Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bele kell törődni, hogy sose...

Bele kell törődni, hogy sose lesz itt saját ingatlan?

Figyelt kérdés
El kezdtem az életemet 2015-ben, akkor még reményekkel, hogy lesz egyszer egy saját kis házam, szépen raktam is félre a pénzt, aztán jött ez a hatalmas drágulás. Ha plusz munkát vállalnék, akkor se lennék azon a szinten, mint 2015-ben, nem érne annyit a pénzem, hogy egy házat megvegyek, hitel nélkül. Sose lesz itt fizetés emelés, egyedülállóak támogatása, vagy hasonló? Egyszerűen elkeserítő...
2021. júl. 8. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 31/83 anonim ***** válasza:
100%
A hitelnek nem az a célja, hogy évtizedekre adósrabszolgává tegyen, hanem hogy ingatlanhoz juss. 2018-ban vettünk lakást 27m-ért, ma ezt 40m-ért tudnánk eladni. A hitel miatt drágább lesz, mint 27m, kb 29m, még mindig sokkal jobban jártunk, mintha nem vesszük meg, hanem gyűjtögetünk tovább. Hitellel vásárlás nemhogy rossz, hanem kifejezetten jó üzlet is tud lenni, csak ésszel kell felvenni.
2021. júl. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/83 anonim ***** válasza:
58%

"De anno ilyen 6-8 milliókért voltak élhető lakások. "


Igen, anno.


De anno a fizetések is 80-100.000,-Ft voltak. Ne a mostani fizetésekhez viszonyítsd a 6-8 milliót, hanem a 15 évvel ezelőttihez.

2021. júl. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/83 anonim ***** válasza:
16%

80-100 ezer az nagyjából a gyári betanított munka szint volt akkor is.


Egy használható végzettséggel lehetett 2-300 ezret keresni.

Illetve 1-2 millió önerőt még csak-csak össze lehetett gyűjteni.

2021. júl. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/83 anonim ***** válasza:
59%

Utolsó:


[link]


2006-ban (15 éve) BRUTTÓ 170 ezer volt az átlagkereset.

2021. júl. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/83 anonim ***** válasza:
24%
Ügyes vagy.
2021. júl. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/83 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm.
2021. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/83 A kérdező kommentje:
29. Én sehol nem siránkoztam, külön érdekes, hogy véditek ezt a kormányt, akik végülis csak 1 hónapra záratták be a kisvállalkozót. Ez nem siránkozás, ez hatalmas probléma, hogy egy influenzaszerű járványra hivatkozva teszik tönkre az embereket, hogy aztán hitelt vegyenek fel hitelre, s akkor zárnak, amikor akarnak. De, látom előre, ugyanúgy el kezdik szeptembertől a hülyeséget. De végülis jól járnak a milliárdosok. Nem akar mindenki gyereket sem, ezt is tegyük hozzá.
2021. júl. 9. 13:12
 38/83 A kérdező kommentje:
A pottyantós példát meg végképp nem értem. Valaki nyilván beéri egy kádárkockával is, de ember, nem 50 millióért, ami 15 volt 5 éve, azért 5 év alatt nem nőttek az átlagfizetések annyit. De nem ragozom, itt mindenki beletörődik mindenbe, ez a vesztem, próbálom az emberek szemét felnyitni, teljesen reménytelenül, ami közös érdek lenne.
2021. júl. 9. 13:17
 39/83 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, de látszik, hogy teljesen tévuton vagy...


Eleve nem csak most vesznek fel hitelt az emberek, felvettek 5 meg 10 éve is.


Nyugodtan ülhetsz a 12 millión, de minek?


Veszel most egy lakást, felveszel mellé 10 milliót + gyüjtögetsz és 2 évente 1 milliót előtörlesztesz.


Ha gáz van, eladod a lakást, visszafizeted a hitel fennmaradó részét és marad ugyanúgy 10-12 millió abban az esetben is, ha ugyanannyiért tudod eladni.


Emellett kötsz egy biztosítást, ami fedezi munkanélküliség, tartós betegség esetén alatalabn 6 havi törlesztőt.


Most a lakáshitel átlagosan 3-5% kamattal megy.

A pénzed meg ennél többet veszít az értékéből.


Valószínűleg elutasitod ezt is, de ha okosan csinálod, nem lesz semmi gáz.


Ez a régen a svajci frank meg a szomszéd Mariskanak elvitték a feje fölül a házat dolog elmúlt. Ha valaki atgondolva vesz fel hitelt és utána is kézben tartja a pénzügyeit, nem lehet gond.

2021. júl. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/83 anonim ***** válasza:
81%

Ezt a korona vírus mizériát meg hagyjuk.


Baromi negativitas sugárzik belőled, mondom ezt úgy, hogy én is baromi megfontolt vagyok és elsődleges a biztonság nekem, de ez már durva szint.


Nem szabad ennyire beragadni meg a múltban élni és kesereg i, hogy milesz a 4. hullamnál amikor mgé nem is biztos, hogy lesz.

2021. júl. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!