Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Budapesten miért vannak olyan...

Budapesten miért vannak olyan nagy árkülönbségek az egyes kerületek ingatlanai között? Amelyik kerület drágább az tényleg jobb?

Figyelt kérdés

2021. jún. 11. 07:25
 1/9 molnarmarcell21 ***** válasza:
100%

Jobb környék, jobb ingatlan.

Bárhol is laksz, szerintem ott is más árfekvésben van egy ingatlan a centrumban és a szélen.

2021. jún. 11. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A válasz az elhelyezkedés , ami körülveszi és a lakóközösség összetétele.


A felső középosztálybeli 1-2-12-5 kerületeket nyilván gazdag jómódú tehetős emberek lakják. Ezért itt magasak az árak.


Egy fokkal olcsóbb ezeknél a 11, 3, 13, 14, vagy a belvárosi 6, 7, 9. kerületek.


Aztán jönnek tovább az olcsóbb kerületek de ahol ugyanúgy vannak drága városrészek.


A fenti 11 kerület egyértelműen a legdrágább.


A többi 22 olcsóbb de ott is nagy a szórás.


Nyilván ha elmész a XII. kerület Kútvölgy városrészébe vagy a pesterzsébeti lakótelepre saját magad fogod érezni a különbséget , kvázi magáért beszél.


Mit hasonlítanál össze mivel ? Lehet tudok válaszolni mert eléggé ismerem a kerületeket, előnyüket és hátrányukat egyaránt.

2021. jún. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én most fogok kőbányán lakást venni, mert erre telik, de összehasonlíthatatlan mondjuk egy Kelenfölddel szemben. Mind lakóközösségben, mind ellátottságban.
2021. jún. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Az árkülönbség okán valósul meg a "természetes kiválasztódás".

Vagyis a lakosság összetételét erősen meghatározzák az ingatlanárak.

2021. jún. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as: van egy lassú tendencia de észlelhető. Kelenföld rengeteget fejlődött de annyira beépült ( a legnépesebb kerület messze ), hogy túl zsúfolt és ezért már nem a régi hiába az infrastruktúrális fejlesztések.


Kőbánya szerintem jön fel.


Én Óbudán szerettem volna de néztem Kelenföldet, 3-4 millióval drágább ott az a lakás amit Óbudán sikerült vennem. Ennyivel nem tud többet Kelenföld , sőt a levegő Óbudán jobb a hegyek miatt :).

2021. jún. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen a javuló tendenciát észlelem folyamatosan bárhol is lakom.

Az a baj mindig addigra kellett elköltözzek, amikorra jó lett a környék :D


Kelenföldön is látszik, hogy javul, pár éve még szigetelés nélküli, retkes panelok voltak. A többségük ma is elég csúnyán néz ki belül ha a közös részeket nézzük, lépcsőházak, folyosók.


Nyilván az árak miatt a lakóközösség cserélődik "kihalnak" csúnya szóval az öregek, kikopik a fizetésképtelen kisebbség. És tény, hogy az ár meghatározza, kik tudnak oda költözni.


Nyilván sokat dobott rajta a Metró, a villamos, az Etele pláza, meg a sok új építésű ház a környéken.


Tény, nem ok nélkül vannak 5-10 milliós eltérések.


Én most 1,5 szobás lakást vettem, felújítandót. Mire megcsinálom benne lesz 25-26 millióban. De eladni sem fogom tudni sokkal többért.


Ezzel szemben egy hasonló Kelenföldi panel 28-30 milliótól indul és 30-35 felújítva. Amivel még mindig 10 millióval alá lő a hasonló méretű új építésűeknek.


Óbuda meg érthetően a kettő között van árban és adottságokban is.

2021. jún. 11. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
87%
5. kerületetben, persze drágák az ingatlanok, viszont rengeteg cigány és rászorult idős lakik önkormányzati lakásban ott. Nem épp egy gazdag, fiatalos közösség lakik bent.
2021. jún. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont ugyanazért, amiért a többi városban is.

Semmi specialitás nincs ebben Budapesten.

2021. jún. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Csakis Óbuda!
2021. jún. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!