Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Egy most 40 éves panellakás...

Egy most 40 éves panellakás mennyire értékálló hosszú távon?

Figyelt kérdés

2 szobás, 44m2-es, kezdő lakás. Azt írják, hogy a panelokat 50 évre tervezték, de nem tudom, hogy ez most azt jelenti-e, hogy összedől, vagy azt, hogy komoly felújítást kell rajtuk eszközölni.

A 80-as években már jobb panelek épültek, ez is ilyen, belül jól néz ki, tiszta, nem lelakott. Külső hőszigetelés nincsen, de alacsony a rezsi.

20 évre vennék fel rá hitelt, ez ennyi idő után még érhet valamit, vagy inkább nézzék téglát?



2021. okt. 22. 16:50
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
4%
azt jelenti összedől
2021. okt. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
98%
Sokan sokfélét mondanak, én 150 évről meg 20 évről is hallottam már. Egy 50 éves panelban élek és semmi baja. Nagyon stabil, összedőlni nem fog belátható időn belül az biztos. Viszont sok tégla gangos házban már leszakadt a gang meg a lépcső, az erkély. Ezek persze idősebbek mint 50 év.
2021. okt. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Igen, én is csomó becslést olvastam. Ez szép állapotú, meg hát országos nszinten sehol nem hallottam még olyat, hogy statikailag baja lett volna. Érdekes az is, hogy wekerlén 200+ éves mészkő épületek vannak mégis aranyáron mennek. Mindenesetre foglalkoztat a kérdés, mert eddigi összes pénzemet ebbe készülök most tenni. Köszi.
2021. okt. 22. 18:20
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

50 éve azt mondják, hogy 50 évre tervezték, ehhez képest 25-40 milliós árakon mennek.


A felújítás más téma, nyilván gépészetileg elavul, cserélni kell a tető szigetelést, felújítani a homlokzatot. Plusz előbb utóbb az összes lakást is elkezdik újítani.

2021. okt. 22. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Minden épületen kell állagmegóvást végezni, nem csak a paneleken.
2021. okt. 22. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
85%

A panel egy gyors és praktikus építkezés volt. Állni fognak, mert egymást tartják a panelok. Viszont a gyártásuk pontatlan volt és összerakva is legtöbbször hiányosan lett. De erről sok felmérés van a neten. Én is ahol laktam, a sarkon kifért a kezem, csak a tapéta takarta. Késöbb tömítgették ahol lehetett, mert a beázás tönkrevágja az összehegesztett vasakat. Energetikailag sosem lesz gazdaságos, nagy felület, sok ablak, sok lakó, akinek nincs pénze semmire.

De ez utóbbiak sok más társasházat is jellemzi.

Bárhol, bármit veszel, nézz utána mi lett felújítva, mit terveznek.

Nekem a csúsztatott zsalus tházon 10cm szigetelés, konvektorok őrlángon egész télen, 21-22 fok. Víz, szennyvíz cserélve. Elég gazdaságosan üzemel.

2021. okt. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
98%
Nem tudom, hogy nem gazdaságos én havi 3-5 ezer körül fizetek távfűtést másfél szobásban. nem vettem észre hogy ne lenne gazdaságos. Nekem nincsenek rések se meg semmi ilyesmi.
2021. okt. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ez központi helyen van, kívül belül tiszta, gondozott, közös képviselő elég korrekt, odafigyelőnek tűnik, sok a bérlő. Energetikai besorolása FF, ha kapna külső szigetelést akkor lehetne CC.
2021. okt. 22. 19:57
 9/25 anonim ***** válasza:
97%

Valamikor több építésszel voltam kapcsolatban, akik a panel házakat építették, sőt gyártották és tervezték is. Ők 90 évet mondtak élettartamra.

, de feltételezték, hogy ennél tovább is állni fognak.

Persze, karban kell tartani őket. Fentebb már utalt rá a #4. válaszoló.

2021. okt. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
3-5 ezer/ hó távfűtés? Fűtési idénybe? Ez lassan passzív ház.
2021. okt. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!