Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hol találok jó árban olyan...

Hol találok jó árban olyan telket, amin van termálvízes kút?

Figyelt kérdés
Olvastam, hogy Mo nagy része alatt termálvíz van, és hogy sokféle felhazsnálási módja van. De az ingatlanosok azt írták, hogy ők nem tartanak nyilvántartást a termálvizes telkekről külön. Nekem a ház fűtéséhez és a medencémbe kellene + talán az óriás akváriumba is, ha jó a kémiai összetétele. Ha ház is van a telken, akkor az lenne a szuper. ( amúgy tudjatok róla, hogy a világon Mo-on a legdrágább az 1 m3 víz, a csatornadíjjal együtt. Egy barátom ennek a figyelője évek óta. 2-3 dollár között mozog az ára a településtől függően.

2021. okt. 15. 18:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A termálvíz állami tulajdon, ugyanúgy, mint az olaj. Nem lehet legálisan használni akkor sem, ha a kertedben tör fel.
2021. okt. 15. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Remélem a valódi rendszerváltás után ez nem így lesz, mert ez ellentétes a szent korona tannal. És ki az az állam, aki birtokolja és jó hasznot könyvel el? A termálstrandok magáncégek tulajdonában vannak.
2021. okt. 15. 19:14
 3/9 A kérdező kommentje:
Pusztacsanádon talált nekem egy ingatlanos egy telket, 15 millió ft, de nincsen rajta se kút még, sem ház. Próbafúrások voltak.
2021. okt. 15. 19:18
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezeket érdemes tanulmányozni:

‒ a bányászatról szóló 1993. évi XLVIII. törvény

‒ a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény

‒ a vizek hasznosítását, védelmét és kártételeinek elhárítását szolgáló tevékenységekre és létesítményekre vonatkozó általános szabályokról szóló 147/2010. (IV. 29.) Korm. rendelet

2021. okt. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán úgysem tudod felhasználni. Mire kiszeded a sok ásványt ami tönkrevág mindent, a gatyád is rámegy az iszap kezelésére, mert veszélyes hulladék. Aztán a vizet egy másik, megfelelő távolságra lévő kútba, vissza is kell pumpálnod a legalább olyan mélyre. Már a gépészet sem olcsó, a karbantartás is, és még engedélyeztetni is kell.

Van ahol fűtenek vele, az Alföldön, kórházat, fóliasátrakat.

2021. okt. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Ezt mind értem, csak azt nem értem: mi a különbség magáncélú hasznosítás és pld egy kft ( fürdőt üzemeltető ) között? A kft is magán társaság profitszerzés céljából és sokszorosát hozza fel a földből vizet, mint egy átlagos, kis család. De már megszoktam, hogy itt inkább segítik a nagy cégeket, mint a kisemberek boldogulását.
2021. okt. 15. 19:34
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs különbség. Szerzd be az engedélyeket, építsd ki a jogszabályoknak megfelelő infrastruktúrát ami megfelel a környezetvédelmi előírásoknak.

Ja hogy ebből az összegből 100 évig fűtöd a házad gázzal.

Te tudod.

2021. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A termálvíz semmiféle akváriumba nem alkalmas, annyira magas az oldott anyag tartalma és az élettel összeegyeztethetetlen összetevők is.
2021. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt mind értem, csak azt nem értem: mi a különbség magáncélú hasznosítás és pld egy kft ( fürdőt üzemeltető ) között?"

Semmi. Ha ugyanazokat az engedélyeket megszerzed mint a kft, ugyanúgy a törvényeknek és szabványoknak megfelelően kiépítteted és üzemelteted a rndszert, te is csinálhatod. Csak kicsiben rohadtul nem fogja megérni.

2021. okt. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!