Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Van még valaki rajtam kívül...

Van még valaki rajtam kívül aki azért gondolkodik a jelenlegi háza eladásán mert idős korára-amikor már nem tud úgy mozogni-nem lesz megfelelő ?

Figyelt kérdés

2021. jún. 10. 21:57
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Itt konkrétan a sok lépcsőre gondoltam, illetve hogy közel legyen a házhoz amire szükség van, élelmiszerbolt, orvosi rendelő ,gyógyszertár, posta. Mivel amíg az embernek van energiája addig tudja a házát javítani, szépítgetni és idős korra is élhető ház ahol nincsenek lépcsők. Ahol ugye fel kellene cipelni a vásárolt dolgokat is. Normális ez a gondolkodás vagy túlreagálom?
2021. jún. 10. 22:04
 2/15 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen. Nincs abban semmi rossz, több ismerős is eladta a házát, mert emeletes volt, túl nagy, takarítani, kifűteni nem bírta nyugdíjas korára.

A szüleim emiatt építettek földszintes házat, mert öreg korukra nem akartak lépcsőzni. Jól is tették mert most mindkettőjüknek ízületi problémáik vannak. Ha emeletes volna, biztos eladnák, így is nagy nekik 3 üres szobával, mert a tesóimmal mind elköltöztünk már.

2021. jún. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%
A nagyszüleim nagy ház eladása után egy kis házat vettek 60-65 évesen, 400 négyzetméteres telken egy 2 szobás, kb 60 négyzetméteres házikót, amit szerintem pont két idős embernek való ott lakásra találtak ki. Viszonylag jó helyen vették, bolt, orvos egész közel volt és 80-85 éves korukig gyalog tudtak eljárni a közelbe mindenhová ezekhez.
2021. jún. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

#2

Köszönöm szépen a választ ,megnyugodtam ezek szerint ez normális gondolkodás. A családi házunkban az ingartlanba bejutni is 8 lépcsőn kell felmenni a házban a földszintről 10 lépcső az emeletre. Ráadásul a falu szélén, ahonnét elég messze van a faluközpont. Szerintem addig lehet változtatni költözni amíg az embernek van egészsége ,energiája utána már nehéz ha más segítségére szorul.

2021. jún. 10. 22:20
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm a választ, igen pontosan ilyen megfontolásból gondolkodok az akadálymentesített, lépcső nélküli kisebb házon, kicsi telekkel. Mert így idős korra is az ember egyedül tudja a ház rendben tartását, takarítását ,házkörül fűnyírást megoldani ha nem túl nagy a ház és a telek. Nagyon nagy előny és segítség ha a közelben vannak a fontos dolgok bevásárlás és egyéb szükségletek terén.

2021. jún. 10. 22:26
 6/15 anonim ***** válasza:
94%

Idős koromra én is eladnék egy nagy házat, már ha lenne.


Attól függően, hogy van-e utódom, gyerekem, valakim. Tegyük hozzá, vannak egészen jó idős otthonok is, amik nyilván nem olcsóak és csak nagyon a végén választanm azt a lehetőséget.

2021. jún. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
98%

69 évesen ugyanezek a szempontjaim, annyi különbséggel, hogy én már nem is házban gondolkozom, hanem lakásban.

Nekem teher a kertet rendben tartani, télen havat lapátolni (igaz, évek óta nem volt lapátolható hó) füvet nyírni. A házon ha elmozdul 2 cserép, embert nem találni aki ennyiért helyretegye, én meg már nem vagyok rá alkalmas.

Szóval nekem marad a társasház, ahol a ház gondjait más oldja meg.

Aztán, ha a természetbe vágyom, elutazunk valahova pár napra, ahol még az ételt is elénk teszik.

2021. jún. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#6

Egy falusi régi építésű emeletes családi házért nem biztos , hogy kapok szintén vidéken egy kisebb földszintes családi házat, amely fel van javítva. Kb. 30 évvel ezelőtt amikor még a házat vettük megfizethetőek voltak az ingatlanok.

Ha valakinek vannak gyerekei az nem jelenti azt hogy odamennek segíteni, ha külön laknak . Lehet hogy egyszer ,kétszer mennek de az viszont kevés ,mert mindenkinek megvan a saját élete . Ezért is a gondolat a kisebb ingatlanon amely lépcsőmentes.

2021. jún. 10. 23:27
 9/15 anonim ***** válasza:
53%
Azért vannak ellenpéldák is. Anyám a két és fél szobás felujított jó környéken lévő panellakását egy nagyonbramaty másfél szobás gáz környékre cserélte le. Az indok egyetlen dolog volt: az fent van a negyedikben az új viszont a másodikon...
2021. jún. 10. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem normalis dolog. Kulfoldon eleg elterjedt hogy valtogatjak a hazakat, uj allas miatt vagy mert tul nagy, kirepultek a gyerekek, nem akarnak emeletet stb..pedig ott is hitellel megy. Itthon kisse tul van tolva a ragszkodas.
2021. jún. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!