Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bele kell törődni, hogy sose...

Bele kell törődni, hogy sose lesz itt saját ingatlan?

Figyelt kérdés
El kezdtem az életemet 2015-ben, akkor még reményekkel, hogy lesz egyszer egy saját kis házam, szépen raktam is félre a pénzt, aztán jött ez a hatalmas drágulás. Ha plusz munkát vállalnék, akkor se lennék azon a szinten, mint 2015-ben, nem érne annyit a pénzem, hogy egy házat megvegyek, hitel nélkül. Sose lesz itt fizetés emelés, egyedülállóak támogatása, vagy hasonló? Egyszerűen elkeserítő...
2021. júl. 8. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
89%
Hátszél nélkül, magyar fizetésekkel - legyen az akár átlagon felüli - nincs realitása a saját ingatlannak. Ebben az országban csak azokat veszik emberszámba, akik szülnek 3 gyereket.
2021. júl. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 A kérdező kommentje:
Hát, a remény hal meg utoljára, akkor gyűjtök tovább, aztán reménykedek egy árcsökkenésben, a felhalmozott különbözetemet meg felajánlom egy alapítványnak akkor. De jó lenne.
2021. júl. 8. 18:08
 3/83 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos így kevés az esélyed rá.


- CSOk

- Babaváró, mindez ugye akkor, ha van házastársad

- Öröklés

- Párod ingatlana

- 500 ezer fölött keresel nettóban.


Ennyi a lehetőség ma kb.

Amúgy nem akarok a zsebedben turkálni, de mennyit keresel és mennyi félretett pénzed van? Vidéken sem tudsz venni sehol hitelre?

2021. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos nem lesz csökkenés, ne reménykedj.
2021. júl. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:
12 millió, havi 320 nettó, szüleim is adtak bele. 4 éve még tudtam volna venni itt Veszprém megyében is egy házat, mostanság már talán Szabolcsban se tudnék ennyiért venni. Csak azt nem értem, miért kell ezt a hülye gyerek vállalást erőltetni, felelősséggel is jár az a gyerek. Vagy aki egyedülálló, az le van sz.rva, olyan igazságtalan ez, akkor mire fizeti az ember az adót? Érthetetlen. Hitelt nem szeretnék, ezt megfogadtam az elején is.
2021. júl. 8. 18:20
 6/83 mindentudó99 ***** válasza:
92%
12 millával a zsebben vagy elkeseredve? Másnak csak álom a hitel nélküli ingatlan amit te természetesnek gondolnál.
2021. júl. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Sajnos ez se jött az ölembe, de tényleg tisztában vagyok, hogy másnak sokkal rosszabb, ezért nem értem, hogy miért ilyen beletörődőek mindenbe az emberek. Azért ingatlanra sajnos ez se sok, bár néha vért izzadtam érte.
2021. júl. 8. 19:14
 8/83 anonim ***** válasza:
100%

Hitel nelkul nagyon nehez ingatlant venni, vevok 80%a hitelre vesz, es ez nem egy magyar jelenseg, nyugatabbra is minden orszagban szinte csak hitellel vesznek.

Es azert nem annyira ordogtol valo dolog a hitel, mostanaban kb inflacio koruli kamatozasu hiteleket lehet kapni, ami 10 evre fix is, az uj zold hitel meg pl vegig 2.5% fix, azaz valoszinuleg vegig inflacio alatt lesz. Cserebe meg nem kell 10-20 evet sporolni, hanem most megtudod venni, ha meg hitel nelkul sporolsz akkor azalatt fog felmenni legalabb annyit az ar mint amennyi kamatot fizettel volna, szoval meg sporolni se fogsz rajta.

2021. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem akarsz hitelt?


Ha mondjuk 3 éve felvettél volna hitelt az akkori pár millió önerőd mellé, akkor most lenne egy majdnem kifizetett lakásod.


Illetve ha ez bejelentett jövedelem, akkor egy 15-20 milliót is fel tudsz akár venni.


Egyedülállóként nem kell első körben álom lakás, csak legyen valami amiben "benne van a pénz" hiszen az ingatlan jelenleg is a legjobb befektetés. És ez valószínűleg így is marad a későbbiekben is.

2021. júl. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
100%
A hitel nem ördögtől való dolog, csak ésszel kell vele élni. Átlagember még nyugaton is hitellel vesz lakást. Az a baj, hogy a pénz értéktelenedik el, nem tudsz olyan sebességgel félrerakni, hogy az elértéktelenedő pénzed egyenlő legyen egy lakás értékével. Ezt tudod kiegyensúlyozni a hitellel. 12 misi már szép önerő. Veszel fel mellé 8-10 misit, annyiból csak kapsz vmit a környéken. Felveszed 20 évre, hogy kicsi legyen a törlesztőrészlet. És továbbra is félreraksz, amennyit tudsz, miközben már saját lakásban laksz. És amikor megint összegyűlt pár milla, előtörlesztesz. Csökken a tartozásod és a törlesztőrészleted. Tovább spórólsz, majd egyszercsak végtörlesztesz. És közben végig már a saját lakásodban laksz. Nem ördögtől való a hitel. Csak mérd fel, anyagilag mekkora törlesztőt bírsz el.
2021. júl. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!