Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Bele kell törődni, hogy sose...

Bele kell törődni, hogy sose lesz itt saját ingatlan?

Figyelt kérdés
El kezdtem az életemet 2015-ben, akkor még reményekkel, hogy lesz egyszer egy saját kis házam, szépen raktam is félre a pénzt, aztán jött ez a hatalmas drágulás. Ha plusz munkát vállalnék, akkor se lennék azon a szinten, mint 2015-ben, nem érne annyit a pénzem, hogy egy házat megvegyek, hitel nélkül. Sose lesz itt fizetés emelés, egyedülállóak támogatása, vagy hasonló? Egyszerűen elkeserítő...
2021. júl. 8. 17:51
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 61/83 A kérdező kommentje:
69. Csak azt nem értem, mióta lettünk ilyen hitelpártiak. A deviza után így megbízni bármilyen hitelben is, hát nem tudom. A környezetemben lévőket, egytől-egyik megnyomorította a hitel. Az se úgy működik, hogy eladom, vagy kiadom, nemhogy 6 hónapig, lehet 1-2, vagy 5 évig nem talál az ember vevőt, persze áron alul egy közvetítő is átvenné, de rajtam legalább ők ne nyerészkedjenek.
2021. júl. 9. 18:25
 62/83 anonim ***** válasza:
100%

Csak azt nem értem mit hisztizel még mindig ezen.


Senki nem "hitelpárti" senki nem azért vesz fel hitelt, mert hú de marha jó felvenni. Ez szimpla üzlet. Azért vesz fel az ember hitelt, hogy belátható időn belül biztonságos módszerekkel ingatlanhoz vagy egyéb értékhez juthasson.


Nyilván mondhatod, hogy te nem akarsz hitelt felvenni, nem kötelező.


Termelheted a pénzt egyéb módon is.


Nem kötelező fix béres alkalmazotnak lenned, lehetsz vállalkozó is és akkor 1-2 jól megfogott melóval évekkel lépsz előre. Vagy befektetheted egyéb helyre is a pénzed vállalva a kockázatot.


Nyilván a kifogások gyártása nem jár kockázattal és az a legegyszerűbb.

2021. júl. 9. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/83 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Hitelpárti? Miről beszélsz? Nincs más választása az embereknek. A hitenek mindíg volt kockázata ha mindenki ezen rettegne senki se jutna házhoz. Hitelből lett ház 30 éve is nagyrészt 30 év múlva is abból lesz. Ha ennyire félsz tőle vegyél máshol házat ahol kapsz 12 milláért legfeljebb ott csak 250-et fogsz keresni.
2021. júl. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/83 A kérdező kommentje:
Mindig is volt kockázata, de nem ekkora. De most olvasom, hogy miért van ez, de inkább nem írom le, mindenki utána tud nézni, hogy mi tortázta így fel az árakat. S ez nem hitelellenesség, de valljuk be, nem mindegy, hogy 20 évnyi, vagy csak 5 évnyi nyugtalan éjszakája lenne az embernek. S az én fizetésem se volt mindig 320 nettó, esélyem se lett volna pár éve venni ingatlant, mert nem kevés önerő kellett már akkor is. Nyilván, nem az a célja a jelenlegi regnáló kormánynak, hogy a befektetőket megadóztassa ezzel is segítve azokat, akik csak egy nyomorult lakást akarnának megvenni állami!!! hitellel, ezzel segítve pl a magyar gazdaságot, urambocsá, a magyar vállalkozókat, nem pedig külföldi bankárok, multik vagyonát gyarapítva. Lehet az én halálomat kívánni, ami kicsit azért durva, meg hülyének nézni, én csak a felnövő generációkat sajnálom, akik ilyen világban fognak felnőni, remélem nem fogják hagyni, legalább ők nem.
2021. júl. 9. 20:35
 65/83 A kérdező kommentje:
tortázta, tehát tornázta, mielőtt valaki beleköt...
2021. júl. 9. 20:37
 66/83 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig ezen a 20 éven lovagolsz b+ miközben le volt írva, hogy tudod vissza fizetni 5-6 éven belül.


De te akkora suttyó farok vagy, hogy arra nem veszed a fáradtságot, hogy elolvasd amit neked pofáznak te paraszt.


Én tényleg feladom, egészségedre.

2021. júl. 9. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/83 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy most kisebb a kockázata, mint amikor 30 millát lehetett felvenni japán jenben.
2021. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/83 A kérdező kommentje:
Nem reagálok továbbá a bunkó kommentedre, főképp egy olyan embernek, akiben olyan indulatok vannak, hogy más halálát kívánja, vigyázz, nehogy egyszer megverjen érte a sors, a szavaknak súlya van. Gondolom csak a képernyő mögül vagyunk ilyen kemények. Úgyhogy, forrjál csak a levedben tovább. A többieknek, akik kulturáltan, főképp az első válaszolóknak meg köszönöm a válaszát. Én itt lezárom ezt a kérdést. Egyébként fáradság lesz az, nem vagyok fáradt még. :)
2021. júl. 9. 21:12
 69/83 anonim ***** válasza:
71%

Magyarul mindenkinek megköszönöd aki veled együtt siránkozik és mindenki más kapja be aki rávilágít, hogy van elérhető útja a lakáshoz jutásnak.


Gratulálok te szerencsétlen.

2021. júl. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/83 anonim ***** válasza:
100%

Én még mindig nem értem, de tényleg, hogy mi okoz neked álmatlan éjszakát 5 évig?


Az, hogy van egy 20-25 milliós ingatlanon 10 millió hiteled?


Én is meguntam neked írogatni, mert komolyan mondom, idegesítő, hogy egy normális megoldást nem tudsz felvazolni.


Írd már le, hogy akkor hogyan képzeled a jövőt?


Lemennek az ingatlan árak? Holnap nyersz a lottón?

2021. júl. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!