Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan adás-vételnél eladó...

Ingatlan adás-vételnél eladó vagyok, a vevő hozta az ügyvédet. Az ügyvéd azt mondta, az aláírás reggelén készíti el a szerződést, és ő egyébként sem szokta előre odaadni az ügyfeleknek a tervezetet. Én vagyok tájékozatlan, vagy ez tényleg nagyon gáz?

Figyelt kérdés
Azt is hozzátette, hogy most tesz egy kivételt, ezért már előtte lévő nap délután elküldi a tervezetet.

2021. okt. 17. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Mi amikor eladtuk szintén vevő hozta az ügyvédet, tervezetet nem láttunk, mentünk aláírni de természetesen a szerződés minden egyes pontját alaposan átbeszéltük az ügyvéddel a vevő jelenlétében. Semmi probléma nem volt ebből.
2021. okt. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

Ez gázos lusta ügyvéd.

De lehet hogy simlis is.

2021. okt. 17. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk bármikor is volt ingatlan vásárlás, az ügyvéd mindig pár nappal már előtte elküldte a szerződést, hogy át lehessen nézni. Mindenesetre a lényeg, hogy jól átolvassátok. Most nem tudom, hogy mi jellemző általában az ügyvédekre, lehet, hogy sokan nem szokták előtte odaadni a tervezetet, viszont nekünk mindig pár nappal előtte már átküldték.
2021. okt. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Alapos átolvasás nélkül semmi esetre sem szabad aláírni, söt ha valamit nem értesz, akkor közlöd, hogy elviszed egy független ügyvédhez megnézetni, addig nem írod alá. Különben van rá esély, hogy igencsak ráfizetsz, ha hiszékeny vagy.
2021. okt. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
Minden alkalommal (lakás,nyaraló) előtte pár nappal megkaptuk a szerződéstervezetet.
2021. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 mindentudó99 ***** válasza:
41%
Én már kétszer adtam el házat. Tervrzetet nem láttam. Aláirás előtt úgy is át kell olvasni. Nem volt probléma semmi. Mi lett volna.
2021. okt. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Persze, hogy gáz.

Olvasd át előtte.

2021. okt. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Amikor majd átnyújtják a tervezetet aláírásra (áttanulmányozásra), akkor majd előadják, hogy a vevőnek nincs sok ideje (de az ügyvédnek sincs!), ezért gyorsan írd alá. Ekkor húzhatnak kelepcébe!

Ha nem küldik el előre, akkor keress más vevőt, mert megéri!!!!!!! Olyat keress, aki nem hozza magával EZT az ügyvédet. Ragaszkodj ahhoz, hogy pár napod legyen áttanulmányozni a tervezetet. Aztán azt a példányt sokszorosítsák a kellő példányszámban, amit Neked adtak és áttanulmányoztad, vagy megmutattad ügyvédnek, hogy mit szól a szövegezéshez. Megéri!

2021. okt. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%
Csak megjegyzem, én hoztam az ügyvédet, aki elkérte az eladó adatait és kifejezetten kérte, hogy olvassuk át a szerződés tervezetet, ellenőrizzük az adatokat és jelezzünk vissza, ha minden rendben van.
2021. okt. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%

Elég sok ingatlant adtam-vettem évtizedek alatt, soha nem kaptam meg előre a szerződést, se eladóként, se vevőként. VISZONT! Minden esetben a szerződéskötéskor az aláírás előtt az ügyvéd pontról-pontra elmagyarázta a teljes szerződés szövegét. Ha valaki változtatni akart, megtehette (természetesen, ha a másik félnek megfelelt).

Soha nem volt semmi probléma. A saját ügyvédem (aki több, mint 30 évig dolgozott nekem) városunk (egyik legnagyobb megyeszékhely) egyik legjobb, legelismertebb ügyvédje volt.

Szóval én egyáltalán nem tartom gáznak, hogy nem kapjátok meg előre. De amúgy is a gyors ügyletek híve vagyok, ha úgy döntök, megveszek egy ingatlant, azt azonnal foglalózom, és egy-két napon belül kifizetem.

2021. okt. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!