Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakásvásárlás utánra mennyi...

Lakásvásárlás utánra mennyi tartalék pénzt hagyjak magamnak, hogy ne legyek teljesen legatyásodva?

Figyelt kérdés
A család is besegít az első ingatlanom vásárlásában, de én is belerakom az eddigi spórolt pénzem (6 millió ft) javát és veszek is fel még kb 5 millió hitelt. Olyan ingatlant veszek, amit már nem nagyon kell újítgatni. Szerintetek mennyi tartalék pénzt hagyjak meg magamnak minden lakással kapcsolatos költség utánra? Hogy azért legyen valamennyi félretett pénzem akármire is kell, ne ott álljak üres bankszámlával. Picit jobban keresek, szeretném az 5 millió hitelt kifizetni maximum 3 év alatt és utána tudnék már félretenni megint jobban, de addig kb ez lenne a tartalékom, amit hagyok. Nyilván aztán még a lakásvásárlás és hitelfelvétel után is képezhetek tartalékot, csak most amit a következő években félretennék azt inkább befizetném a lakáshitelbe.
2021. jún. 13. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 3 milliót tartalékban mindig hagyok, úgy már nyugodtan fekszem le.
2021. jún. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha jól értem 11M-ért veszel lakást.

Akkor lesz 440e Ft illeték.

Az ügyvéd díja változó, de az is százezres tétel.

Az előtörlesztési szabályokat mindenképp nézd át, nem lehet bárhol bárhogyan, minden banknál más.

A hiteleknek szoktak lenni rejtett költségei, értékbecslés, mindenféle egyszeri díjak, ezeket is nézd át.

Én 1 millió tartalékot biztos hagynék, az illetékre tudsz 12 havi részletfizetést kérni.

2021. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én fél év tartalékot legalább hagynék. Úgy, hogy ha netán nincs melód vagy bármi egyéb baj van fel évig legalább el tudd tartani magad hitellel mindennel. Ez lenne nálam a minimum.
2021. jún. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
1 millio tartalek szerintem eleg.
2021. jún. 17. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!