Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen panellakásban lakni?

Milyen panellakásban lakni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 15. 13:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
81%
Van aki szereti, van aki nem. Aki családban nőtt fel, az általában nem, és inkább csak kénszeből költözik oda. Aki meg emeletesben, az nem menne családiba, mert ott dolgozni kell.
2021. máj. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%
Én szeretem, megnyugtat, hogy vannak körülöttem, örülök, hogy nincs gondom kazánra, kéményre, konvektorra, bojlerre meg nem tudom mire. Intézmek mindent helyettem, ha fázom, csak feltekerem a radiátort. Meleg vízindig van. Nekem zajjal sincs bajom szerencsére, a szomszédok is jók, kulturáltak. Többnyire értelmiségiek vagy nyugdíjasok. A ház szépen fel van újítva, rendszeresen takarítanak, stb. Nem igazán értem, mi a bajuk másoknak, miben más, mint a tégla. Az egyetlen amit nem szeretek, hogy nem lehet szöget verni a falba.
2021. máj. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%

Plusz egy a panel mellett. Mi anno családi házból költöztünk panelba szüleim munkája miatt. Eleinte furcsa volt, de aztán nagyon megszerettük.

Hihetetlenül kényelmes, és ha normális a lakóközösség is, akkor igazi főnyeremény.

A mi lépcsőházunk hang-és hőszigetelt volt, nem hallottuk a szomszédokat, nyáron hűvösben, télen melegben, városközpontban, minden a közelben. Ezt a kényelmet oda nem adnám semmiért.

2021. máj. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
82%
Én szeretem, panelprogramos ház, jó környéken, legfelső emelet, jó lakóközösség. Gyakorlatilag azon kívül, hogy nincs saját kert, garázs, műhely, semmi olyan probléma nincs vele, ami panelspecifikus. De pont a fentiek miatt akarok házat venni
2021. máj. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
78%

Óriási előnye, hogy sok dologgal nem kell foglalkoznod, rezsi szinte mindig ugyanannyi, felújítás ritkábban kell (mert a házat nem te újítod hanem a közös képviselet), jó lakóközösséggel kellemes tud lenni.


Hátrány ha nincs panelprogram, hogy nem szabályozható a fűtés, de ha van is általában melegebb van, mint a téglában, illetve a zajszint kicsivel magasabb, mintha téglából lenne.

2021. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
55%

Sok dolog nem tetszik.


A közös részek lepukkantak és mindenki le is szarja (igaz ez más, nem panel épületeknél is így van).

Minden is áthallatszik. Kintről is.

A szagok is átjönnek.

Mindig valaki felújít. Most az 1. emeleten fúrnak-faragnak, de komoylan úgy hallatszik, mintha a felső szomszéd csinálná, pedig lentről jön 4 szinttel...


Ha ez az áthallatszódós dübörög a fejem felett a plafon, nem lenne, és nem arra jönnék haza, hogy harapni lehet a tömény szarszagot mert a szomszéd éppen kulázott akkor egész élhető lenne.


Nyilván ezeken valamennyire lehet(ne) javítani. Leginkább azzal ha kollektíven meg lenne csimálva a strang és a gépészeti elszívás. Illetve lakásonként "ésszel" újítanának fel.


Illetve sajnos mivel a házak között park van, az esti pihenésnek lőttek. Mióta nem kell 8-ra haza érni, minden este arra kelek, hogy 5-10 fős társaságok isznak, üvöltenek a házak között.

2021. máj. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
32%

Hozzá tenném laktam olyan panelban, ahol síri csend volt.

Egyszerűen nem hallatszott át semmi. Szagok sem voltak.


Ezen kívül van magas fűtés költség, viszont a nem nagy méret miatt télen-nyáron optimális hőfokon lehet tartani, ha szigetelt. Télen letekert fűtéssel nem megy 22-24 alá. Nyáron meg pikk-pakk hűt a klíma.


Belső kialakításra, igényszintre meg simán meg lehet úgy csinálni mint egy "modern" lakóparki lakást.

2021. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
77%

Előnyök:

Alacsony rezsi, teljesen gondozasmentes, csak takarítani kell. Télen kellemesen egyenletesen meleg a padló is, a fürdőben meg 30-35 fok van csukott ajtónál.

Közel a bolt, jó tömegközlekedés.

Ha nirmálisak a szomszédok, akkor nen hallatszik át szinte semmi.

Hátrányok:

A felső szomszéd kezében van az életed. Ha ő gyökér, akkor pokol lesz.

Nyáron nagyon meleg tud lenni klíma nélkül.

Sok lakást csak a lépcsőház fele lehet átszellőztetni (egy oldalon van az összes ablak)

A lépcsőházban mindig mászkálnak mások is.

A parkolás gyakran problémás.

Ha valaki felújít, azt 4 lakással odébb is durván hallani.

2021. máj. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
49%

Én egyetem alatt és utána pár évig laktam panelban. Borzasztó volt, soha többet! Előtt 18 évig családi házban laktam, most megint két éve ott lakom.

Az elején nagyon nehezen szoktam meg. Hónapokba telt, mire végre tudtam normálisan aludni. Zavart az állandó motoszkálás, fúrás, kalapálás, wc-lehúzás, ajtónyikorgás, ordibálás, a folyosón jövés-menés, vagy szexelés valamelyik szomszédnál. Az is borzasztó nyomasztó volt számomra, hogy nincs hova kimenni, csak az utcára. Ez inkább hétvégéken volt rossz. Időnként megjelennek bogarak, éjszaka közvetlenül az ablak alatt ordítoznak, hánynak a részegek, stb... Egy kisebb vagyont kellett minden hónapba közös költség néven fizetni gyakorlatilag a semmire. (Nálunk a végén már 12e Ft volt a havi költség, amiben semmi nem volt benne. Lépcsőházat mindenkinek magának kellett takarítania, a szemétszállítást is külön fizettem. A liftbe soha nem szálltam be, nem volt hozzá gusztusom. Igaz első emeleten laktam. Minden mást meg fogyasztás alapján számláztak a szolgáltatók.)

Elhiszem és aláírom, hogy van akinek ez tetszik. Mondjuk olyan valakinek el tudom képzelni, aki egész nap elfoglalt, csak arra kell neki, hogy becsukja az ajtót és tudjon hol aludni, nem szeret, vagy nincs lehetősége a kertben/garázsban tenni-venni és tégla társasháznál olcsóbb megoldást keres.

2021. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
72%

Úgy látom itt jó páran a rossz a rossz közösséget, gyenge műszaki tartalmat összekeverik a ház jellegével...

Kocsma melletti ház mellett is hánynak a részegek, nem csak a panel ablak előtt, Enyingen is ordibálnak a rézbőrűek az ablak alatt, nem csak a Nyócker sötét bugyraiban és lehetne sorolni

2021. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!