Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bele kell törődni, hogy sose...

Bele kell törődni, hogy sose lesz itt saját ingatlan?

Figyelt kérdés
El kezdtem az életemet 2015-ben, akkor még reményekkel, hogy lesz egyszer egy saját kis házam, szépen raktam is félre a pénzt, aztán jött ez a hatalmas drágulás. Ha plusz munkát vállalnék, akkor se lennék azon a szinten, mint 2015-ben, nem érne annyit a pénzem, hogy egy házat megvegyek, hitel nélkül. Sose lesz itt fizetés emelés, egyedülállóak támogatása, vagy hasonló? Egyszerűen elkeserítő...
2021. júl. 8. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/83 anonim ***** válasza:

Azt tegyük hozzá, hitelnél van egy csomó biztonsági lehetőséged.


Ki tudod adni albérletnek, és az fedezi a törlesztőt addig, amíg talpra nem állsz.


Sokan ezt teszik. Jelenleg én is így vagyok albérletben, megvették a gyereknek a lakást, és amíg nem lakik benne kiadják. Tulajdonképpen én fizetem ki az ő lakásukat, de hát az üzlet az üzlet.


Illetve hitellel terhelt lakást is simán el lehet adni. Kicsit macerásabb meg több intéznivaló van vele, mert az önerőből le kell rendezned a bankot a vevő bankja meg onnantól utalja a hitelösszeget.

2021. júl. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/83 A kérdező kommentje:
Igen, ez ok, csak még egyszer mondom, amikor kb csettintésre lezárják az egész világot, akkor nehéz bármilyen hitelbe is megbízni, ez számomra egy hatalmas csapda, oké, hogy kedvező, de ha elveszti az ember a munkahelyét, akkor mit csinál? S mostanában nagyon sok ilyen történik, nem mindenki tud home office-ba dolgozni, új szakmát se tud kitanulni, köszönhetően ennek a cirkusznak, meg miért tanuljon más szakmát, ha egyszer az elsőre szentelte a tanulmányait, az motiválta. S ez nem a "ha, ha", hanem tények. Én persze nem akarok semmit vizionálni, csak most drasztikusak lettek az áremelkedések, azért kell ruházkodni, ott a kaja, sorolhatnám.
2021. júl. 8. 22:01
 23/83 A kérdező kommentje:
21. választ nem olvastam még végig.
2021. júl. 8. 22:02
 24/83 anonim ***** válasza:

Én leszarom, veszel-e lakást vagy sem.

De attól még a tény tény marad rinyálással még senki nem jutott előre.


Ez a lezárják az országot dolog olyan mintha azt mondanád, mi értelme élni, úgyis meghalunk. Ezek nem tények.


Nyilván, ha azt látod nem tudsz lakást venni, akkor ne vegyél.

Ha viszont azt látod, hogy tudsz, akkor meg kell ragadni a lehetőséget.

2021. júl. 8. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/83 A kérdező kommentje:
Ezt nem én mondom, már napra pontosan megmondták mikor jön a 4. hullám. :) Az eddigi lezárások meg tények, sajnos.
2021. júl. 8. 22:39
 26/83 anonim ***** válasza:
100%

Be kell fektetni a megtakarítást, és akkor nő az értéke.

Már 500 000 Ft-ot is kár otthon vagy a számlán tartani.

2021. júl. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/83 anonim ***** válasza:
100%
F..sznak teszed fel akkor a kérdést... :D
2021. júl. 8. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/83 anonim ***** válasza:
26%
Ez a cél magyarországon!Hitelt hitelre halmozz!Itt nagyon kevés ember jut egyről a kettőre hitel nélkul.Mi is úgy tudunk házat veni,hogy fel vettük a babavárot.
2021. júl. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/83 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel a hozzáállásoddal soha nem lesz saját lakásod. Csak nyígsz, a lehetőségeket elutasítod. Már leírták hogyan fizetheted ki 6 év alatt a hitelt. De te inkább csak siránkozol tovább. Siránkozol azon, amit senki sem láthat előre. Mi lesz, ha...? Mi lesz, ha...? Ááá, siránkozz tovább. Idegesítő a nyígásod
2021. júl. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/83 anonim ***** válasza:
77%

"Ez a cél Magyarországon!Hitelt hitelre halmozz!"


Nem ez a cél, hanem az, hogy minél több ember támogatva legyen és lehetősége legyen idő előtt lakáshoz jutni.


Nyilván a mostani helyzet nem egészséges mert az árak sokkal jobban elszálltak a fizetésekhez képest, így tény, hogy sokkal nehezebb most lakáshoz jutni, mint bármikor korábban.


De tegyük hozzá, régebben is egyedülállóként, támogatás nélkül, átlag fizetésből marhára nem volt lakás.


Családi támogatás, párral, gyerekkel szülőnél laktak évekig, maszekoltak, piacon árultak, spóroltak ahol tudtak. Így lett lakás/ház.


Azt is tegyük hozzá az igényszint is erősen megnőtt. Azért már nem ott tartunk, hogy nincs villany meg pottyantós WC van a kert végében vagy a gangos ház folyosó végén.


Nem ott tartunk, hogy 3-4 gyerekkel laknak szoba-konyhás lyukakban.


Én egy 1,5 szobás panelt veszek, ami egyedül még elmegy, párral együtt szó-szó, valamennyire talán el lehet vonulni. De 1 gyerekkel már maximum ideiglenesen lakható amíg nincs nagyobb.


Csak hát nyilván ha ezt 18-20 éves koromban tudom meglépni akkor álmaim lakása lenne és most 30+ évesen azt nézném hogy lépek előre új építésűbe/nagyobba/jobb környékre.

2021. júl. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!