Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan tudom túltenni magam...

Hogyan tudom túltenni magam egy kudarcon ? Mit rontottam el ?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon szép családi ház amit kétszer is megnéztem és minden szempontból megfelelt volna, helyileg kívül ,belül ,az elrendezése minden úgy ahogy volt nekem az ideális ház lett volna. Egy ingatlanos hirdette, a tulajdonosnak se nevét se elérhetőségét nem adta meg, viszont vele nem lehetett kompromisszumot kötni, egy összegbe akarta a ház árát. Sajnos nem tudtam egy összegbe fizetni csak részletben év végéig. Múlt héten eladta valakinek a házat aki kifizette egyösszegben, így az álmom és a tervem szertefoszlott.

2021. szept. 1. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Azt rontottad el, hogy irrealis felteteleket akartal szabni. Ha nincs penzed valamire de nagyon kell, akkor felveszel hitelt, es nem az ingatlanost probalod meggyozni hogy karositsa megaz ugyfelet.
2021. szept. 2. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
#1 köszönöm a választ így utólag átgondolva igazad van. Viszont én nem éreztem ,hogy az eladó lett volna megkárosítva, mert nem alkudtam a vételárból pontosan azért mert fizetési haladékot kértem 4 hónapot.
2021. szept. 2. 00:14
 3/11 anonim ***** válasza:
93%
Lehet hogy neked nem tunik annak, de ha neki is fizetnie kell egy uj ingatlanert vagy mas adossagat rendeznie de miattad ez nem megy, akkor bizony kar eri. Raadasul maganszemelykent kb. nulla eszkoze lenne teged aki mar birtokon belul van, kipenderiteni ha netan megse fizetsz.
2021. szept. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem így működik. Az eladók 99%a (és akkor lehet, hogy keveset mondtam), nem megy bele a részletfizetésbe. Ritka az ilyen, ált. a hirdetésben is szerepel, ha van esetleg erre lehetőség. Hitelt kell felvenni, kifizetni az eladót. 4 hónap alatt pedig a hitelt visszafizetni. Ez lett volna a megoldás. Én sem mennék bele részletfizetésbe.
2021. szept. 2. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem megy bele senki a részletfizetésbe. Ahhoz bizalom is kell egy ismeretlen felé, hogy az tényleg nem fog becsődölni félúton, na meg sokan szeretnének eladás után rögtön vásárolni, költözni az eladott árából.
2021. szept. 2. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
Voltál az ingatlanban szétnézni? Vagy csak a képek alapján szerettél bele...
2021. szept. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Eleve úgy kellett volna idítanod, hogy közlöd, hogy BANKI hitellel veszed meg, nem az ingatlanoson keresztül kéregetsz részletlehetőséget az eladótól.

Én is úgy gondolnám a helyében, hogy aki a banknál nem hitelképes, az nálam miért legyen? Nem is ismerem.

Az meg más tészta, hogy ilyen esetben az viszi, aki előbb fizet, mert minek bonyolítsa valaki az életét, ha nem muszáj?

Akkor kezdjél ingatlant nézegetni, ha megvan rá a pénzed, vagy van egy banki hitelminősítésed, hogy milyen összegre vagy hitelképes.

2021. szept. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
A vásárláshoz szabott feltételeket nem tudtad teljesíteni = nem tudtad az árat egy összegben kifizetni. Érdemes lenne felkeresned néhány bankot és előzetes hitelbírálatot kérned.
2021. szept. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2: Szüksége volt a pénzre ahhoz, hogy tovább tudjon költözni.

Egy kiköltözési haladék 60-90 nap szokott lenni, addig neki a kapott pénzből kellett vennie egy másik ingatlant, felújítania, beleköltöznie, mindezt tél előtt, hogy ne fagyban újítson fel és költözködjön.

Az is lehet, hogy külföldre ment és ott kezdett új életet a pénzzel.

A költözködés nyári sport, senki sem karácsony és szilveszter közé tervezi.

Nem mondta el az élethelyzetet az ingatlanos?

2021. szept. 2. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
#9 De igen elmondta , hogy a tulajdonos osztrák és nem akar átjárni, nagyon sokba kerül neki a ház fenntartása ( fűnyírást fizetni , takarítónő járt oda hetente , télen fűtés)mivel tavaly is csak kétszer volt itt.
2021. szept. 2. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!