr. 9. 09:15
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha nagyon kell a lakás, akkor menj bele, de vond be a saját ügyvédedet is.
2021. ápr. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenáron ragaszkodik a saját ügyvédjéhez, tegye, az viszont akkor az ő költsége.

A helyedben mellette átnézetném a saját ügyvédemmel, a saját költségemen, vagy akár összeereszteném a két ügyvédet egyeztetésre.

2021. ápr. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
13%

Nem kell ügyvéd

Közjegyző kell

2021. ápr. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 xswerdy ***** válasza:
100%

ügyvédnél vagy közjegyzőnél lehet ingatlan adásvételi szerződést kötni ahhoz, hogy az az ingatlannyilvántartásba bejegyezhető legyen. A túlnyomó többség az ügyvédet választja.


A szokás az, hogy a vevő hozza az ügyvédet, és ő is fizeti, de másképp is megállapodhatnak a felek. Egyébként jellemző az is, hogy az eladó is átnézeti a saját ügyvédjével a szerződést. Lehet, hogy ez is elég lenne neki. De ez fordítva is szóbajöhet, hogy az ő ügyvédje készíti a szerződést, de a tiéd is átnézi.


Amúgy ez a dolog a teherrel elég zavaros. Be van jegyezve egy teher, annak a jogosultjával kell egyeztetni, hogy az hogyan fog lekerülni. Jellemzően banki hitel szokott ez lenni, a banktól kell kérni egy papírt a tartozás jelenlegi összegéről, először azt kell direktben a banknak utalni, aztán ha lekerült a teher, lehet fizetni a többit. Ha te is hitelt veszel fel, akkor a két bankkal le kell egyeztetni a szerződés tartalmát, de nem ördöngösség, bármelyik ügyvéd meg tudja csinálni, semmi jelentősége, hogy ki működött közre az ügyletben akkor, amikor a teher rá került.


Ugye az ingatlanos nem gondolja ezt az írásbeli ajánlattételt némi pénzzel megtámogatni? Mert szoktak ilyet kérni, ami egy igen zavaros konstrukció, nem vagyok benne biztos, hogy visszakapod a pénzed, ha a szerződés mégsem jönne létre. És ez az ügy rengeteg ponton bukhat. Itt a szerződésnek rengeteg olyan részletet kell szabályoznia, amire az írásos ajánlatban nem térsz ki. Szóval szerződéskötésig pénzt semmiképpen se adj, se az ingatlanosnak, se az eladónak.

2021. ápr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ő vigye az ő ügyvédjét (aki őt képviseli), te meg vidd a sajátodat, aki téged képvisel. Ha az eladó ragaszkodik a sajátjához, így feloldható.
2021. ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 xswerdy ***** válasza:
93%

igen, de akkor is meg kell egyezni, hogy melyik az okiratot készítő ügyvéd, és melyik az, aki meg csak tanácsadóként van jelen.


Egyébként az okiratot készítő ügyvéd hivatalosan mindkét felet egyformán képviseli, a felek közös akaratát foglalja szerződésbe.

2021. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek! Azt hiszem, kihagyom, és keresek tovább.
2021. ápr. 9. 11:55
 10/15 xswerdy ***** válasza:
100%
alapvetően az, hogy teher van az ingatlanon, rutin ügy, e miatt nem kell visszalépned. Én azért elmennék erre az ajánlattételi megbeszélésre. Ott majd kiderül, hogy mihez ragaszkodik ténylegesen az eladó. Lehet, hogy csak valamit félreért. Pénzt mindenesetre nem adnék.
2021. ápr. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!