Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárláskor mikor...

Ingatlan vásárláskor mikor kell jelezni az eladó/ingatlanos felé, hogy milyen arányban önerőre és milyen arányban hitelre venném meg a lakást?

Figyelt kérdés
Vidéki nagyvárosban vennénk nekem lakást a szüleimmel közösen, kb 20 millió önerő és 5 millió hitel arányban. Szerintetek mikor kell jelezni ezt, hogy nem készpénzes vevők vagyunk, hanem némi hitelt is kell felvenni?
2021. okt. 18. 20:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azzal indítottam, hogy hitellel tudom csak megvenni és ha ez gond ne raboljuk egymás idejét.

Eladó értékelte, hogy nem kell találgatnia.

2021. okt. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ingatlanosnak az elején, mert akkor van, amelyiket nem is ajánlja. Eladónak akkor, ha tetszik a konkrét lakás.
2021. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor eldöntötted, hogy meg akarod venni és árajánlatot teszel.
2021. okt. 19. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Engem eladóként pont nem érdekelne, hogy honnét van a pénzed.
2021. okt. 19. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor jónak látod közölni, de az eladónak (közvetítőnek) az a jó, ha ezt mindjárt az elején tudja.
2021. okt. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
4: Akkor nem tudod, hogy a hiteligényléshez megkötött adásvételi szerződés kell, és +1-3 hónap, amíg várnak arra, hogy elbírálja a bank a hitelkérelmet, és előfordulhat, hogy nem ad pénzt, ami csak a szerződéskötés után akár csak 2 hónap múlva derül ki. De mindenképp más a készpénzes vevőhöz képest, hogy nem tud azonnal fizetni. Ami egyáltalán nem mindegy, főleg ha lakáscseréről van szó, és a kiköltözésedhez kell vegyél a vevőtől kapott pénzből egy másik lakást még az alatt, míg ez az elbírálás zajlik. És az adásvételek 95%-ában bizony kellene hozzá.
2021. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az elején szerintem.. Mondjuk én már telefonos érdeklődésnél rákérdeztem hogy gondolják a kifizetést adott esetben, mert sokaknak még az ügyvédre sincs egy forintjuk se, nemhogy a házra. Felesleges időpocsékolás ilyennek elmenni megmutatni.
2021. okt. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
#6 Ilyen aránynál biztosan fognak hitelt kapni. Ha más nem, akkor személyi kölcsönt tudnak felvenni 5 millióra.
2021. okt. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én alapvetően már a lakások első megnézésekor tisztáztam ezt is, hogy milyen önerővel milyen hitel aránnyal venném meg.
2021. okt. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnézed az ingatlant, tetszik és sejted, hogy ajánlatot tennél rá, akkor érdemes felhozni, hogy hiteligényléssel menne az adás-vétel, van-e ellenvetése. Ha van, akkor nem agyalsz tovább az ingatlanon, ha nincs, akkor nem agyalsz azon tovább, hogy vajon jó-e az eladónak így.

Azt is jó tisztázni, hogy kinek milyen fizetési ütemezés felelne meg. Mondok egy példát. Anno, amikor a lakásunkat vettük, akkor tehermentesíteni kellett az ingatlant. Egy összegben 5 millió körüli szocpol volt rajta. Nekünk nem volt 5 milliónk, de ahhoz, hogy a család eltudja indítani a csok igényét az új házukra, előbb le kellett nullázni ezen az ingatlanon a szocpoljukat. Innentől kezdve patt helyzet. Hitelt kaptunk volna annyit, de nekik az már késő lett volna. Végül kölcsön kértünk a családtól egy milliót, hogy ki tudjuk fizetni az előleget.

Sok olyan élethelyzet van, amikor egyszerűen nincs megalkuvás.

2021. okt. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!