Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Panelban tényleg lehetetlen...

Panelban tényleg lehetetlen kifogni, hogy mindegyik közvetlen szomszéd normális legyen?

Figyelt kérdés

Új helyre költöztünk, és a felettünk lévő mint az állat úgy rohangál fel-alá, hajnal 3kor is erre kelek fel. Az előző helyen ugyan ez volt, de nem ilyen mértékben, ott ahányszor szoltunk " mi nem is csinálunk semmit" és hasonlók. Nem hiszem el, hogy nem veszi észre valaki, hogy dübörögve jár..


Tudom, hogy szar a panel, meg vezeti a hangot, de valami illemszabály azért kéne, hogy benne legyen az emberek agyában.



Vagy általában a felső szomszéd mindig, ami problémásabb?



2021. júl. 24. 09:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%

Most mit lehet erre mondani?

Te is a felső szomszédja vagy valakinek, kivéve, ha földszinten laksz.

Nyilván minden felső szomszéd "problémás", mert éli az életét és hajnali 3-kor munkába készül, vagy onnan jön.

Semmilyen extra dolgot nem csinálnak - ahogy te sem az alattad levőnek - csak ilyen szar a panel hangszigetelése.

2021. júl. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
43%
lehet hogy veled vana baj nema szomszédokkal...
2021. júl. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
90%
Egyébként elég érdekes dolog - volt módom megtapasztalni - hogy halál csendben, hangtalanul élő emberek esetén, az alattuk levő lakásban minden lépés ágyúdörgésnek hallatszik, az okát nem tudom.
2021. júl. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
76%
Én tetőteri lakásban lakom, alattunk 3 szomszéd. Téglahaz. Mégis hallom, ahogy az egyik alattunk lakó járkál fel alá, éjjel is. Rairtam a múltkor messengeren éjjel (jóban vagyunk) hogy te járkálsz fel alá 🙀, írta hogy honnan tudom? 😂 Szóval társasház az általában ilyen.
2021. júl. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Ez nemcsak panel probléma. Mi tégla társasházban lakunk. A mellettünk levő család kölykei konkrétan örültek, úgy veszekednek tizenévesen, hogy attól tartok egyszer kinyírják egymást. Ugyanezen az udvari szomszéd pár, reggeltől estig üvöltenek egymással. A felettem lakó meg süket, 98 éves, fapapucsban jár a parkettán, és üvölt a tv-je.

Szóval én azon gondolkodom, ha társasház lesz a következő lakásom, hogy olyan fekvésű lakást választok, ahol a legkevesebb a falszomszéd. Mert egyszerűen ezt nem lehet befolyásolni, hogy ki kerül a fal túloldalára.

2021. júl. 24. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%

#4

Nem feltétlenül. Én sem ilyenben lakom, nálunk néma csend van, pedig normál életet élnek a szomszédok, kisgyerekkel, kutyával.

Téglaház esetén csak a szarul megépített, kispórolt anyagú födém vezeti a hangot.

A panelnél meg az egybeöntött betonnak egyértelműen van hangvezető tulajdonsága, bármit barkácsolnak vele utólag.

2021. júl. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
17%
Hatos. Ismered az általában szó jelentését? 😉
2021. júl. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
62%

Vannak extra módon hangérzékeny emberek, de ők ezt általában tudják magukról és nem költöznek panelbe.

Olvasgass a hiperakuzisról!

A hiperakuzisban szenvedők nem rendelkeznek "szuperhallással“, és nem hallanak jobban az ép hallószervű embereknél. Az érintett személy hallása normális, kizárólag a zajtűrési képessége tér el a normálistól.

2021. júl. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
83%
Mi kifogtuk, nekünk nagyon jó, de ez újabb típusú panel. Egyébként gyakran tényleg nem a feletted lakó a ludas, mert van hogy egy feletted, melletti ő is úgy hallod, mintha feletted lenne. Régen egy másik panelba értem úgy haza, hogy az alattam lévő ott dobogott az ajtónál, pedig senki nem volt otthon.
2021. júl. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
Én igaz zárószinten lakom de semmi zaj sincs még nappal se. Nyílván egyszer egyszer hallok de semmi komolyabb. Nálunk a parkból jön fel inkább de az se vészes. 3 lakás van egy szinten.
2021. júl. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!