Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mi lehet a buktató ebben a...

Mi lehet a buktató ebben a lakásvételben?

Figyelt kérdés

Adott egy ingatlan, panellakás. 2020 októberében vette a jelenlegi tulajdonos hitelre. 25 millió Ft hitel van rajta, 35-ért adná el, mindenestől, bútorok, gépesítés, full felújítva.


Mi lehet ebben a buktató? Miért akarja valaki fél év után eladni a lakását, amit kb. 3/4 részben hitelre vett? A ház rendezettnek tűnik, nem balhés környék. Állítása szerint másik helyre fog költözni, azért adja el. De ha kifizeti a maradék lakáshitelt, akkor marad az általam átutalt vételárból 10 milliója... Ráadásul mindent ott hagy a ruháin és a személyes tárgyain kívül (az összes bútort, mosógépet, tűzhelyet, még a szőnyegeket is), azt mondja, mindenből újat szeretne venni.


Kedves fiatal ember (20-on éves) ránézésre, és a lakás is nagyon fullos...


Mit gondoltok, mi lehet ilyen esetben a buktató, vagy miért dönt valaki így? Túlgondolom?



2021. máj. 29. 16:33
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja, és még nincs meg a "másik hely", ahova költözni fog, és azt is hitelből akarja majd finanszírozni (ezt mondta).
2021. máj. 29. 16:34
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Pl. mert külföldön akar szerencsét próbálni. Annyiból már el lehet indulni. Vagy akármi.
2021. máj. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
97%
Lehet akár ártatlan oka is: külföldre költözik, más városba költözik, valakivel összeköltözik. De ha ennyire gyorsan szabadul, akkor lehet a házzal vagy a lakókkal is probléma. Lehet a háznak nagy adóssága, lehetnek problémás, zajos szomszédok. Legalább a közös képviselőt meg kéne kérdezni, mielőtt megveszed.
2021. máj. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%
Miért a másikkal foglalkozol? Azt nézd hogy neked megfelelő a lakás és hogy tetszik-e, nekem aztán teljesen mindegy az eladó mit csinál vagy mire költi a pénzét :)
2021. máj. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
97%
4: Igaza van a kérdezőnek, abszolút jogos az aggodalom. Mi 2 év után voltunk kénytelenek eladni a lakást, szerencsére sokat még nem feccöltünk bele. A megvásárláskor fogalmunk sem volt róla, hogy önkormányzati bérlakás van voltak benne vagy tízen. Az összes vidéki rokon náluk dorbézolt, hallgatta a zenét éjfélkor is, az ajtó előtt sörösrekeszek tele üres üveggel egy-egy jól sikerült buli után. Számtalanszor jeleztük az önkormányzatnak, fülük botját sem mozdították. Inkább eladtuk a lakást és elmentünk.
2021. máj. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
5-ös, mármint a szomszédotokban volt ez? Az durva.
2021. máj. 29. 18:22
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Ja, kimaradt egy szó. Nem szomszéd, de ugyanaz a lépcsőház. Kettővel alattunk. Egy anya lakta három gyerekkel hivatalosan, de mindig voltak mások is. Este főleg. 52 nm-en.
2021. máj. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pl. vettem unokatesómnak pont októberben egy lakást, mert szeptembertől felvették egyetemre, és nem tetszett neki a kollégium, aztán most eldöntötte, hogy nem tetszik neki az egyetem, visszamegy lakni, így eladják a lakást pár hónap után..
2021. máj. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Na igen, lehet hogy én is csak túl gondolom, mert én nem vagyok ilyen, és nehéz elképzelnem, hogy valaki megvesz ekkora hitellel egy lakást, és túlad rajta, ezért érzek valami simlisséget/rosszat benne. Közben meg totálisan egyszerű oka is lehet.
2021. máj. 29. 19:13
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

vettem* helyett vettek*, bocsi, de a lényeg érthető :)


Az jó ha alapos vagy, esetleg beszélhetsz 1-2 szomszéddal, de annyiféle élethelyzet van, hogy nem tudunk totózni. Simán megesik az ilyen.

2021. máj. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!