Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szülőfalumban most van egy...

Szülőfalumban most van egy ház aminek az 1/3 része árverésen van, milyen előnyöket lehet belőle kovácsolni?

Figyelt kérdés
Ha megvenném, később milyen előnyöm származhatna belőle? Nem akarok ott lakni meg semmi, csak érdekelne, hogy később mikre jogosít fel a tulajdoni hányad. Eladáskor részesedés, elővásárlási jog ilyesmi? Kivásárlás esetén kedvezmény?
2021. okt. 21. 10:53
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Meg tudtommal nem is lakják már régóta, szóval nem károsítanék senkit meg ezzel a történettel - szerintem.
2021. okt. 21. 10:54
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Pont azok az előnyeid lehetnek, mint amiket leírtál de ugyanilyen mértékben lehetnek hátrányaid is.

Adott esetben 1/3-ad részben állnod kell a karbantartásokat, korszerűsítéseket, vagy felelsz érte, hogyha a a műszaki állapota miatt valakit baleset ér. Még abban az esetben is, ha az illető egy illetéktelen behatoló és ráesik a mennyezet.

És természetesen 1/3-ad részben fizetned kell a rezsi alapdíjakat, adókat, irtanod a parlagfüvet, patkányt, egeret, csótányt, stb.

2021. okt. 21. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha régóta nem lakják az nem jó, mert erősen elkezd idővel leromlani az állapota és pénzt invesztálsz valamibe, amit a büdös életben nem fogsz tudni használni.
2021. okt. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
92%

Eladáskor írásban köteles vagy a társtulajdonos/ok/-nak felkínálni megvételre azon az áron, amit valaki megígért Neked. Ha megveszi/k, a potenciális vevő lecsúszott. Ha beleegyezik/nek, akkor eladod, akinek akarod.

Ha a társtulajdonos elhunyt, le kell hagyatékoltatni az örökségét.

2021. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak vita lenne belole a tobbi tulajdonossal.

Ha ok nem akarjak eladni a maradek 2/3 reszt akkor nem tudsz mit csinalni lehet nem is tudjak kesobb sem megvasarolni a tulajdonreszedet, igy ott allna a penzed. Biztos vagyok benne hogy a resztulajdonosok egy csalad, minek vasarolnad meg egy idegen csalad hazanak az 1/3 reszet?


Anyam orokolt 1/4 reszt a szuloi hazbol, a fele a mamae, a masik 1/4 reszt a testver orokolte. Mivel a testvere eladosodott, ezert a bank elarverezte az o 1/4 reszet es apam vasarolta meg. Mondtak is nekik hogy eselytelen hogy idegen fog licitalni, nem is licitalt senki mas.

Hasonlo lehet ennel a haznal is a helyzet. A resztulajdonos eladosodott, a tarstulajdonosok viszont lehet nem tudjak megvasarolni az 1/3 reszt. Biztos vagyok benne hogy testverek orokoltek a hazat.

2021. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#2 Rezsit miért is kellene? A közművek díjait tudtommal az fizeti, akinek a nevén van... párommal felesbe vagyunk tulajdonosok, mégis nevemen fut minden. Miért kéne akkor rezsidíjat fizetnem?


Faluhelyen a patkány meg az egérirtás... XD Része a településképnek ezek a jószágok.


A többivel egyetértek. De akkor a többieknek is kell...

2021. okt. 21. 11:56
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem hinném hogy pártízezer forintot ne tudnának kifizetni (meg én is az ingatlanban tartani...). Én elírásra gyanakszom. Vagy ha tényleg annyi, akkor nem normálisak az árverezők, vagy valami más is van ott.
2021. okt. 21. 11:59
 8/11 A kérdező kommentje:
Elírtak valamit, ez egy kivett beépítetlen terület a mező közepén, és egy faluval arrébb... trehányak elég rendesen az árverést feltöltők. De gáz...
2021. okt. 21. 12:04
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#6

Állj, állj, állj!

Ne keverd!

Te a pároddal laksz valahol, használjátok a közműveket, fizetitek a rezsit, tökmindegy, hogy melyikőtök nevén van az óra!


Amiről viszont beszélsz, az egy lakatlan ház 3 tulajdonossal és csak a közművek alapdíjai vannak, mivel fogyasztás nincs.

Nyilván minden, ingatlant terhelő tétel 3 felé oszlik, nem is tudom, hogy képzelted?

A másik kettő, vagy csak egyikük fizet mindent, te meg nézel ki a fejedből, de a jogokra igényt tartasz?


Egyébként nem tudom merre laksz, de felénk nem természetes dolog és nem a településkép része a patkánytanya. (Igaz, a pár tízezerért megvehető házrész sem.)

2021. okt. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Most akkor melyik is?


"Szülőfalumban most van egy ház..."


Vagy


"...ez egy kivett beépítetlen terület a mező közepén"

2021. okt. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!