Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Rét, mező, azaz nem művelt...

Rét, mező, azaz nem művelt terület (egy falu legszélső háza "közeli" terület) átminősítése hogyan zajlik (kis részben beépíthető) területté? Illetve mennyiért szokták ezeket átminősíteni?

Figyelt kérdés
Számunkra fontos, ezért hálásan köszönöm a segítséget az átminősíttetés folyamatához!

2021. júl. 23. 21:00
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Te írtad ki a másik ilyen kérdést is?? Ott linkeltem a megfelelő weboldalt az átminősitesről.
2021. júl. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
2021. júl. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Nem! Hihetetlen, hogy hasonló kérdés két különböző embert is foglalkoztat egyidőben! :)
2021. júl. 23. 21:43
 4/24 A kérdező kommentje:
Viszont ott művelésből kivonást írtak. Én kifejezetten használaton kívüli mezei rétet/mezőt. Feltételezem azért ez egyáltalán nem mindegy! Talán a mi esetünkben enyhébbek a körülmények!
2021. júl. 23. 21:45
 5/24 anonim ***** válasza:
4: attól, hogy használaton kívül van, még simán lehet földhivatalilag termőföldként / szántóként /stb. nyilvántartva!!!! Azaz: kell a művelésből kivonás...
2021. júl. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Ha viszont kell, akkor az általad másik kérdésnél linkelt szövegben (legalábbis egyenlőre) sehol nem találtam meg, hogy milyen feltételek mellett sikerül az átminősítés.

Konkrétan egy 2.2 hektáros réten szeretnénk (idővel, azaz hamarosan) a 21.500 nm-hez képest sokkal kisebb, csupán 400 nm-es területet (egyetlen emeletes családi ingatlan céljából) beépíthetővé tenni a falu viszonylagos "közelében". Körülötte álomszép keret hoznánk apránként magunknak létre, és az összes fa marad, és jönnek majd újak is!

2021. júl. 23. 22:00
 7/24 anonim ***** válasza:
Menj be az önkormányzathoz, és ott tudnak neked tanácsot adni... Ez így látatlanban elég nehéz....
2021. júl. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ok! De tényleg nem tudom mikor teljesül is a dolog - vagyis pontosabban: mi dönt(het)i el a sikeres végkimenetelt?


De rendben, bemegyek!

2021. júl. 23. 22:17
 9/24 anonim ***** válasza:
Nem fog menni.
2021. júl. 26. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Miért nem? A terület a kutyának sem kellett eddig sem. Nem értem mi lehet(ne) egyáltalán a gond egy semmire sem jó réttel?!
2021. júl. 26. 16:25
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!