Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehetséges a házvásárlás...

Lehetséges a házvásárlás önerő nélkül?

Figyelt kérdés

Elsősorben a fent szereplő kérdés az, amire választ szeretnék kapni, mert sajnos semmmi információnk nincs a lehetőségekről a házvásárlással kapcsolatban. Tudom, a legegyszerűbb bemenni egy bankba és ott érdeklődni, de mindenképp szeretnék valamilyen képet kapni a dologról elsősorban.


Igyekszem minden fontosnak tűnő információt összeszedni, hogy kaphassak egy kis segítséget hogyan, merre.


Tehát: a párommal közös otthont szeretnénk vásárolni, és beleszerettünk egy csodálatos házba, megfelelő helyen, minden klappolna vele kapcsolatban. Az ára 25,5, de teljesen felújított, nem akarom részletezni, tééényleg minden jó, csak bútorokra kellene költeni.

Ez volt a könnyű része, kiválasztani, rátalálni.

Ő külföldön dolgozik, én levelezős hallgató vagyok, május eleje óta munkanélküli, előtte 2 éve dolgoztam egy helyen, bár volt kiesés benne sajnos a vírus miatt.


Szeretnénk azt a házat... nem tudom, hogyan zajlik egy hitel felvétele. Nálunk a CSOK és BABAVÁRÓ nem jön szóba, nem vagyunk házasok még.

Ha teljes egészében hitelből szeretnénk kifizetni a házat, arra van lehetőség valamilyen módon?

Mitől függ, hogy kap-e hitelt egy pár házvásárlásra (és hogy mekkora összeget)? Gondolom nem elég, ha lesz munkahelyem, és utána megyünk a bankba, kell x év/x hónap munkaviszony, vagy elegendő a határozatlan munkaszerződés?

Olvastam olyat is, hogy a ház összegének 80%át igényelhetjük meg hitelként? És a többi lenne az "önerő"? Nem tudom... nagyon kavarcos a kép a fejemben a házvásárlásról, a hitelfelvételről, arról hogy van-e egyáltalán lehetőség rá, hogy megvegyük ezt a házat.


Köszönöm szépen, ha valaki segít tisztába tenni a dolgokat.



2021. jún. 8. 13:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem adnak hitelt önerő nélkül.
2021. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tehát az önerő nem a hitelfelvételhez szükséges elsősorban.
2021. jún. 8. 13:48
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
DE!
2021. jún. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el, de értelmezve!!!!


[link]

2021. jún. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Jaj, igen, elírtam, értettem. :) Azt akartam írni, hogy nem a házvásárláshoz közvetleznül, hanem az első lépéshez, a hitelfelvételhez szükséges az önerő.


Én teljesen abban a hitben voltam hogy a ház tulajának kell ezzel elszámolni, nem a banknak (bár ebben semmi logika, ja.)


Elolvasom a cikket, köszönöm.

2021. jún. 8. 13:54
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Személyi kölcsönt felvehetsz, az szolgálhat önerőként.

De tudni kell, hogy 20-30% önerő a minimum, 20 a törvényi minimum.

2021. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A bank úgy gondolkodik, teljesen jogosan, hogyha eddig nem tudtál egy fillért sem félretenni, akkor nagyon rizikós és bizonytalan a visszafizetés.
2021. jún. 8. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem te a **foglalóra** gondolsz. Az még a hitel előtt van amikor lefixáljátok, hogy ez akkor már a tiéd lesz. Az kb 10%, de ez meg ugyebár az eladótól függ, el is lehet tőle tekinteni (bár nem szokás mert ez mindkét felet védi).
2021. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
33%

Én is hasonló cipőben vagyok...kinéztem egy házat, tökéletes álomotthon.Pontosan ilyet kerestünk a párommal már régóta. De nincs rá pénzem, még ha dolgoznék sem telne rá. Szerintetek így meg tudom venni? Sajnos még nem tudom milyen lehetőségem van pénz nélkül ingatlant vásárolni.


Köszi a segítséget!

2021. jún. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es, igen, a kezdőtőke nélkül ingatlan vásárolni-lehetőségek, a megfelelő kifejezés, így vagyok én is.
2021. jún. 8. 14:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!