Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szombathelyen a Parkerdő...

Szombathelyen a Parkerdő nyaralóházas része milyen hely? Érdemes ott nyaralót venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, ha valaki jól ismeri a környéket, segítsen nekem, legyen szíves.

Konkrétan a Remete utcában van az egyik kinézett nyaraló, a másik pedig a Kukulló részen.

Azt tudom, hogy sokan laknak kint állandóra is, és rengeteg telek van kis bodegákkal meg normálisabb házakkal.

De milyen ott a "légkör"? Gondolok a következőkre: csend / zaj, bűnözés, utak járhatósága télen (sima kocsink van, nem terepjáró), szóval ilyesmik.

Köszi előre is. :)



2021. okt. 17. 19:11
 1/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ezek hétvégi telkek. Néhányan elkezdtek építkezni ezeken a helyeken, de még mindig eléggé kiesik ez Szombathelytől. A Parkerdőn belül a kistelkek utcái általában földutak.

Ami rész be van épülve úgy-ahogy, az a II. János Pál pápa körút, ott egy új rész épült az években, nézz rá Google Maps-on utcaképen.

A Parkerdővel az is probléma lehet, hogy külterületnek minősül (ezt nem tudom pontosan), és lehet (sőt), hogy nincs is ott közművesítve a telek.

Ezekre érdemes rákérdezni.

2021. okt. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a választ. :)

Ezeket tudom - Maps-en megnéztem, kb. 6 km a Lidl és az Aldi is. :D

Utcaképek nincsenek sajnos ezekről a részekről. :(

Azt tudom, hogy kavicsos út van mindkét helyen, és külterület (konkrétan szántó, ha jól emlékszem), és nem is fogják átminősíteni mostanában.

Mindkét telek részben közműves: villany és víz van, csatorna és gáz nincs.

2021. okt. 17. 22:46
 3/7 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
100%

Ha neked így megfelel, akkor vedd meg. :)

Azért sokat nem érdemes adni egy ilyenért, de aztán később lehet szerencséd lesz és a sokszorosát fogja érni.

2021. okt. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elméletben megfelelhet, de azért még körülnézek.

Azt nem hiszem, hogy a sokszorosát érné majd a közeli jövőben - konkrétan két egymás mellett lévő ck-lemezes házikó tetszik, 6.3-ért árulják őket egyben, 1800 négyzetméteres telken. Villany van bent, víz a telken, szóval a fürdőszobát kellene kiépíteni. Meg az egészet kicsit felfrissíteni, külső-belső festés. Talán nyílásszárók cseréje is. A másik pedig egy újonnan épülő, 45 négyzetméteres tégla nyaraló, 600 négyzetméteres telken, azt már fürdővel együtt építenék, szóval vadi új, és 15.5 millió lenne.

Nekem már ez is dilemma, hogy melyik lenne jobb.

Lehet, hogy egy harmadik, valahol máshol... :D


Nagyon köszönöm a kedvességedet. :)

2021. okt. 25. 21:22
 5/7 anonim válasza:
Kedves Kérdező,a végén vettél házat a Parkerdőben? Engem is érdekelne az a rész és kíváncsi vagyok lett-e közelebbi tapasztalatod a hellyel kapcsolatban.
2022. szept. 11. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös,

nem ott vettem végül is házat, hanem Kőszegen.

Megnéztük személyesen a fentebb említett ck-házikókat, meg vagy 4 üres telket is. Ami instant tapasztalat volt: nagyon gyenge a térerő (bár esős idő volt éppen - lehet, hogy máskor nem olyan vészes).

Az egyik ingatlanos megerősítette, hogy külterület, és ez nem is fog változni a jövőben belátható időn belül. Szóval a kifüggesztési kötelezettség is játszik. És szerinte a házak / nyaralók kb. 98%-a engedély nélkül épült. Ettől még vígan laknak bennük, és nem csak kis vityillókban, hanem "palotákban" is.

Amelyik telken nincsenek közművek, nem olyan vészes beköttetni a vizet, villanyt.

Az árak nagyon szórtak egyébként, volt olyan telek, amelyiket ugyanúgy 6 millió körül árulták, pedig feleakkora volt.

És hatalmas nagy az a terület, az ingatlanos szerint ott is vannak jobb és rosszabb részek.

Szóval legyél nagyon körültekintő és alapos - és ha komollyá válik a dolog, akkor még szerződés (sőt, előleg / foglaló) előtt tájékozódj az összes közműnél, plusz az önkorinál és a földhivatalban is. :)

2022. szept. 28. 19:26
 7/7 anonim válasza:
Köszönöm a választ kedves Kérdező:) Akkor még nézelődöm tovább, ezt sem vetem azért el, csak hátrébb csúszott a listán.
2022. szept. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!