Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A 20Kv os vezetékrendszer a...

A 20Kv os vezetékrendszer a telken az veszélyes az egészségre?

Figyelt kérdés
A vásárolandó telken egy 20Kv os vezetékrendszer vezetékjog (18m2) bejegyzés szerepel a tulajdoni lap III. részében. Bár nem látni ezt a vezetéket szabad szemmel, (pl. felsővezeték) igy gondolom a föld alatt mehet.. Káros lehet ez az egészségre? Magasfeszültségnek számít ez?

2021. máj. 25. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy megszűnt a légvezeték, így töröltetni lehetne a vezetékjogot. Nézz utána; lehet, hogy nincs kábel.

Veszélyességéről megoszló vélemények vannak. A 20kV nagyfesznek számít, köznyelvben 3-35kV középfeszültség.

2021. máj. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A szakértők és a jelenlegi szabvány szerint "nem káros az egészségre".

Pont ahhoz hasonlóan, mint pl. az élelmiszereknél a sok "E" betűs adalék.

2021. máj. 25. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A gyógyszerek sem károsak az egészségre.

(Csak a mellékhatásuk.)

2021. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A telek közvetlen közelében sem megy? Mert a biztonsági övezet miatt is lehet vezetékjog.

Azért, ha a föld alatt menne (van rá néhol példa), csak kapna még némi információt a telektulajdonos, hol ne ásson.


A magasfeszültség az laikus kifejezés, szakkönyvben nem találkozni vele.

A biztonsági szabványok szerint 1000 V alatt kisfeszültség, 1000 V felett nagyfeszültség. Az energiaellátás berkeiben viszont a nagyfeszültség egy részét középfeszültségnek nevezik, mint feljebb is olvasható. Ennek oka az, hogy a paraméterek mások, mint annál nagyobb feszültségeken.


A villamos és mágneses tér éppúgy potenciális rákkeltőnek van nyilvánítva a WHO szerint, mint a babkávé vagy a gingko.


A föld alatti vezetékek egyébként jóval kisebb erőteret generálnak. Ennek oka az, hogy ha egy pontban lenne a három fázis, akkor a tér bármely pontjában a hatások kioltanák egymást, és a kábel sokkal jobban megközelíti ezt az ideális helyzetet, mint a szabadvezeték.

2021. máj. 25. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Megnéztem mégegyszer az ingatlant. A ház előtt póznán megy ez a...gondolom 20Kv -os feszültség. 3 kábel a magasba. (Kapu, azután járda, árok és az árok után a pozna, de még az uttest széle elött) Észre sem vettem elsöre. Ehhez az utteströl is hozza tudnak férni, nem kellene az udvarra bemenni. Az utca másik oldalán pedig a normál vezetékek a poznán.Föld alatt valszinü nem megy, mert -jó volt a hozzászólás köszi- akkor a tulaj tudna róla valamit hogy hol ne ásson. 20Kv az középfeszültség. Igy viszont tovabbra is rejtéjes nekem hogy minek a bejegyzés? Mert ha baj van igy is úgy is be kell engedni. A tulaj szerint azt jelenti hogy hibaelháritás végett be kell engedni a dolgozót 18m2 területre.
2021. máj. 26. 00:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Az előzőben írtam (az is "jó volt a hozzászólás" szerintem), hogy ha telken kívül megy a vezeték, akkor a telekbe belógó biztonsági övezete (abban meg a villamosenergia-törvényben előírt jogok, kötelezettségek, tilalmak és korlátozások miatt) miatt van a vezetékjog.

Biztonsági övezet: [link]


A bejegyzést meg kötelezővé a villamosenergia-törvény tette: [link]

123. paragrafus

2021. máj. 26. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2021. máj. 27. 00:45

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!