Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tudnátok segíteni? Mi a...

Tudnátok segíteni? Mi a folyamata az ingatlanvásárlásnak lakáshitellel?

Figyelt kérdés

Nézegetjük a házakat van kb 10 millió önerőnk, a többi hitelből menne.

De mi a pontos folyamata a ennek?

Pl kezdjük onnantól hogy 2-3. adjára vagyunk az ingatlannál és szeretnénk megvásárolni.

A Bank ugye az ingatlan értékének max 70% áig hitelez. De ezt az értéket az értékbecslő állítja meg.

Én nagyon félek attól, hogy megállapodok a tulajjal pl 30 millioba, leteszünk előleget/foglalót, majd elindítjuk a folyamatot.

Kijön a bankos értékbecslő, és azt mondja ez a ház bizony max 22 milliót ér szvsz.

Mit csinálok?! Több önerőt nem tudok beletenni, bukom a foglalót/előleget, nyilván attól függően, milyen dokumentumot írunk alá. (de olyat kevesen fognak sztem aláírni, hogy visszaadja a pénzt, miközben tartja az ingatlan 2-3 hétig nekem, ha nem sikerül a hitelt elintéznem...)


Hogyan lehetne ezt "megúszni"? tehát mi a legegyszerűbb, legkevesebb hozzáértést igénylő folyamat, ha ingatlan szeretnék vásárolni lakáshitelre?


Sajnos nincs tapasztalatom ebben, fogalmam sincs mire kell figyelni stb. Sok cikket olvastam már, van aki ügyvéddel megy már a vásárlási szándéknyilatkozatot is aláírni stb stb....nagyon eltérő.


Olyat ne írjatok, hogy vegyél kp-re és le van tudva, mert akkor a kövi 15 évben nem lesz házam...:(


Köszi



2021. júl. 8. 08:32
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

kiegészítem:

olyat is olvastam már, hogy van aki pl mikor 2. ajra megy megnézni a házat, visz magával egy független értékbecslőt is, 40-50 ezerbe kerül, természetesen a bank ezt nem fogadja el, (noha figyelembe veszi) de a naiv házvásárlónak (nekem) már tud adni egy támpontot, hogy na valójában mennyit is érhetne a ház.

Kérdés az ingatlantulaj ehhez hozzájárul-e, ha igen vajon milyen feltétellel? (előleg, vagy foglaló letétele stb)

Tudom a kp lenne a legegyszerűbb, és előnybe van aki azzal megy, így lehet én lecsúszok egy csomó jó lehetőségről...de ez van.

2021. júl. 8. 08:35
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Előzetes értékbecslést tudsz kérni konkrétan attól a banktól, amelyiknél a hitelt szeretnéd felvenni (nem tudom mindegyiknél működik-e, mi az OTPnél vettük fel, ott lehetett és egy akció miatt még ingyenes is volt). Ha 90 napon belül a hitel igénylés is megtörténik, akkor nem is kell megismételni, elfogadják az előzetest.
2021. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az általad kiválasztott bankba, és kérsz előzetes ertekbecslest. Ez 60 napig érvényes.
2021. júl. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

értem.

a tapasztalat szerint az ingatlaneladók erre mennyire "hajlandóak"?

eddig akármilyen házat néztünk meg, mindig nyomták a sódert hogy 6-an jönnek utánunk kp-vel és viszik, ha mi nem.

2021. júl. 8. 09:31
 5/18 anonim ***** válasza:
92%

Ha ez igaz, akkor mindegy, hogy előzetes ÉB, vagy azonnal élesben a hitel, úgysem fognak megvárni. Nálam megvártak, mert már 1 éve hirdettek, örültek, hogy van komoly érdeklődő.


Szóval előzetes értékbecslés kiválasztott bankban, abból kiderül, hogy ha te is megfelelsz anyagilag, akkor mekkora a max hitel, amit adnak rá.

2021. júl. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#4 Nekem még senki nem mondta, hogy ne vigyek. Elmondom, hogy nyugodtan menjen tovább a többiekkel, mi nem merünk belevágni a hitelbe értékbecslő nélkül, maximum úgy, hogy nem teszünk foglalót csak előleget, nem azért, mert nem akarjuk megvenni a lakást, hanem azért, mert ha nem becslik elég magasra, akkor bukom az előleget.


Általában azért ezt meg szokták érteni.

2021. júl. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
* bukom a foglalót
2021. júl. 8. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi szépen!

előzetes hitelbírálatunk pont most van folyamatban már, ez fél évig lesz érvényben, pont azért csináljuk, hogy legyen egy ász a zsebünkben, hogy igazából mi kapnánk hitelt eleget, ha az értékbecslő is azt az árat méri fel amire a tulaj tartja...

2021. júl. 8. 09:49
 9/18 anonim ***** válasza:

Az nagyon jó ha előzetes hitelbírálat is van, ezzel párhuzamosan szerintem el lehet indítani az ÉB-t.. Így maga az igénylés nagyon gyors lesz, hiszen már minden rendelkezésre áll.


Én annak idején csak azért indítottam el az előzetes ÉB-t, mert még egy NAV jövedelemigazolásra várnom kellett heteket... Na mondom szuper, csúszik minden, de végül gyors volt, hiszen amíg vártunk az én papíromra, addig az értékbecslő tette a dolgát. Pont meglett az ÉB eredménye, mire nekem meglettek a papírok, és kb 2 hét alatt le lett az egész zongorázva onnantól kezdve.

2021. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
mennyire gyakori amúgy, hogy az értékbecslő alulbecsli a kinézett ingatlant?
2021. júl. 12. 14:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!