Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Örökösödéssel kapcsolatban...

Örökösödéssel kapcsolatban szeretnék kérdezni?

Figyelt kérdés

Édesanyám el fogja adni a családi házat,ez sajnos nem közös meg eggyezésel fog történni.

Nekünk(feleségem és 18 hónapos kislányom) költöznünk kell egy héten belül.

Én az egy szem fia vagyok,rajtam kívül nincs (örökös)

A ház édésanyám tulajdona teljes mértékben.

Jár nekem bármilyen összeg az ingatlan vételárából?

Vagy ezt megszívtuk,és kezdjek el gondolkodni hogy hogyan tovább?


2021. okt. 18. 15:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Örökölni csak meghalt ember után lehet.

Mivel édesanyád él, így neked per pillanat semmi közöd a házhoz. Ha az édesanyád az egész ház árát elkölti akkor nem fogsz semmit sem örökölni.

2021. okt. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ha anyukád eladja a házát akkor az nem lesz örökség. a pénzzel azt csinál ami akar, ha úgy gondolja az első szembejövőnek a kezébe nyomhatja aki az utcán jön, neked semmi közöd sem a házhoz sem a pénzhez.
2021. okt. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád a saját házával azt csinál, amit akar, ha eladja, az az ö magánügye.

Neked semmi közöd a házhoz, azaz nem jár neked semmi.

Örökségröl meg szó sincs, mivel élö ember után nem lehet örökölni, csak az után, aki már meghalt.

Amíg az illetö él, addig az ö vagyonáról van szó, ami felett teljes mértékben rendelkezik.


Szerintem sürgösen keressetek magatoknak lakhatást, ha nem akartok az utcára kerülni.

2021. okt. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

"Vagy ezt megszívtuk,és kezdjek el gondolkodni hogy hogyan tovább?"


Korábban kellett volna kezdeni a gondolkodást és nem gyereket meg családot vállalni a semmire.

2021. okt. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Amíg anyukád él, nem vagy örököse, és saját tulajdonával azt csinál, amit akar. Sajnos van ilyen is, hogy ha megromlik a viszony, akkor direkt eladják gyorsan azt, amiből örökség lehetne. De egyébként még végrendeletben is ki tudna zárni, ha azt akarja, hogy ne örökölj.
2021. okt. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
66%

Nem is ertem, hogy ez a kerdes hogyan fogalmazodhat meg egy felnott ember fejeben.

Szerintem inkabb szegeny anyukad szivta meg eddig, hogy a nyakara koltoztetek.

2021. okt. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem azért (is) adja el a házat, hogy megszabaduljon a kérdezötöl, aki a nyakára telepedett és kihasználja.
2021. okt. 18. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
7: A feleség _inkább_ kihasználja, míg a Kérdező édesanyja a gyerekével egy család, egy vagyonközösség eredetileg.
2021. okt. 19. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%

Ötös, teljesen nem tudja kizarni a vegrendeletből, valamennyi, azt hiszem olyan 30 százaléka az örökségnek mindenképpen jár.

Viszont sajnos igaza van a többieknek, ha az anya eladja a házat, azt csinál a pénzzel amit akar. Örökség csak halál után van.


Az meg hogy ki mire vállal gyereket, magánügy. Elég szétnezni az ingatlanpiacon,és látni, hogy ha csak nem orokol valaki, vagy nincs már eleve ingatlana, amit eladjon, esélytelen a dolog. Ha csak nem megy ki nagyon fiatalon külföldre dolgozni. Stb. Stb. Hacsak nem vagy olyan szerencsés, hogy hitel nélküli házad vagy lakásod van, mindig jöhet valami, amiért megkaphatod olyanokról, akiknek semmi köze hozzá, hogy mire vallatal gyereket. Ha valaki akar gyereket, akkor előbb utóbb eljön az a kor, hogy nem halogadhatod, akkor sem, ha épp nincs meg az a pénz, ami elég lesz, míg felnő azaz legalabb 20 éves koráig. De ez off volt.

2021. okt. 19. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Itt szó sincs örökségröl meg végrendeletröl, nem tudom honnan szeded!

Az anya bármikor eladhatja a saját házát, ebbe senki nem szólhat bele, senkinek semmi köze hozzá.

2021. okt. 19. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!