Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanvásárlásnál normális...

Ingatlanvásárlásnál normális az, ha kétszer is meg akarom nézni a lakást, mielőtt ajánlatot teszek?

Figyelt kérdés
A tulaj nem igazán örült mikor hívtam, hogy megnézném újra a lakást, ha lehet. Nem tudom, hogy szokás ez, első saját lakásom lenne.
2021. ápr. 10. 21:03
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szerintem normális.
2021. ápr. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Igen, még a 3 is.
2021. ápr. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Mi háromszor néztük meg.
2021. ápr. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha el akarja adni a lakását, készséggel megmutatja több alkalommal is.Ha fanyalog és kelletlen, akkor ott baj van.
2021. ápr. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze. Ha komoly érdeklődő vagy, normális. Persze ne menj oda 5-6 alkalommal is, az már zavaró, de 2-3 simán belefér. Anno mi is kétszer néztük meg, a második alkalomnál le is ültünk megalkudni.
2021. ápr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hiszen nem egy kiló kenyeret veszel, hanem egy lakást, ami talán egy életre szól.
2021. ápr. 10. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Persze, hogy normális. Mi is kétszer néztük meg a kiválasztott ingatlant, nem volt belőle probléma, sőt. Egy lakásvásárlás nagyon komoly döntés és befektetés, az ember nem dobálózik csak úgy milliókkal. Ha a tulaj nagyon húzza a száját az újabb megtekintésre, akkor én a helyedben azért óvatos lennék.
2021. ápr. 10. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem még a 2 is kevés. Lehet hogy sumákol valamit a tulaj és azért nem tetszik neki.
2021. ápr. 11. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha ház, akkor még az is normális, hogyha statikust és értékbecslôt is hívsz. Társasháznák olyanokat kell tisztázni, hogy mennyi megtakarítása van a háznak (a közös képviselővel, még akár kimutatást is kérhetsz róla), mert nem mindegy, hogyha felújítás lesz, akkor zsebből ki kell-e fizetni, vagy a ház fizeti a közösköltségből. Meg szokták kérdezni, hogy milyen felújítások voltak és mik várhatók a következő években, le szokták kérni a tulajdoni lapot, hogy kiderüljön nincs-e sumákolás (pl. volt olyan, hogy a haszonélvező nagymama próbálta eladni a lakást, a gyerekek meg - akik a férj után örökölték a lakás negyed-negyed részét - nem tudtak róla).


Ház esetén le kell kérni, hogy hogyan néz ki a bejegyeztetett épület, mert simán lehet, hogy fű alatt építették, megszegve valamelyik szabályt és nem fogsz rá hitelt kapni, de így nem tudják bejegyeztetni.


Utána keresni kell egy jó hitelügyintézőt, elmondani, amit lehet tudni a házról/lakásról és megkérdezni, hogy melyik bank tud erre a konstrukcióra hitelt adni. Utána esetleg, ha nem vagy biztos a szektorban, ahol dolgozol vagy a fizudban, akkor előzetes hitelelbírálást kérhetsz magadra.

2021. ápr. 11. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális és érthető. Ha eladó lennék és valaki meg szeretné még egyszer nézni, annak még örülnék is, mert azt gondolnám, hogy valószínűleg egy komolyabb érdeklődőről van szó.
2021. ápr. 11. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!