Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tanácsot szeretnék! Egyedüláll...

Tanácsot szeretnék! Egyedülálló 30as férfi vagyok és lakásvásárlás előtt állok. Van egy nagyobb önerőm, de kelleni fog mellé hitel mert amit kinéztem budapesti lakások csak így férnek bele.Az egyik lakás 2 nagy szobás a másik 3 nagy szobás.Melyiket?

Figyelt kérdés

A kérdésem: mit csináljak? Szeretnék majd családot de a törlesztőrészlet is fontos. Én úgy gondolom hogy 2 szobásban is elfér egy 3 tagú család ha jól vannak kialakítva a terek. Vagy rögtön vegyek fel több hitelt és 'ágyazzak' meg kvázi a jövőbeli családnak? Egyik esetben kb. 7-8 millió hitel kéne a másik esetben viszont inkább 15-16. Tehát nem mindegy.


Köszi a segítséget, tanácsot, meglátást!



2021. ápr. 24. 07:18
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
100%
Nincs mit, ingyenes, több banknál is megcsináltathatod.
2021. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
100%

Minél előbb legyen egy hitelmentes saját. Utána rengeteg lehetőség van tovább lépni.

De az az élethelyzet, amire a 3 szobás kellene, még elő sem állt.

Még a párodnak is lehet saját lakása, esetleg lehet jobbmódú, mint te, te meg túlköltekezel fölöslegesen.

2021. ápr. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
100%

14: Egyik ismerősömnek ilyen lakása van, mindig 2 nap alatt talál bérlőt a félszobákra, ő a nagy szobában lakik.

Egy elég huzatos lakótelepen van, ahol sokat kell gyalogolni a Dunaszélben, én nem laknék ott, de mégis azonnal kiveszik.

Ebből fedezi a hitelt, amióta csak megvan a lakás, még felújítgatások is kijönnek néha a bérleti díjból.

2021. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%

Több banknál érdeklődj és hasonlítsd őket össze. Ők adnak szórólapot, de papír, ceruza legyen nálad.

Én is a 2-szobást ajánlom. Most még egyedül vagy. Ha megnősülsz (fentebb is írták), akkor kettőtök fizetéséből tudtok nagyobb lakást vásárolni, főleg ha gyerekekkel is számítasz.

Nem olyan nayg dolog egy költözés, de nem is rózsaszínű leányálom, de ki lehet bírni.

2021. ápr. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Szerintem meggyőzőbb döntés a 2 szobás. Kb. 45-50e lenne a törlesztőrészlet ( kalkulátor szerint ), de a 3 szobásnál már 80 körül. Nem mindegy, legalábbis az én anyagi szintemen.


Arról nem is beszélve, hogy több a kamat is.

2021. ápr. 24. 12:02
 26/32 anonim ***** válasza:
74%
Ha volna olyan ember akinek szivesen kiadnad akkor a harmadik szobat ki tudod adni es jobban megeri a harom szobas. En ketszobasban lakom es eloallt olyan elethelyzet hogy haromszobas kene de tokre szeretek itt lakni es oriasi macera az eladas igy nem is vagok bele. Visszamenoleg mar haromszobasat akarnék. Ha fix torlesztovel veszed fol es kiadod az egyik szobat akkor rohogve visszafizeted. De ket szobat is kiadhatsz es meg profitot is termelsz.
2021. ápr. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%

Szia, a döntés tényleg nagyon nehéz, mert nem látjuk előre mi lesz a jövőben. Lehet az árak még inkább rakétázni fognak, lehet valami annyira drága lesz, hogy soha az életben nem fogjuk megvenni azt.

Én is vásárlás előtt vagyok, most kértem ki a második hitel előminősítést, a bankok nagyon eltérnek, de én csak annyit tudok leírni, hogy ha a BudapestBank megadja, akkor mindegyik meg fogja, itt a legszigorúbbak a szabályok, nézik, hogy hol dolgozol, mi az iparég, milyen munkakörben, mennyi a fizetésed(igen a cafeteriát is itt figyelik egyedül), van-e ingatlanod, milyen végzettséged van, alap vagy felsőfok stb-stb.

Én most a másfél szobás paneleket nézem és úgy, hogy ameddig nem lesz 30, addig kiadom a nagy szobát, mert én pl. tökre jól megvagyok a fél szobában is. :) Nekem kb. a törlesztőm havi 80-90 lenne de nagyon függ, hogy hány évig akarom felvenni a hitelt. Nagyon bosszant, hogy ha 22M-t akarok venni akkor 30 évre tudom felvenni a hitelt de ha 20M-ért akkor már felvehetem 20 évre a hitelt.

Ami még fontos, szerintem az az, hogy Te hol érzed jól magad, ha az a lokáció amit kinéztél a szent és sérthetetlen akkor legyen az.

A másik, hogy mivel hiteles vásárló vagy nagyon nagy hátrányban leszel a készpénzesekkel szemben. Én azért is váltottam ki (még pár nap mire megjön) mert éhezők viadala megy a kis pénzű lakásokért. Egyszerűen hiába tudok várni a kiköltözéssel, hiába tudok másnapra ügyvédet vinni, hiába tudom én magam is megcsinálni az energetikai tanúsítást, a készpénzes előbb viszi, viszont ha belebegtetem a papírt, hogy már pedig itt az előbírálat máris nyert helyzetben leszek 90 napig. :)

Azt ne felejtsd el az ügyvéddel az adás-vételibe beleírni, hogy ha 3. fél által nem sikerülne a vásárlás, vagyis az értékbecslő kevesebbet állapít meg az ingatlan értékére akkor ne bukjad el a foglaló pénzt.

2021. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt előbírálatom, kettő is, és senkit se érdekelt.
2021. ápr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem hangzik jól, hogy a kutyát nem érdekelte. Mindenesetre én megteszek mindent, mert a bankok csak szigorodnak, a THM szépen lassan de kúszik felfele. Az árak pedig, nem látjuk előre. 3 opció van, kisebb esés, stagnálás vagy emelkedés. Éhezők viadala ami megy Budapesten, de még mindig itt legyen egy lakásom, mint vidéki megyeszékhelyen ahol kevésbé lehet kapós a jövőben.
2021. ápr. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
100%
#29 Ha megszüntetik a moratóriumot, akkor nagyobb esés is játszik, bár erre szerintem is nagyon kicsi az esély. Valami kivételt ki fognak talàlni, hogyha sokan nem tudnak fizetni, az ne döntse be a gazdaságot.
2021. ápr. 25. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!