Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mikor kell örökségi illetéket...

Mikor kell örökségi illetéket fizetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt év februárjában férjem megörökölte keresztanyukája házát, hagyatéki szeptemberben volt, de az illetékről még semmit nemkaptunk, pedig már a házat is eladtuk! Ez ilyen sokára várható? Még olyan kérdésem lenne, hogy melyik után kell illetéket fizetni ami a hagyatékin volt feltüntetve vagy amiért eladtuk? Az adózással tisztában vagyunk! Köszönöm előre a segítséget!
2021. ápr. 11. 07:08
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Talán ez segít:


[link]

2021. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, a hivatal nem feledkezik meg a maga 18 %-áról.
2021. ápr. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Én úgy tudom, hogy már nincs örökösödési illeték.
2021. ápr. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 xswerdy ***** válasza:
100%

3. egyenes ágiaknál nincs, a keresztanya ritkán egyenes ági.


Örökösödési illetéket az után az összeg után kell fizetni, ami a hagyatéki leltárban van. Ha ennél drágábban adod el (levonva bizonyos költségeket), akkor pedig adózni kell a különbözet után (de ezt tudod).

2021. ápr. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Keresztanya és nagynéni egyben! Persze adozást tudom, csak az a fura, hogy még mindig nem küldték pedig már jó pár hónap eltelt 🤔
2021. ápr. 12. 13:46

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!