Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladó lakasomra az ingatlanügy...

Eladó lakasomra az ingatlanügynökkel kitetettem az eladó táblát az ügynök telefonjával. Közben a szomszédom felkeresett, hogy érdekli a lakás de a közvetítő iroda kihagyásával. Jogilag ez lehetséges? Az eladási megbízás nem kizárólagos.

Figyelt kérdés

2021. ápr. 30. 23:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Olvasd el a szerzödést!
2021. ápr. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha nem kizárólagos, akkor persze hogy.

De nem értem, mér utólag gondolkodsz és mért idegenektől informálódsz...

2021. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Persze.

Bontsd fel a szerződést, és simán eladhatod, mivel nem a közvetítőn keresztül talált meg.

2021. ápr. 30. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
37%
Jó lehet a viszony a szomszéddal, ha onnan tudta meg hogy el akarsz költözni, hogy meglátta a táblát.
2021. ápr. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Jogilag bárki megveheti, csak manapság erre is gondolnak a közvetítők, és hiába te találtál vevőt, akkor is ki kell majd fizetned a részüket.
2021. máj. 1. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

5: ez már nem igaz, sikerült megfékezni a hiénákat.

[link]

Kérdező: egyértelmű, kidobott milliós nagyságrendű pénz lenne. Állapodj meg a szomszéddal.

2021. máj. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
27%

" sikerült megfékezni a hiénákat."

Miért is hiénák? Az ingatlanos kimegy, megnézi a házat, elkészíti az alaprajzot, minőségi fényképeket készít, csinál egy szakszerű hirdetést, kivisz érdeklődőket és mutogatja nekik a házat (a normális ingatlanos, tudom vannak kóklerek is, én nem róluk beszélek). Ha a tulajdonos mégis ezen kívül adja el a házat, akkor ezt ingyen csinálták, nyilván azt nem szeretnék. A másik oldalon is vannk "hiénák" szép számmal, akik az ingatlanos által kivitt vevőnek az ingatlanost megkerülve, fű alatt adják el a házat.

2021. máj. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
71%
Na egy ingatlanos vizli🤣
2021. máj. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
7: Egy alternatív valóságban így lenne. Most felmész a hirdetési portálokra, a magánhirdetésekkel érdemes foglalkozni, a többi nagy része kuka. Az ingatlanos hirdetéseknél fehér holló a normális leírás, lefotózzák a balkonládát, alaprajz sokszor nincs, negatív dolgok rutinosan kihagyva. És baromira nem érdekel, hogy van munkájuk a hirdetésekkel, akkor adják el ők, ne az eladó. A 4-6%-os díj melletti kizárólagos szerződés nálam egyenlő a lakásmaffiával. Nem általánosítanék én se, de érdemes megnézni a külföldi hirdetéseket, nálunk az ingatlanos szinte egyetlen szerepe az, hogy tudja, hol van az ingatlan.
2021. máj. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
$22
2021. máj. 2. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!