Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha csak e kettő közül lehetne,...

Ha csak e kettő közül lehetne, melyik lakást választanátok, és miért?

Figyelt kérdés
Mindkettő egyformán komfortos, felújított, egyforma nagyságú, jó környéken vannak, és a szomszédok is ugyanolyan jók, és az áruk is azonos. Vagyis csak annyi a különbség, hogy az egyik földszinti, a másik 10. emeleti lakás.

2021. máj. 3. 00:11
A kérdező szavazást indított:
Földszinti
10. emeleti
32 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én 1. emeleten lakom albérletben és ha innen tovább megyek biztos, hogy magasabbra költözök mert mindenki belát a lakásba. Földszinti lakás ilyen szempontból még rosszabb. 10. emeleten is laktam, azzal meg az volt a baj, hogy állandóan rossz volt a lift és a teli szatyrokkal vagy kutyával a kézben élvezet volt 10 emeletet mászni. Normálisabb helyeken át lehet menni a szomszédos lépcsőházba ilyenkor vagy 2 lift van eleve. De úgy mindent összevetve mégis inkább a 10. emeletet választanám.
2021. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
10. emeleti. A földszintibe könnyebb betörni.
2021. máj. 3. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Azelőtt a 10-et mondtam volna, de mostanában vannak napok, amikor 2-3 paneltűzről beszélnek a hírek. Így aztán nálam most inkább a földszinti lenne a nyerő.
2021. máj. 3. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a 10. emelet, jobb a levegő, kevesebb a zaj és valószínűleg világosabb van. Hátránya, hogy valószínűleg melegebb, na meg ha rossz a tető vagy a lift. Földszinti akkor jó, ha van kert/udvar, amit használhatsz, vagy mozgáskorlátozott, idős vagy, vagy folyton biciklit vagy babakocsit cipelnél, mert nincs tároló. Utcafronti, városi lakásnál viszont iszonyat sok por és kipufogó-bűz jön be, főleg nyáron, tehát egészségtelen. Plusz sötétebb és többet kell fűteni. Szóval ennél mindenképp kevesebbet nyomnak a latban a magas emelet esetleges hátrányai.
2021. máj. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp a 10. emeletit. A földszinten mindenki ott járna el a lakásom előtt, én pedig nem akarnék kvázi átjáróházban élni.
2021. máj. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: én most vettem 2. emeleti lakást szintén 10 emeletesben.


Hallgass rám és gondold meg. Ez a két típus, földszinti és 10. emeleti a legrosszabb élhetőség és befektetés szempontból is egyaránt. Inkább keress tovább ha van rá lehetőség.


Az emeletek amik a legjobbak a 10 emeletes liftes házakban: 2, 3, 4 - ezeket részesítsd mindenképpen előnyben.

Ha ezekből nem találsz akkor 1, 5 és 6.!


7-től felfele csökkennek az árak, jól gondold meg mibe fektetsz, hova költözöl!

2021. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

10.en laktam albérletben 3 évig. Földszintesben lakom most 7 éve. Mindkettő kompromisszumos.

Mindkét esetben volt betörés,ha rossz a lift tényleg halál cuccal femlenni a 10.re, pláne ha vannak gyerekek is. Viszont a 10en csend van, nincs felső szomszéd. Jó a kilátás. Földszinten nincsen lift gond, viszont ahol én lakom az egy 4 lakásos saját kertes társasház, nyugis, nem átjáróház, világos.

Panelben a földszinten tuti nem laknék. Rácsal az ablakon, és mindenki belát.

Neked kell mérlegelni milyen kompromisszumok fontosak neked.

2021. máj. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
52%

Utolsó valjuk be, hogy 1-2-3 emeletek az ideálisak. Az első emeletet se szeretik sokan, főleg ha nincs alatta semmi, tehát a 2. és 3. jó. A 4-5. csak ha van lift de most 10 emeletesről beszélünk. 5-6 ha fontos a panoráma. Utána már csökkent értékű lakásokról beszélünk.


Alapszabály viszont: legfelső és legalsó szint kizárva, lehet ezt szépíteni de 1-9-ig kell költözni, sőt ha nincs földszint akkor 2-9-ig.

2021. máj. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!