Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Érdemes foglalkozni tovább...

Érdemes foglalkozni tovább egy ingatlannal, ha a hirdető másnak mondja magát, mint aki?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, hogy megnéznél egy házat, amiről azt mondja a "tulaj", aki körbevezet, hogy ez neki a szülői háza, sztorizna róla, hogy melyik volt az ő szobája, beszélne a szüleiről, hogy ilyen meg olyan elképzelések alapján rendezték be/építették meg stb. Közben meg a tulajdoni lap alapján kiderülne, hogy igazából a párjának a szülői háza ez, a házastársa és az anyósa a valódi tulajok.

Nektek lenne kedvetek még ajánlatot tenni a házra, ha amúgy tetszene a ház, de közben meg ott lenne a gondolat, hogy egy ilyen dologban egyáltalán minek hazudik, amikor előbb-utóbb úgyis kiderülne, és amúgy sincs semmi értelme. Nyilván felmerül az is, hogy akkor vajon miben hazudik még.



2021. ápr. 24. 21:41
A kérdező szavazást indított:
Kérdezz rá, de ez ne tántorítson el!
Menekülj, amíg nem késő!
19 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
A házat veszed meg nem a történetet.
2021. ápr. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
10%
Mért vagy benne biztos hogy attól hogy a felesége nevén van a ház hazudik?
2021. ápr. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:

Hát pont ez az, hogy én igazán leszrnám, hogy ő lakott ott, vagy az unokatestvérének az unokabátyjának a régi szobatársa, csak zavar az, hogy valaki úgy mond fals infókat, történeteket, mintha könyvből olvasná, és elgondolkodtat, hogy akkor vajon miben hazudik még.

2. válaszoló:

Elég valószínűtlen, hogy tényleg neki lenne a szülői háza, ha a tulajdoni lap alapján az anyósa és a felesége nevén van a ház, a feleségének kb 10 éves kora óta.

2021. ápr. 24. 22:14
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Hasonló esetben én otthagytam. Utólag kiderült, hogy jól tettem, mert az elvált felesége tulajdonát árulta valami ügyvédi trükkel.
2021. ápr. 24. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
15%
Az nem lehet, hogy bármilyen okból a korábban saját tulajdonában lévő házat a párja nevére iratta?
2021. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 Fsms ***** válasza:
82%

Fizess meg egy ügyvédet, az kideríti neked a tulajdoni lap, meghatalmazás etc, alapján, hogy van e csalás, illetve tudja, mit kell ellenőrizni, hogy ne verjenek át.

Ha meg nem bízol bennük akkor keress mást.

2021. ápr. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Önmagában ez szerintem nem ad okot arra, hogy lemondj a házról, ha egyébként tetszik. De mindenképpen kérdezz rá, ha elkezd össze-vissza kamuzni akkor hagyd ott, ha normális magyarázatot ad akkor vedd meg. A szerződést aláírásához úgyis eljönnek a tulajdonosok.
2021. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

5:"Az nem lehet, hogy bármilyen okból a korábban saját tulajdonában lévő házat a párja nevére iratta?"


A párja egy tízéves kislány volt, amikor a ház felé a nevére került.

2021. ápr. 24. 22:36
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor kérdezz rá, hogy miért van. Az is lehet hogy csak marketing trükknek gondolja ezt, hogy így mutatja be hogy ebben a házban nött fel, mert azt hiszi, hogy így többért kel el (puha szívű vásárlókat lehet hogy tényleg meghatja ha bemutatja az állítólagos gyerekszobáját)

De legyél óvatos, mert ha nincs is csalás mögötte, aki erről kamuzik az valószínűleg másról is fog.

2021. ápr. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
24%
2 válaszoló vagyok Az sem általános hogy csak ugy oknélkül a 10 éves gyerekre íratják a házat. Szerintem nincs értelme foglalkozni vele. A házat nézd ne azt hogy mit mond a túlaj. Ha hazudik is mi garantálja hogy másik túlaj nem fog jobban hazudni?
2021. ápr. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!