Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha egy eladó ingatlan nem...

Ha egy eladó ingatlan nem tehermentes, a terhet a vevőnek kell kifizetni a vételáron felül?

Figyelt kérdés
Adott egy családi ház, mely ritka alacsony (a környék átlagához képest 10%-os) áron eladó egy egyébként jónak mondott környéken. Viszont nem tehermentes: a hirdetés szerint van rajta kb. 10 millió forintnak megfelelő svájcifrank-hitel. Kérdésem az, hogy a vevőnek a vételár megfizetésén túl ki kell-e fizetni ezt a kb. 10 milliós terhet? Nem venném meg, mert az ország másik vége, csupán szembe jött egy ilyen érdekes hirdetés, és kíváncsi lettem, mert nem vagyok jártas ez ügyben.

2021. szept. 17. 16:01
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a "vevő" fizeti a vételárból. Ilyenkor van egy olyan szakasz, hogy egy ügyvédi letéti számlára fizeted a pénzt. Az eladóval közösen leegyeztetik a bankkal, hogy X ügyvéd a letéti számláról közvetlenül kifizeti a banknak a pénzt, és ami marad összeg a vételárból azt kapja az eladó. (mi így vettünk 2-3 éve telket, ez volt az ügymenet). Az nem járható, hogy oda adod a pénzt az eladónak mert nem a bankot fogja ebből kifizetni.

A másik lehetőség, a hitel átvállalás, akkor szintén 3-asban (bank, eladó, vevő) egyeztettek, hogy a hitel átkerüljön a nevetekre (ebbe a banknak bele kell mennie), mi ezt nem probáltuk erről csak "elvileg" tudok.

2021. szept. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bocs lemaradt a vége. Számpéldával: Megegyezel az eladóval, hogy a vételár 15 millió Ft. Ebből a bank hitel 10 millió+egyéb banki költség 1 millió Ft. A 15 millió Ft-ot befizeted ügyvédi számlára. Az ügyvéd átutal a bank számára 11 milliót. A maradék 4 milliót ha a bank jóváírta és kiadta a törlséi engedélyt a földhivatal felé a maradék 4 milliót átutalja az eladónak. Így te kifizetted a 15 milliós vételárat, a bank megkapta a pénzét, az eladó meg a maradékot.
2021. szept. 17. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
89%

Nekünk volt rajta . Anya úgy csinálta hogy a foglalóból ki fizette és utána meg is vette a vevő . Nyilván a vevő is tudott róla. Nem volt igazából belőle nagy herce hurca. Főleg hogy pár száz ezerről volt szó kb 400 e.

Anya gyorsan fizette amit kell azt hiszem pár nap alatt el tudta intézni és amúgy várni kellett a vevőre aki meg is vette nem sokra rá .

Szóval az eladót terheli . Viszont szerintem érdemes ezt ügyvéd előtt le tisztázni mert ha nem foglalóval veszed hanem egyből akar rád is lehet terhelve talán . Ebben nem vagyok biztos.

2021. szept. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyik félnek mindenképp kell fizetni a bank felé, mert ebből nem enged. A többi az eladó és a vevő dolga, de kell az ügyvéd szerepe is. Ő ügyel a korrektségre is.
2021. szept. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi is anno svájci frank-alapú hitel miatt adtuk el a régi házunkat, egyre magasabb volt a törlesztőrészlet. A vételár egy kis részéből egyösszegben visszafizettük a hitel maradék részét, a többiből pedig vettünk egy olcsóbb házat!

Régebben volt opció hitelátvállalásra is, nem tudom, hogy most van-e? Ebben az esetben az eladóval megegyezés kérdése, hogy Ő a vételárból visszafizeti a hitelét, és így Te már tehermentesen veheted birtokba az ingatlant, vagy pedig az ingatlannal együtt a hitelt is átvállalod Tőle!

2021. szept. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!