Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha úgy képzelem jönnének...

Ha úgy képzelem jönnének látogatóba néha a család, a barátok, akkor inkább 3 szobás panelt vegyek?

Figyelt kérdés

Egyelőre csak magamnak vennék egyedül lakást. A kínálatban kb addig van kényelmesen pénzem, amibe a 2-3 szobás felújított panelek vagy 2 szobás átlagos állapotú tégla lakások férnek bele már egész jó helyeken is.


A városba viszont néha jönnének hozzám látogatóba a családom (húgom, tőle külön szüleim), vagy a régi barátaim néhány napra leugranak közös programokra, tehát 1-2 vendégem lenne néha. Amúgy is lenne egy nappali és egy hálószobám. Szerintetek vegyek inkább egy 3 szobás (jóóó, 2+1 szobás) lakást és ott legyen még egy vendégszoba/dolgozószoba is? Te az én helyemben mit csinálnál?


2021. jún. 17. 08:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha van rá pénzed és megszokott az életedben az ottalvós vendégfogadás, akkor vegyél!
2021. jún. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én biztos 3 szobást vennék. Árban alig van különbség, viszont sokkal praktikusabb, hosszabb távon is tudod használni.

Ha meg rendszeresen ottalvós vendégeid lesznek akkor főleg.

2021. jún. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
76%
Én vendégeskedés nélkül is legalább ekkorát vennék magamnak: egy hálószoba, egy dolgozószoba meg egy nappali szerintem feltétlen kell ahhoz, hogy kényelmesen érezzem magam.
2021. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
28%
A panellehetőséget hagyd utoljára!
2021. jún. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan nem vennék nagyobb lakást csak azért, hogy néha hátha jönnek vendégek. HA kihasználnám (és csak akkor) akkor egy plusz szobát bevállalnék ami lehetne pl. dolgozószoba, és ott alhatna a vendég alkalomadtán. Amúgy mi úgy oldottuk meg, hogy a nappaliba kihúzható kanapéágyat vettünk, ha jön valaki vendégségbe akkor azon tud aludni.
2021. jún. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
86%
Egy kulon vendegszoba szerintem pazarlas amikor ezert olyan kompromisszumokat kell kotni mint mondjuk a panel, de ha sokat vagy home officeban akkor egy dolgozoszoba amibe beraksz egy kihuzhato kanapet az kifejezetten hasznos.
2021. jún. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
51%

Nem teljesen értem a zsigeri elutasítást panellakásnál.

Egyetlen valódi hátránya, hogy nincs kocsibeálló vagy garázs. De ez a legtöbb 1M/m2 ár alatti teglalakásról is elmondható.

2021. jún. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%

#7

Szerinted!

Akkor nyilván nem laktál még olyan panelben, ahol a fingásod is közügy, mert mindenki hallja, ahol a 200 lakásból csak egyben legyen csótány, vagy ágyipoloska, máris te is élvezheted, mert jönnek át csöveken, szellőzőkön, vezetékeken, ahogy a cigifüst és a kajaszag is. Ha valakinél történik valami baleset, az összes alatta levő lakás végigázik, egy közgyűlést képtelenség összehozni, mert a fele nem jelenik meg, ha igen, akkor még véletlenül sincsenek egy véleményen és csak a cirkusz megy.

És akkor még nem beszéltem éjjel síró kisbabákról, demens, antiszociális vagy hangos szomszédokról - nagy közösségekben ezek eséllyel jelen vannak - hangos szemétledobóról és liftajtókról...és még millió másról.


De persze te szeretheted ezt az életmódot, de azzal, hogy más inkább hagyja ezt csak utolsó lehetőségnek teljesen egyet lehet érteni!

2021. jún. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
65%

#8: ugyanezeket átéltem nem panelben is köszi, elég sok helyen laktam albérletben :)

Én panelt vettem végül, nem a gettóban, totális CMÖ (egyelőre), csótanyt a pincében láttam 1x, ahova naponta járok le a bicajomért.

Amiket leírsz azok minden társasházra igazak, ha sok a gyökér, kiveve a kis néhánylakásosokat, de ott meg az szokott lenni, hogy egy paraszt keseríti meg mindenki életét, ilyenben is laktam, és haveroktól is vannak sztorik.

2021. jún. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

#9

8-as vagyok.

Nem értek veled egyet, de nem akarok vitatkozni.

Nyilván egy külvárosi, körfolyosós proliház nem hasonlítható össze egy belvárosi, vastag falú épülettel és annak az ára alapján is szűrt lakóival.

2021. jún. 17. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!