Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit gondoltok, napi 2 X 78...

Mit gondoltok, napi 2 X 78 km-t ingázni nagyon fárasztó?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert csak így tudnám megoldani azt, hogy saját lakásom legyen, különben maradhatok örökre albérletben.


Ezt a 78 km-t szinte végig autópályán kell megtenni, és ezen a szakaszon szerencsére nincs olyan nagy forgalom, nem szokott bedugulni csúcsidőben sem. Kb 55 perc az út.



2021. máj. 30. 13:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%

Mindennap, vezetni igen.

Ha vonat, vagy telekocsi, tehát más vezet, akkor talán nem. Munkaidőtől is függ. 8+ óra munkahelyi időtöltés után már sok, 2-6 óra mellett nem.

De alkatfüggő, én pl. nem szeretek járműben időzni semmi áron.


Szóval én megkeresném azt a megoldást, amivel kevesebbet kell utazni, nem vezetni, ugyanakkor saját ingatlanban laknék.

Kizárt dolog, hogy 78 km-en belül , de pl. 20 km-en belül ne lenne megoldható. Valami más szempontot kell nélkülözni, amit eddig fixnek vettél, és simán.

2021. máj. 30. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy 20 km-en belül maximum csak egy 25 négyzetméteres garzonra lenne elég a keretem. Én viszont legalább 1 szoba + nappalis, erkélyes lakást szeretnék.
2021. máj. 30. 13:55
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasonló távról bejaró kollégám. Egyiküknek gyakorlatilag annyi az élete, hogy beautózik autópalyán a munkahelyére, dolgozgat, majd haza ismét. Neki sztem kb 95-100 km volt utazasonként... Se kityája, se macskaja, se hobbija, se ideje nem volt minőségi életet élnie. Ami volt neki, az a kollégák közt telt. Szomorúnak és sajnálatraméltónak láttam őt.

Nem lehetelen, de értelmetlen és élhetetlen hosszútávon. Másikuk egy középkorú férfi, ő nem mérlegelt, nagy fizetésért sokat utazik a mai napig. Neki családja van azóta, de iszonyatosan fáradt állandóan és gyorsan öregszik. Viszont csinálja. Minden nap.


Nálam pl az ingázás sem jöhet szóba. Az időmből minden nap csak kevesebb lesz, nekem az a legfontosabb. Neked kell mérlegelned, hogy szamodra durva lenne-e. Van aki bírja, túléli, van aki belatja, hogy nem megy és "feladja" , s van aki ki sem próbálja...

2021. máj. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
49%

Na látod. Lehet kisebb is, meg lehet olcsóbb környéken is.

Lehet nagy belmagasságú lakás, és kiépítesz egy szintet még, vagy lehet egyszintes házikó, aminek a tetejére felhúzol még 1-2 emeletet.

Mondd már el, hol van, mert nem hiszem el!:)

Ha csak nem a Kisalföld közepén dolgozol egy tanyán, ahova semmi szín alatt nem akarsz költözni, el nem tudom hinni.

78 km az Magyarország harmada É-D irányban...

2021. máj. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Külföldön van ez, nem Magyarországon
2021. máj. 30. 14:13
 6/17 A kérdező kommentje:
Németországban
2021. máj. 30. 14:13
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vállalnám, ha nem lenne más választásom.
2021. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Apósom is úgy volt vele, hogy majd 60 km re ingázik dolgozni, aztán egyik haza útnál totálkárosra törte a 2 éves autóját a 31-esen otthonától már csak pár km re, mert elaludt.
2021. máj. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Pesten lakom, a munkahelyemre 50 perc alatt érek be tömegközlekedéssel. Meg az összes kollégám is. Van aki ennyit jön autóval is. És ez itt teljesen álagos.

Ha neked nem fárasztó ennyit vezetni, akkor szerintem ez bevállalható.

2021. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem annyira vészes. Én is utazok egy órát a munkahelyemre. Vannak kollégáim, akik a Győrből járnak Budapestre.


De Bp-en belül teljesen elfogadott, ha egy órát ingázol.

2021. máj. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!