Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan, lakás esetében hány...

Ingatlan, lakás esetében hány nap után érdemes vagy szokás dönteni?

Figyelt kérdés
Csak tegnap néztünk egyet, de ingatlanos már hajt, hogy holnap tegyünk ajánlatot, mert van más is. Megértem, hogy ő ebből él, de szerintem ezt nem 1 nap alatt döntik el emebrek, vagy ennyire felgyorsult ez a világ?

2021. júl. 29. 19:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
47%

Van, ahol gyors a piac, igen.

Nálunk úgy van, hogy akik foglalót fizetnek, azok közül választhatok majd, mint tulajdonos. A többieket nem tudjuk számításba venni. Azt nem tudom, hogy ezt milyen megfogalmazásban közli a nézővel a közvetítőnk, mert nem vagyok ott.

2021. júl. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom hol keresel és hogy milyen ott a helyzet de itt a saját sztori: tavaly tavasztól kerestünk házat Miskolcon illetve a környékén. Egyrészt nagyon silány volt a felhozatal a 40M-s kategóriában másrészt még ami tetszett az is úgy vitték mint a cukrot. Volt amit megnéztünk, 2-3 nappal később tettünk volna ajánlatot már elvitték.


Amit végül megvettünk az úgy nézett ki, hogy bejöttünk, itt voltunk kb 20 percet aztán 1ó múlva hívtuk az ingatlanost, hogy megvennék. Míg a papírokat írtuk az ajánlathoz telefonált valaki, hogy ő is tenne ajánlatot ugyanerre. Nem blöff volt az ingatlanos részéről mivel ismerem azt aki szintén meg szerette volna venni.


Nem tudom, hogy tavalyhoz képest változott-e valami, de akkor nekünk ez volt a tapasztalatunk.


Viszont ne az ingtlanosra hallgass ő tényleg eladni akar.

2021. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
92%

Jaj, én meg azt hittem, bérlés.:)

Vásárlásnál a sürgetés az marketingfogás.

2021. júl. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha nem vagy biztos ne menj bele, egyresz siman lehet h csak bloff, de ilyen vasarlast nem szabad elkapkodni valszeg tobb evre evtizedre vasarolsz.


A masik h ha nem hitellel vasarolsz, akkor en nem sietnem el most az ingatlan vasarlast, hacsak nem surgos.

2021. júl. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%

Ami lakást tavaly én vettem vidéki nagyvárosban, azt előtte 5 hónapig árulták és 2x is csökkentett árat a tulaj amíg fent volt. Szóval nem, nem minden lakás kel el 5 perc alatt.


Konkrétan most is egy panel hirdetési ideje 2-3 hónap, egy tégla lakásé 4-6 hónap, egy házé 6-12 hónap. Ezek az ÁTLAGOK, aztán ettől nyilván vannak eltérések mindkét irányba.

2021. júl. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez szubjektív. Van, amikor már a helyszínen tettünk ajánlatot, de van amikor érdemes várni és átgondolni.
2021. júl. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
90%

Egy-két hetet lehet kérni, hogy átgondolod utánanézel és megnézel másik lakásokat. Ez idő alatt megveheti más, tehát sem a tulajt sem az ingatlanost nem éri hátrány.


Ne dőlj be az ingatlanosnak és jól gondold át mit veszel.

Amikor tényleg sok a vevő ott nem sürgetnek mert nincs rá okuk és ha neked nem kell úgyis megveszi más.

2021. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
5: Szia, honnan tudod ezeket az időtartamokat?
2021. júl. 29. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
8: küld értesítést az ingatlanos oldal a csökkentésről, illetve én pl. fel szoktam hívni a közös képviselőt, tőle is meg lehet tudni ezzel kapcsolatban nagyon hasznos infókat (ismeri a tulajdonosokat, korábbiakat is).
2021. júl. 29. 23:53
 10/20 anonim ***** válasza:
74%
9: Én még nem hallottam olyan közös képviseletről, aki tudná, hány hónapig hirdettek egy ingatlant. Pláne ha családi ház, akkor nincs is közös képviselet.
2021. júl. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!