Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Befektetés céljából Zalaegersz...

Befektetés céljából Zalaegerszegen,vagy Szombathelyen érdemesebb lakást venni?

Figyelt kérdés
Mindkét városban van egyetem,Szombathely talán az Osztrák határ miatt jó az ingázók miatt

2021. szept. 2. 19:28
A kérdező szavazást indított:
Zalaegerszeg
Szombathely
22 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
35%

" jó az ingázók miatt"


Az meg van, hogy az ingázók eleve otthon laknak és úgy járnak át?!

2021. szept. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vagy bérelnek egy lakást,és úgy járnak át,mivel Magyarországon berelni olcsóbb,mint Ausztriában.
2021. szept. 2. 20:29
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz ilyet, akkor hajrá.
2021. szept. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Édesanyám legjobb barátnőjéék is családostól költöztek albérletbe Szolnokról a nyugati határ mellé, majd 5 évig albérleteztek, mire összejött nekik egy lakásra való. (A szolnoki kérót nem adták el.) A szülők közben átjártak dolgozni Ausztriába, a gyerekek pedig tanulni. Szóval ez létező jelenség, hogy valaki az ország más részeiből a nyugati határra költözne ingázás céljából.
2021. szept. 2. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
26%
Csábítóak lehetnek az árak, de legalább 1x menj le és nézz körül előtte Szombathelyen. Nem véletlen, hogy harmadannyiba kerülnek az ingatlanok, mintha normális helyen vennél. Csodáld meg pld az oladi lakótelep szántóföldből meredező paneljeit a kutyaszaratókkal, a minerva lakótelep betondzsungeljét a parasztparkolókkal, vagy a belváros dohos, hugyszagú romjait. Szétbombázott utak mindenhol, világítás csak ünnepnapokon, mindenki kocsival teper tökön-paszulyon át, mert más nincs (tömegközlekedés csak elméletben van), az utak falusi viszonylatban reggel és este beállva, parkolás lehetetlen, a fél falu fizetős, a többi részen beállnak kolompárék keresztbe a cigánbéjjemwével 3 helyre... Épeszű ember ilyen sötét, középkori helyre nem fog leköltözni, csak ha teljesen le van csövesedve és erre van pénze, ami bérbeadói szempontból nem tűnik túl előnyösnek.
2021. szept. 3. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Szombathelyről mondjuk nem ingáznak olyan sokan Ausztriába. Arrefelé csak falvak vannak a határ túloldalán.
2021. szept. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
87%
Ha az ingázókra alapozol akkor inkább Szentgotthárd
2021. szept. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Sopronba lakik aki ingázik, régen is így volt. De már lassan ott is az albi árak lekövetik a kintit, pont emiatt a kereslet miatt...

Szombathelyen magasabbak az albérlet árak mint Zalaegerszegen, mivel több a munkalehetőség...

A felvetésed ott hibás, hogy sem az egyetemisták sem az ingázók miatt nem érdemes venni egyik városban sem.. a szhelyi és a zegi kollégiumok sem teltházasak, csóró egyetemista nem fog 80-100 + rezsiért lakást bérelni.

Ha mindenképp vásárolni akarsz, akkor talán Szombathely, de amiatt , mert több a multi és ha szerencséd van nem munkásszállónak fogják kivenni, hanem normálisabb réteget találsz bérlőnek...

2021. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8. Szoktak lakást bérelni az egyetemisták, csak mondjuk 2 szobás lakást 2-en, 3 szobás lakást 3-an. Én is így laktam albérletben egyetemistaként. Olyan is volt, hogy 3 szobás panelt béreltünk 3-an, vagy később 2 szobás lakást 2-en. Sokaknak ez még mindig jobb lehetőség, mint a koliban 3-4-en lenni egy szobában és hogy 40 emberre jut 1 konyha és 3 zuhanykabin. És nem annyival drágább, mert elegen ki tudják köhögni (akár családi segítséggel).
2021. nov. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

8-as vagyok.

Kedves 9-es!

10 évvel ezelőtt én is albérletben laktam az egyetem alatt. NEM Zalaegerszegen.

1. Mert a kolik teltházasak voltak és nem jutottam be az első évben.

2. Egy kétszobás lakást béreltünk 4-en, így csak 25/fő/ hó volt.


Erre alapozni ingatlan vásárlást továbbra sem érdemes Zalaegerszegen és Szombathelyen sem. Budapesten valamelyik egyetemtől 1-2 megállóra vagy valami..oké, ott már júniusban lefoglalják.. de ezek kisvárosok... ;)

2021. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!