Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örököltem egy 900 négyzetméter...

Örököltem egy 900 négyzetméteres telket. Frekventált helyen van, körülötte már minden be van építve, a telek viszont iszonyat elhanyagolt, be van nőve mindennel, szerintem 10 éve nem nézett rá senki. Milyen lehetőségek vannak rendbe rakatni?

Figyelt kérdés

Nem csak egy kis gazról és fűről van szó. Konkréten olyan a telek mint egy kis dzsungel. 6-7m-re megnőtt fák hatalmas lombkoronával, mindenhol elburjánzott bokrok, cserjék, mindenféle gaz, csalán stb... Attól is félek, hogy megbüntetnek miatta, így akkor is meg kéne csinálni ha nem akarnám eladni.


Ennek egyedül nem tudok nekivágni, nem is tudnám mivel és hova elszállítani ha le is lenne vágva. Úgy tudom, hogy fa és cserje törmelékből brikettet is lehet gyártani, így esetleg a szállításért nem kéne annyit fizetni, ha egyáltalán kéne.


Pár napja még azt sem tudtam, hogy van ez a telek, nagyon városi "proli" vagyok így nem vagyok jártas ebben a témában. Valaki esetleg tudna segíteni, hogy van-e olyan brigád / vállalkozás ami ilyenekkel foglalkozik, és hogy 900nm2-t fástól bokrostól gazostól mennyiért csinálnak meg, szállítással és mindennel együtt kb.?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. jún. 12. 14:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Keressél rá, hogy bozótirtás, tereprendezés.

Nem lesz olcsó.

2021. jún. 12. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

csak lassan a bozótírtással. Ha akad szép fa a telken, ami nem tetves, nem lóg át a szomszédhoz, az kár kiírtatni. Néhány megmaradt szép fa, bokor vonzóbbá teszi az ingatlant.


A gúglin keress rá, de úgy hogy jelöld meg a térséget. Előszöris az árakat nagyjából tudd meg.

Amúgy sokba fáj, de megéri. Olcsóbb, mint a környezetvédelmi bírság..

2021. jún. 12. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Igen. Pár fát hagynék. Aztán legyomírtóznék mindent. Ha elszáradt a levél akkor lehetne írtani. Akkor nem hajt ki többet.
2021. jún. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha el akarod adni, akkor én a legolcsóbb megoldást választanám. Keresnék a környékbeli facebook csoportokban valami amatőr favágót, aki a profiknál olcsóbban nagyjából kitakarítja. Nyilván a minőség nem lesz olyan, de eladáshoz pont elég.

Ha te akarsz építkezni, akkor kicsit körültekintőbben. Viszont akkor már olyat keresnél aki az építkezéshez a földmunkát is megoldja egyből

2021. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!