Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szilikátból épült házról mi a...

Szilikátból épült házról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Miskolc melletti kistelepülés, 1978-ban épült sátortetős kockaház. "Papíron" közepes állapotú, de abszolút lakhatónak tűnik. Mi a véleményetek a szilikátról mint építőanyagról? Érdemes megvenni? Jó áron kínálják, ráadásul a falu is szinte c-mentes. Köszi.

2021. ápr. 14. 23:46
1 2
 1/15 KmsRys ***** válasza:
31%

A szilikátnak borzalmas a hangszigetelése, minden be/kihallatszik. Még egy olyan falon is, ahol se ablak, se semmi nyílás. Ha bent nevet valaki hangosan, azt is hallod kívül. Ha a szomszédban van kutya, ami ugat, és pont abban a szobában alszol, aminek a fala a szomszéd oldalon van, akkor eléggé kellemetlen éjszakáid lesznek. A mamám gyakran ideges volt, hogy a szomszédok beszélgetését kellett hallgatni, amikor ők kinn voltak. Pedig nincs is ablak az arrólsó falon...


Ugyanakkor a hőtartása is rossz, gyorsan lehűl. Mondom ezeket úgy, hogy szilikát házban élek, és gyakran ébredek kutya ugatásra, egyéb kinti zajokra, és reggelre majd meg fagyva, amikor mínusz fokok vannak, hiába volt jól befűtve az este. Én megmondom őszintén, utálom a szilikát házakat.

2021. ápr. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Az egyesre reagálva: a hőtartó képességéről nem tudok nyilatkozni, viszont a hangszigeteléssel nekem nem volt még gondom. Egy barátom lakik szilikát házban és számtalanszor aludtam már náluk, 4 kutyájuk van és a szülei is szeretnek bulizgatni. Ennek ellenére én mindig úgy aludtam az emeleten mint a bunda, pedig sajnos nem vagyok egy mélyalvó, sok kis hangra fel szoktam kelni.
2021. ápr. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez a hangszigetelés mekkora ökörség már. Mutass már egy házat, ahová nem fog behallatszani egy őrjöngő kutya ugatása.

Én is szilikátban élek, semmi különbséget nem érzek a téglához képest, talán nyáron kellemesebb a klíma.

Családi okok miatt árulom a házat. Egyedül az ingatlanügynök húzta a száját a szilikátra, azóta nem híresztelem, megbontani úgyse fogják a vevők.

2021. ápr. 15. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ott valami szerkezeti probléma van, ha nagy az áthallás. A szilikát alapvetően nem rossz falazat. Hőszigetelése jobb mint a korabeli b30 téglának.

Vizesedést nézd meg nagyon, arra kifejezetten érzékeny.

2021. ápr. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Abban élek 30 éve, teljesen jó, ne aggódj miatta.
2021. ápr. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a tetőtér szilikát, semmi hátrányát nem tapasztaltam. Általában melegebb van fent, mint lent télen.
2021. ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Mi is abból építkeztünk a 90-es években, szerettük nagyon azt a házat. Azóta elfújt a szél onnan, már felnőtt vagyok, és no lám, 30 évesen szintén szilikátból épült házat vásároltam. Tök jó anyag.
2021. ápr. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szilikát házban nőttem fel, a szüleim ma is abban élnek. A hangszigeteléssel kapcsolatban nem vettem észre semmiféle különbséget más típusú házakhoz képest. Az ugató kutya, a flex, a traktorok stb ugyanúgy behallatszottak tégla házba is, mint a miénkbe. A vizesedésre azonban tényleg figyelni kell. Lehet, hogy csak nálunk végeztek gány munkát, nem tudom, de nekünk ez folyamatosan visszatérő probléma, hogy a sarkok nagyon penészednek. De maga az anyag strapabíró, a mi házunk a 80-as években épült, és nincs repedés vagy bármi hiba a falon.
2021. ápr. 15. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Összességében megnyugtató válaszokat adtatok. Ezek szerint ez is olyan, mint minden más lakóház (pl. panel), hogy a kivitelezésen múlik minden. Vizesedést természetesen meg fogjuk nézni, ha sor kerül a ház megtekintésére.
2021. ápr. 15. 22:34
 10/15 anonim ***** válasza:
97%
#7 vagyok, egyébként nem teljesen értem én sem a kétségeket. Itt már megkaptam egy szomszédtól, hogy nem vette volna meg, mert szilikátból épült, bezzeg az ő háza. Tipik helyi kotkodács, aki azonnal belemászik az ember hátsójába, és mindent is jobban tud. :)
2021. ápr. 16. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!