Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Előfordulhat a jövőben, hogy...

Előfordulhat a jövőben, hogy annyian költöznek majd fel vidékről Budapestre, hogy az egész Magyarország gyakorlatilag csak egy nagyvárosból fog állni, és vidéken már csak nagyon kevesen fognak élni (pl. közműfenntartók, földművelők, állattartók)?

Figyelt kérdés

Manapság nagyon erős a világon az urbanizáció. Nincs ez másképp Magyarországon sem. Szinte mindenki a fővárosba akar költözni vagy az agglomerációba. Vesznek egy házat a főváros melletti Maglódon vagy Dunakeszin, aztán még többen vesznek ott, s ezek az agglomerációs települések egyszer csak összeérnek, s nem lesznek már elválasztva Budapesttől, hanem szó szerint egybeolvadnak. Sőt, a jövőben akár Gödöllő és Vác is beleolvadhat Budapestbe.


Ezzel szemben a vidéki kistelepülések, majd a kisvárosok kiürülnek, mert nem lesznek munkahelyek, s a fiatalok már nem akarnak majd falvakban, kisvárosokban élni. Aki mégis szeretne egy kis falusi feelinget, az az agglomerációba fog költözni, amely viszont hamarosan össze fog érni a fővárossal.


Mit gondoltok, reális ez a forgatókönyv?

Van rá esély, hogy olyan szinten fog lezajlódni az urbanizáció, hogy Magyarország lényegében egy nagy- Budapestből fog állni üres, szinte néptelen vidékkel? Ahol a városlakók az ország lakosságának 95-98%-át fogják adni mondjuk 2100-ra?



2021. okt. 16. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges, mást nem lehet a kérdésre válaszolni ami nem joslásnak számitana.


[link]

2021. okt. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Egyenlőre a fővárosi ingatlanárak miatt inkább falun vásárolnak sokan házat. Én 65 kilóméterre lakom a fővárostól de minden eladó ház elkel aminek nem irreális az ára. Gyakorlatilag 2-3 ház ha van eladó egyszerre itt. Mindent el lehet adni .
2021. okt. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem semennyire. Rengeteg fiatalt ismerek, aki inkább menekülne már a városból. Van ebben generációs különbség is, meg az sem mindegy, ki hol nőtt fel.

Pl. vidéki fiatalok általában szeretnék kipróbálni, milyen Pest, aztán van, akinek bejön, van, akinek nem.

Én régen pesti voltam, most az agglomerációban élek, de szívesen élnék falun is - csak nekem az összes rokonom pesti.

Főleg, hogy sok esetben lehet már otthonról is dolgozni, nem muszáj már a belvárosban élni.

2021. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyelőre 300 ezerrel kevesebb ember lakik Budapesten mint 20 éve.
2021. okt. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Manapság inkább az agglomeráció telítődik, az viszont brutális számban.


Az biztos, hogy további népesség növekedés lesz, főleg ha fejlesztik az utakat, közlekedést mert az most szűk keresztmetszet.

2021. okt. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esélyes, én csak az utazás miatt maradtam a belvárosban, nincs kedvem nyomorogni a buszon vagy a dugóban égetni a drága üzemanyagot... viszont forgalom az van és szmog... szóval valamit valamiért
2021. okt. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Pont a kovidos világ után van az, hogy már a városban is limitáltak a szórakozási lehetőségek. Meg nem is akarnak az emberek szórakozni. Minden online van. És minden faluban van már internet, bolt, csatornarendszer, víz.
2021. okt. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, és végül mindenki a Wall Streeten lakik majd, és egyetlen szakma lesz: pakolgatni a pénzt.
2021. okt. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt próbálja kicsit ellensúlyozni a falusi csok ahelyett, hogy munkahelyeket teremtene. :) Szerintem egy akkora város amire te gondolsz előbb vagy utóbb élhetetlenné válik.


A megoldás a jelenlegi nagyobb városok fejlesztésében van, ne legyen ekkora szakadék miskolc meg a főváros között. Csak egy példa volt.


Amúgy a homeoffice miatt mi fogtuk magunkat és elhagytuk a fővárost, remek döntnés volt.

2021. okt. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, előfordulhat. És Debrecenben sem marad majd senki, csak én egyedül . . .
2021. okt. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!