Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért nem válaszol az ingatlanos?

Miért nem válaszol az ingatlanos?

Figyelt kérdés

Most hétvégén megnéztünk egy ingatlant amibe beleszerettünk, másnap fel is hívtuk az ingatlanost és ajánlatot tettünk. Hajlandóak lennénk még a meghírdetett vételártól is többet fizetni, de egyelőre annyit mondtunk, hogy a vételárra teszünk ajánlatot. Tegnap azt mondta az ingatlanos ma visszajelez, azóta semmilyen úton módon nem lehet elérni... Ilyenkor mi van? Mit tegyünk? Nagyon szeretnénk azt a lakást!


Köszönöm a segítséget előre is!



2021. máj. 11. 19:27
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Csöngess be a lakásba
2021. máj. 11. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%
Hívd fel az ingatlanirodát, keresd ki a tulajt a földhivatak online ból stb
2021. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Ajánlatot csak úgy lehet tenni, ha leteszel X százalékot foglalónak az ingatlanosnál.

Ha ez nem történt meg, akkor te nem is tettél ajánlatot, valamit simlizik az ingatlanos.

Menj be az irodába ahol dolgozik, és keresd meg a fönököt, és meséld el a sztorit.

Biztos nem fogja megsimogatni a buksiját.

2021. máj. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Holnap elmegyek a lakáshoz, ha ciki, ha nem... Én bekopogok... Ajánlatot telefonon beszéltünk meg, arról volt szó ma visszajelez és megbeszéljük a továbbiakat. Azóta semmi, nem veszi fel a telefont, SMS-re, e-mailre nem reagál... 😐
2021. máj. 11. 21:00
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg más megelőzött, de azért egy próbát mindenképpen megér becsöngetni
2021. máj. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
Az irodát keresd fel és tegyél apnaszt. Ajánlatot nem csak úgy lehet tenni, ha leteszel egy x összeget. Mi úgy tettünk, hogy e-mailben jeleztük az ingatlanosnak, hogy mennyit ajánlunk és kész, nem keleltt semmit fizetnünk a foglalóig.
2021. máj. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xswerdy ***** válasza:
97%
egy ajánlat természetesen érvényes a nélkül, hogy pénzt tennél le. Egyes ingatlanosok szeretik ezt a biztosítékot, én soha nem adok ilyet, jogilag is teljesen zavaros, hogy mit is biztosít ez, és mikor jár vissza. Az ingatlanos köteles továbbítani az ajánlatodat az ügyfelének. Ha eltűnt, akkor nyugodtan keresd meg a tulajdonost, és mondd meg hogy az ingatlanoson keresztül megtetted az ajánlatot, mivel időközben nem éred el, szeretnéd az ajánlatot személyesen is megtenni.
2021. máj. 12. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

A következő trükkjeik vannak ezeknek a szélhámosoknak.


- Elhallgatják a buktatókat.


- A hitelközvetítésért pénzt kapnak a bankoktól, így érdekük az azonos összegű ajánlatot tevő készpénzes vásárló kitúrása.


- Operálnak a kizárólagos szerződéssel, viszont ezek a szerződések jogi értelemben nem akadályozhatják meg a tulajdonost, hogy a tulajdonjogával éljen. Bármikor eladhatja, az ingatlanközvetítő iroda pedig feleslegesen pereskedik a pénzért, ugyanis nem fogja megkapni.


- Nem adnak át alacsonyabb összegről szóló ajánlatot még akkor sem, ha a tulajdonos nyitott is lenne a tárgyalásra.


A cél, hogy minél nagyobb összegű jutalékot vegyenek fel mind a banktól, mind az eladótól. Pro tipp, hogy amikor mentek egy lakást megnézni, ne a valódi neveteket mondjátok meg és írjátok alá a megtekintési lapon. A személyi okmányotokat nem vagytok kötelesek neki megmutatni. Sőt, ha nem írjátok alá a megtekintési lapot és kiviharoztok, akkor sem történik semmi. Keressétek meg a tulajdonost valamelyik szomszéd által és túrjátok ki az ingatlanost. SEMMI az ég egy adta világon nem fog történni.

2021. jún. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Vevőként engem nagyon sokszor kinevetett, elhajtott az ingatlanos, nem hívott vissza, pedig komoly vevő voltam, hitelt is kaptam és végül tulajtól vettem lakást mert az igatlanos csak a bajnak van.össz egy normálissal találkoztam aki tényleg segíteni akart. a többiek az eladónak is csak ártottak.
2021. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!