Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tartottatok tőle mikor törzsgy...

Tartottatok tőle mikor törzsgyökeres budapestiként kiköltöztetek Pest megyébe?

Figyelt kérdés
Nekem baromi nagy félelmeim vannak. Vacillálok, hogy inkább költözzek egy budapesti kertvárosi kerületbe erkélyes lakásba vagy menjek ki kertes házba Pest megyébe? Ott is a budai oldal. Vélemények? Köszönöm

2021. ápr. 17. 16:12
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
És milyen típusú félelmeid vannak a helyzettel kapcsolatban?
2021. ápr. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
A budai agglomerációban nagyon nem kapsz házat egy budai lakás árából
2021. ápr. 17. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jott be. Mi kulvarosbol koltoztunk agglomeracioba. Meg az is szornyu volt. Mas elet, mas vilag. Nincs bkv, nincs gyalogtavolsagra semmi. Mi visszajottunk Bpre, azota is itt elunk.
2021. ápr. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

A budai agglomerációnak a közlekedése se a legjobb.

Próbálj még keresélni, lehet találsz más kompromisszumot.

2021. ápr. 17. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Pilisborosjenő, Piliscsaba. Ilyen helyeket nézek. De igazából a XVI kerület tetszik. De eléggé túl van árazva.
2021. ápr. 17. 19:07
 6/21 anonim ***** válasza:
A XVII. olcsóbb, mint a XVI., és ott sem rosszabb a közlekedés: vonat + rengeteg busz. De ez nyilván nem a kerület egészére vonatkozik.
2021. ápr. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
93%

Nem tudom, hogy a sok pesti panelproli miért gondolja, hogy a lakott terület vége táblánál véget ér a világ.


"Mas elet, mas vilag. Nincs bkv, nincs gyalogtavolsagra semmi."

Nincs, mivel a BKV az a Budapesti közlekedési válalat, nyilván budapesten kívül nem így hívják a tömegközlekedsét, hanem simán busz (mert általában busz van, más nincs, de itt az is elég), de attól még van tömegközlekedés. Nem tudom neked mi a gyalogtávolság, itt (10.000 fő alati pest megyei település) 15 perc sétával elérhető Tesco, DM, Aldi, kínai áruház, pékség. Dohánybolt, kis ABC 5 perc, helyközi buszmegálló 8 perc, benzinkút kocsival 3 perc. Azért ez a semminél jóval több. Nyilván fogorvos és öltönyszalon nincs a közelben, de oda nem hetente háromszor jár az ember, hanem max évente háromszor. Arról meg ne is beszéljünk, hogy innen (én a pesti oldalán vagyok a megyének) előbb bejutok vonattal a keletibe, mit BKV-val a város túloldaláról.

2021. ápr. 17. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha be akarsz jutni napi szibten Budapestre, nyilván nem jó lépés a kiköltözés. Minden más esetben a te egyedi igényedtől függ. Pl gyakran igénybeveszel- e szórakozóhelyeket, mozit, pub, színház, fesztiválozni, kikapcsolódni milyen gyakran szoktál, pezsgésre vágysz-e vagy kertvárosi nyugalomra. Stb... Én tősgyökeres vidékiként nem lennék képes egy agglomerációs kisvárosba költözni. Engem megfojt a hangulata, még úgy is, hogy pandémia alatt Budapest sem egy nyüzsgő város. Mégis sokkal jobban szeretem azt, hogy itt mindig van választásom és lehetőségem a programokra, tanulásra, az összes bolt gyalogos tavolsagra van, így nem kell "lemondanom" egy-egy kedvenc termékről, s nem kell a hétvégémbe zsúfolni mindig egy nagybevásárlást... Nyugdíjasként én is vidéken szeretnék élni, de amíg " dolgom van", nem hiszem, hogy meggondolom magam.
2021. ápr. 17. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
#8: Vidéken, még a legkisebb putri falukban is van pub, csak ott úgy hívják hogy kocsma.
2021. ápr. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
#9 Budapesten is van kocsma, csak ott úgy hívják, hogy késdobáló....
2021. ápr. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!