Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Milyen kedvezményekre vagyok...

Milyen kedvezményekre vagyok jogosult házvásárlás esetén?

Figyelt kérdés

A párommal jövőre szeretnénk házat venni. A neten már elolvastam egy halom infót a dologról, de olyan emberek véleményére lennék kivancsi, akik átéltek már hasonló időszakot.

Milyen kedvezményekre vagyunk jogosultak? Milyen feltételek vannak? Mit érdemes felvenni szerintetek?

Én 22 éves vagyok a párom 26. Mindketten dolgozunk.

Előre is koszonom a válaszokat! :)



2021. júl. 23. 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
66%
Ha összeházasodtok vehetek fel babavárót. De amúgy kedvezmény annyi hogy 4helyett 2% adót kell majd fizetnetek ingatlanadót. Amit fizethetek 12havi részletben.
2021. júl. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt annyival egészíteném ki, hogy csak abban az esetben lesz 2% az illeték, ha első ingatlan és a vételár 15 millió Ft alatt marad.
2021. júl. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az elsőt én is kiegészíteném, a babavárót csak akkor éri meg felvenni, ha akartok babát.
2021. júl. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos csak 15 millióig van a kedvezmény, amúgy annyi "jár", hogy mivel 35 év alatti első lakást vásárlók vagytok, ezért kaptok automatikus részletfizetést illetékre, ha kértek.


Amúgy semmi más, én is nemrég vettem. Abszolút semmi nincs sima fiataloknak, csak automata babagyáros elletőszerződéssel. :D Bocsánat.

2021. júl. 23. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%

A babaváró mellett ott van még a CSOK is.

Részletek:

[link]

2021. júl. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
sajnos lókukira sem :( mi is éppen ebben a helyzetben vagyunk. csak a szapórítóhitelesek kapnak, többek között emiatt is ilyen az ingatlanpiac jelenleg
2021. aug. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!