Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol vegyek ingatlant, panel...

Hol vegyek ingatlant, panel vagy vidéki ház legyen?

Figyelt kérdés

Egyedül költöznék, nő vagyok, autóm, gyerekem nincs. Mindkét helyről be tudnék járni dolgozni, kb. azonos időn belül. A falu +2x15 perc és BKV bérletet mindenképp kell vennem, eddig nem kellett.

Az egyik hely közép magyarországi város ahol most is élek, a másik keletebben falu.

Az indulóköltség ugyanannyi lenne. A ház kőporozott vályog nem túl rossz ablakokkal 120nm és van 1200nm telek.

A panel szigetelt, új ablakos 52nm.

Nem tudom egyszerűen, hogy melyik lenne a jobb döntés!

400eFt fizetésből élek, mondhatom, hogy min. 10 évig biztos állás, de minden pénzem elmenne a költözésre, így nagyon meg kell gondolni.


Panelban nem fűtök, a ház viszont min. havi 30eFt lenne (konvektor).

Panelban minimális felújítási költség van, a ház tetejét viszont 10 éven belül cserélni kell és burkolatcsere is esedékes lesz. Havi 10eFt közös költség van panelban, tehát ha elteszem a ház esetében, akkor a házban is mondjuk évente 1 ablakcsere, 1 festés/vakolatjavítás belefér.

A házhoz van nagy telek, így az ételek költsége fele lenne és még eladásra/cserére is teremnének a fák, tehát a fűtés kb. ingyen lenne.

Jó a levegő, csend, kirándulóhelyek közel. A város kifejezetten rossz levegőjű, de csendes, lehet zöldbe menni.

A város bevásárlás, orvosi ellátás szempontjából gyorsabb, de a faluba hazafelé bárhonnan tudnék vinni amit elbírok szatyorban és webshopból ingyenes vagy minimális szállítással meglenne minden nagyobb dolog.

A növények, a fű gondozása nem áll tőlem távol, de pl. nem tudom, hogy mennyi munka felásni egyedül mondjuk 500nm-t, elvisz-e minden hétvégét a kerti munka.

A 120nm nem lenne túl nagy nekem vagy esetleg kettőnek? 3 kocka szoba, fürdő és végre lenne normális méretű konyha.

Mekkora kiadás kb. egy ekkora épület fenntartása?



2021. szept. 19. 08:15
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:

Látható, hogy a vidéki oldal vonz jobban, csak egyszerűen nincs tapasztalatom, hogy milyen havi költségek vannak.

3-4 millióba kerül a radiátoros vagy padlófűtés kialakítása, ha jól tudom.

Olyan 5-6 a tető. Ezt havi 200eFt megtakarítással ki tudnám fizetni 5 éven belül.

A panelban 10MFt helyett 1MFt lenne ez a kimenő költség.

2021. szept. 19. 08:22
 2/30 anonim ***** válasza:
89%

Remélhetőleg éltél vidéken. Így nem gond a kakaskukorékolás, a szomszéd fűnyírózása és favágása. Tehát nem az a nagy csend, amiről sok városi álmodozik, és az esetleges szagok. Egy tető ma már sok millióba kerül, 120m2 pedig takarítani is kell, és ha olyan vagy, sokan nyomasztónak éreznék. A fákat permetezni kell, hogy legyen gyümölcs, kertet ásni, veteményez i, locsolni, kapálni, másképpen nem lesz semmit. Ez meg sok idő.

A vályog rossz hőszigetelő, így sokat kell fűtened, sztem 120m2-re a hsvi 30ezer kevés lesz.

A rosszul felújított vályognál évek alatt jön elő a hiba, a vizesedés, vakolat leesés stb.

Ami sok pénz javítani. Felújításnál nő révén simán átvágnak. Vályog felújítása nem mindegy mit mivel.

Nagyságrendekkel olcsóbb lesz a panel, kevesebb gonddal, és tudsz menni kirándulni, gyógyfürdőkbe stb. Lesz időd magadra, és lesz pénzed a nyugodt életre.

2021. szept. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Én falu párti vagyok. De a te esetetben nő létedre egyedül belevágni egy bizonytalan minőségű erősen felújítandó vájog házba én nem ajánlanám. A fűtés biztos több lesz. Kertben megtermelni dolgokat és eladni úgy hogy az fedezze a rezsidet csak illúzió. Ha mégis nézz egy jobb de kisebb házat.
2021. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%
Vályogot felejtsd el,nem szabad penzt se kiadni erte. Szerintem panel akkor inkabb a te esetedben.
2021. szept. 19. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Nem erősen felújítandó, alapon lévő kádárkocka oldalsó szobával. Jelenleg nem kell rá költeni, csak számolok vele. Mivel nem új a tető és nem hatékony a fűtés megoldása, így jobb lesz majd cserélni. Van pl. cserépkályha is, ha tönkremenne a fűtés.
2021. szept. 19. 09:18
 6/30 A kérdező kommentje:
Miért nem szabad vályogra pénzt költeni? Ha burkolva van, nem ázik, száraz, akkor 200 évig is elvan.
2021. szept. 19. 09:19
 7/30 anonim ***** válasza:
31%

A kádár kocka mióta vályog?

Amúgy egyedül nő lévén nem költöznék semmilyen házba csak lakásba, max sorházba.

De egy ház felújítása, karbantartasa rendkívül idegőrlő, időigényes feladat folyamatosan.

2021. szept. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 mindentudó99 ***** válasza:
74%
Kádárkockában is van vájog. Ha rendes alapon áll ami a kérdésben nem írtál és száraz akkor mindjárt más a helyzet. Ha tetőcserére összejön a pénz nyugodtan velevághatsz a dologba
2021. szept. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
75%

Én egyedülálló nőként költöztem 40 évesen falura, ugyanezekkel az illúziókkal mint te.

Nálunk halálos csend van, ideális szomszédokkal, mégis megbántam, mint a kutya amelyik 7-et kölkezet.

Nem egyedülálló nőnek való!

Nem laktam soha panelben, rengeteg rosszat hallok róla, de inkább a panel, mint ez!

Ha vágysz a természetbe, akkor vegyél a lakás mellé egy kis nyaralót, KIS kerttel, az pont elég lesz, akár egy kis konyhakertre is.

2021. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
75%

9-es vagyok és az lemaradt:

Vidéken (falun) autó nélkül véged!... nekem van és mégis.

2021. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!